NHL: 11 esztendeje nem nyertek ekkora hátrányból

2017.11.13. 08:00
Miles Wood (Fotó: New Jersey Devils Twitter)
Háromgólos hátrányból (1–4) kapaszkodott vissza a New Jersey Devils, majd 7–5-re győzött is a Chicago Blackhawks vendégeként az észak-amerikai profi jégkorong-bajnokság (NHL) vasárnapi játéknapján.

Miles Wood élete első NHL-beli mesterhármasával, Keith Kinkaid 39 védéssel járult hozzá a Devils győzelméhez. A New Jersey-i csapat legutóbb több mint 11 évvel ezelőtt nyert háromgólos hátrányból alapszakaszbeli mérkőzést.

A ligaelső Tampa Bay Lightning sorozatban a nyolcadik idegenbeli mérkőzésén szerzett pontot – Vlagyiszlav Namesztnyikov és J. T. Brown gólja hozta meg a 2–1-es sikert az Anaheim Ducks otthonában –, amivel története harmadik leghosszabb idegenbeli pontszériáját építi; a csúcs 10, ilyen szériát kétszer ért el a csapat (2004, 2008).

A szétlövésben egyedül betaláló T. J. Oshie góljával harcolta ki a győzelmet a Washington Capitals az Edmonton Oilers ellen, míg a San Jose Sharks Joel Wardnak a befejezés előtt 7:10 perccel ütött góljával gyűrte le a Los Angeles Kingst.

NHL, ALAPSZAKASZ
Chicago Blackhawks–New Jersey Devils 5–7 (4–2, 1–4, 0–1)
Washington Capitals–Edmonton Oilers 2–1 (0–0, 0–0, 1–1, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Anaheim Ducks–Tampa Bay Lightning 1–2 (0–0, 0–1, 1–1)
Los Angeles Kings–San Jose Sharks 1–2 (1–0, 0–0, 0–2)