Mol Liga: szétlövés döntött, a Debrecené a negyedik hely

2017.02.05. 19:49
Fordulatos meccsen szerezte meg a győzelmet és a jégkorong MOL Liga alapszakaszának negyedik helyét a Debreceni HK. Az élen végző DVTK győzelemmel zárta az alapszakaszt, míg a Fehérvári Titánok hosszabbítás után nyert a Dunaújvárosi Acélbikák ellen. A játéknap – immár tét nélküli – rangadóján a MAC 6–2-re kiütötte az Újpestet.

A Debreceni HK ellentmondást nem tűrően kezdte a sorsdöntő meccset, a 7. percben már 0–2 állt a táblán. A csíkiaknak azonban eszük ágában sem volt összeomlani, még ebben a menetben fordítottak. Gól nélküli második negyed után a harmadikban egyenlített a Debrecen, majd a szétlövésben a győzelmet is megszerezte, így eldőlt, hogy a hajdúságiak zárnak a negyedik helyen az alapszakaszban.

JÉGKORONG MOL LIGA
SC CSÍKSZEREDA (romániai)–DEBRECENI HK 4–5 (3–2, 0–0, 1–2, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Csíkszereda, 1100
néző. V: Csomortáni, Gergely L., Rédai, André (mind romániai)
CSÍKSZEREDA: Ruczuj – Wood (1), Salló – Korenko 1, Papp Sz. (1) – Campbell, Gecse – Bors, Orbán Sz. – Antal Zs. 1 (2), Valchár 1 (1), Bíró T. (2) – Molnár Zsombor, Szolarjov 1, Farkas T. (1) –Péter R., Moldován, Molnár Zoltán – Sándor Z., Egyed, Rokaly. Edző: Leo Gudas
DEBRECEN: Gyenes – Dudás (2), Smith – Varga A., Szagyikov – Hetényi P., Győrfy – Brown 1 (1), Schultz 1 (1), Saluga 1 (2) – Piszkunov 1 (1), Berta, Vaszjunyin – Németh A., Hári N., Molnár D. 1 – Vincze P. T., Godó, Szilágyi. Edző: Jason Morgan
Kiállítások: 6, ill. 16 perc+10 perc fegyelmi (Hári N.)

FEHÉRVÁRI TITÁNOK–DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK 6–5 (3–1, 2–2, 0–2, 1–0)
Székesfehérvár, 308
néző. V: Rencz, Varjú, Soltész, Kis–Király
FEHÉRVÁR: SCOLA – KROGH 1, SZABÓ B. (3) – Imre, LÁDAY 1 (1) – Korbuly, Reiter A. – ARANY 1, Takács B. – Pillók (1), Shupe (1), TÓTH R. (2) – HAMVAI 2, Kocsis F. (2), Mazzag 1 – Balogh B., Sofron Á., Varga B. – Szász. Edző: Kóger István
DAB: Koitmaa (Lajcs) – Hruby, Ölander (1) – HUDEC 1 (1), Ladigin (1) – Magosi E., Hüffner – Dansereau (1), Cseter 1, AZARI 1 (1) – Becze 1 (1), Borbás (1), KASZKOV 1 (2) – Németh P., Nagy M. M., Léránt – Lévai, Odnoga, Tanka. Edző: Heikki Mälkiä
Kiállítás: 12, ill.10 perc
Kóger István:
– Fűtött bennünket a becsvágy, hiszen a DAB volt az egyetlen csapat, amely ellen nem nyertünk még ebben az idényben. Úgy mentünk ki a jégre, hogy próbáljuk az ő skalpjukat is megszerezni, és ez sikerült. Elég tartalékos csapattal, szűk létszámmal álltunk ki, de aki a pályára került, keményen, és rendesen dolgozott. Megérdemelten nyertünk, talán a legutóbbi mérkőzésen, a megyei rangadón derült ki, hogy végül is melyik a jobb csapat a megyében.
Heikki Mälkiä: – Borzalmas volt! Az első harmadban csak játszadoztunk, mintha nem is igazi tétre ment volna a küzdelem. Sem védekezés, sem támadójáték nem volt a részünkről. A harmadik harmadban ugyan voltak momentumaink, de rendkívül hullámzó volt a teljesítményünk. Egyáltalán nem csapatként gondolkoztak a játékosok, hanem mindenki az egyéni játékot erőltette, és ez a playoffban kevés lesz.

ÚJPEST–MAC BUDAPEST 2–6 (0–3, 2–2, 0–1)
Megyeri út, 327
néző. V: Haszonits, Németh M., Soós, Tichon (izraeli)
ÚJPEST: Ágoston – Hegyi Á., Kiss D. 1 (1) – N. Nagy, Kovács A. – Nagy R., Pápa – Gröschl – Frolík, Sikorcin 1, Csányi (1) – Dósa, Dömötör, Turbucz – Benk (1), Hebar, Ropret – Virág T., Nemes, Tóth G. Edző: Szilassy Zoltán
MAC: Arany G. – Pozsgai, Olson 2 – Escobedo, Kovács B. (1) – Ruikka – Keresztury, Booras (1), Jubinville 2 (1) – Nagy G., Nikiforov (1), Kovács Cs. 1 – Roczanov, Tóth R., Bödök 1 (1) – Silló, Schmál. Edző: Majoross Gergely
Szilassy Zoltán:
– A harmadik harmadra esett a tempó, de az első csapnivaló volt. Amikor néhány hete 1–5-ről 7–6-ra győztünk a Fradi ellen, talán hiba volt, hogy nyertünk, mert többet tanulhattunk volna a vereségből, mivel a győzelem sok mindent eltakar... Az ellenfélválasztásra megvan a három opciónk, de meg kell várnunk, hogy a DVTK és a MAC kit választ.
Majoross Gergely: – Szép lassan eljutottunk oda, hogy változtattunk rossz szokásainkon. Elégedettek vagyunk azzal, amit az elmúlt időszakban mutattunk, remélem, ilyen jól folytatjuk. Nem szeretem a kiírásnak azon részét, hogy a válogatott miatti szünet után rögtön kezdődik a rájátszás, ugyanakkor megvannak az elképzeléseink az ellenfélválasztásra.

FERENCVÁROS–DVTK-JEGESMEDVÉK 5–7 (1–4, 3–3, 1–0)
Pesterzsébet, 301
néző. V: Babic, Halassy, Juhász, Váczi
FERENCVÁROS: Soós (Bozsó) – Jaborník (3), Hietamäki (1) – Schwindt, Erdélyi T. – Üveges, Kovács V. L. – Lengyel, Garbacz – Tendler 1 (1), Dubek (1), Rafaj 1 (1) – Kiss Á. 1, Inglis (1), Szappanos – Farkas L., Shinkaruk 2, Fliszár – Hardi R., Németh Á. (1), Papp Cs. Edző: Greg Lindqvist
DVTK: Kiss B. – Láda B., Tuominen – Gőz, Vojtkó (1) – Kuqali, Joe – Sakaris 1, Galanisz (1), Magosi B. (1) – Pavuk (2), Hajós 1 (1), Tóth A. 2 (1) – Miskolczi (1), Johnston 1, Toulmin 2 (1) – Ritó Albert, Sági – Popovics. Edző: Doug Bradley
Kiállítások: 10, ill 4 perc
Greg Lindqvist:
– Mindkét csapat tét nélkül játszott, ami oda-vissza meccset eredményezett. A második számú kapusunkkal kezdtünk, aztán becseréltük a harmadik számút, miközben betaláltunk ötször... Ez ilyen mérkőzés volt, nem számított. Kezdődik a rájátszás, mostantól arra figyelünk.
Doug Bradley: – Ez nem volt magas színvonalú találkozó... A két csapat számára nem volt igazi tét, igyekezett mindkét oldal sérülés nélkül letudni a meccset. Ettől függetlenül szép gólokat láthattak a nézők, és köszönjük mindazoknak, akik elkísértek minket erre a mérkőzésre is! Készülünk a rájátszásra.