NHL: brutális Pittsburgh-fölény, ismét előnyben a Penguins

2017.06.09. 06:38
Malkin egy gólt és egy asszisztot jegyzett (Fotó: Twitter)
Egyelőre úgy tűnik, a hazai pálya előnye döntheti el az idei Stanley-kupa-döntőt: az NHL-szezon utolsó párharcában a Pittsburgh Penguins harmadszor is nyert saját pályáján, ezúttal 6–0-s kiütéssel múlta felül a Nashville Predatorst, és összesítésben 3–2-re vezet.

A Pittsburgh Penguins egy győzelemre van a címvédéstől, az NHL-döntő ötödik mérkőzésén esélyt sem adott ellenfelének. A kapuban Matt Murray 24 védést bemutatva a playoff során másodszor ért el shutoutot, a csapat legjobbja pedig a három gólpasszig jutó Sidney Crosby volt, aki így már 27 pontnál (8 gól, 19 assziszt) jár a rájátszásban.

Az első harmadban Justin Schultz szerzett vezetést, majd Bryan Rust és Jevgenyij Malkin növelte az előnyt. A második húsz percben is három gólt esett: Conor Sheary, Phil Kessel és Ron Hainsey volt eredményes – 6–0 után a vendégek csak annak örülhettek, hogy a záró harmadot kihúzták 0–0-val.

A hatodik mérkőzésre magyar idő szerint hétfő hajnalban, Nashville-ben kerül sor.