Tipos Extraliga: szétlövésben kapott ki a DVTK Jegesmedvék Vayéktól

2020.10.11. 20:45
A szlovák bázisú nemzetközi jégkorongbajnokság (Tipos Extraliga) vasárnapi játéknapján a DVTK Jegesmedvék szétlövéses vereséget szenvedett a Vay Ádámmal a kapujában küzdő Banská Bystricától.

Gól nélküli első 20 percet követően a hazaiak a második játékrészben megszerezték a vezetést, amit Magosi Bálint a harmadik harmadban talált be a hazaiak kapuját védő Vay Ádám kapujába, s egyenlített.

Miután a folytatásban már sem a rendes játékidőben, sem pedig a hosszabbításban nem esett újabb gól, így szétlövés döntött, s a rávezetéses büntetők során a hazaiak kétszer, a diósgyőriek csak egyszer találtak be, így hazai siker született.

Ezzel a DVTK második meccsét is elvesztette – pénteken a Slovan Bratislavától hosszabbításos vereséget szenvedett.

JÉGKORONG
SZLOVÁK LIGA

HC Banská Bystrica (szlovák)–DVTK Jegesmedvék 2–1 (0–0, 1–0, 0–1, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Besztercebánya,
zárt kapuk mögött. V: Tvrdon, D. Konc, Synek, J. Konc
B. BYSTRICA:
VAY
Welsh, DATELINKA 1 – M. Biro, Ziak – Demo, Petrinec – Roman, Lopejsky
MISTELE (1), Winquist, Verbeek – Kabác, Tamási, Sloboda – Fasko-Rudás, FAFRÁK 1 (1), Vasas – Vybiral, Sojka, Lunter
Edző: Norbert Javorcík
DVTK:
RAJNA
Pukka, Kiss D. – Wolff, WEHRS (1) – Vojtkó, Fazakas
MAGOSI B. 1, Galanisz, Rokaly Sz. (1) – Flick, Osterberg, Ritó – Csányi, Miskolczi, Farkas M. – Mattyasovszki
Edző: Dave Allison
Kiállítások: 8 perc+10 perc fegyelmi (M. Biro), ill. 10 perc
Kapura lövések: 42–28
Dave Allison:
– Hasonló érzések vannak bennem, mint a pénteki meccs után. Az eddigi hiányzóinkon túl Galanisz és Részegh játékára sem számíthattunk, de akik tudtak játszani, azok szívüket-lelküket kitették. A játékosaim támogatták egymást a jégen és a jégen kívül is, nagyszerű karaktert mutattak. Amit kértem tőlük, betartották, egyszerűen, fegyelmezetten játszottunk, ezért legalább egy pontot megérdemeltünk.

1. Nitra 4 4 13–9 +4 12
2. Zvolen 4 3 1 14–9 +5 9
3. Poprad 3 2 1 11–5 +6 6
4. Dukla Michalovce 2 2 9–5 +4 6
5. Detva 4 2 2 16–17 –1 6
6. Trencín 3 1 2 10–10 0 3
7. DVTK Jegesmedvék 2 2 3–5 –2 2
8. Slovan Bratislava 4 1 3 11–15 –4 2