Mol Liga: kilencgólos meccsen nyert a Csíkszereda és a DAB

2013.12.02. 21:00
A jégkorong Mol Liga alapszakaszának hétfői játéknapján a Csíkszereda lehengerlő második harmadbeli játékának köszönhetően magabiztos győzelmet aratott a Ferencváros ellen, míg a Dab.Doclert azt sem gátolta meg a Brasov legyőzésében, hogy a második játékrésznek kétgólos hátrányban futott neki. A listavezető Nové Zámky 4–2-re kikapott a Miskolci Jegesmedvéktől.

Gólzáporos mérkőzéseket tartogatott számunkra a Mol Liga hétfői játéknapja. A Csíkszereda 2–1-es előnyre tett szert a Ferencváros ellen az első harmadban, majd a második játékrész elején valósággal a jégbe döngölte a zöld-fehéreket. A romániai együttes kevesebb mint öt perc leforgása alatt négy gólt szerzett, így a Fradi a meccs hajrájában hiába szerzett két emberelőnyős gólt, a hazaiak tulajdonképpen már szűk fél óra elteltével eldöntötték a találkozó sorsát. A Csíkszereda győzelméhez Becze Tihamér mesterhármassal és egy assziszttal járult hozzá, de Jozef Hruby két találata mellett sem szabad szó nélkül elmenni.

Hasonlóan gólgazdag összecsapást hozott a Dab.Docler brassói vendégjátéka. A hazaiak kétgólos előnyből várhatták a második harmadot (3–1), ahol azonban az újvárosiak magukra találtak és a két gólpasszt jegyző Ladányi Balázs vezérletével megfordították a mérkőzést (3–4). Az utolsó játékrészben a már a magyar válogatott címeres mezét is magára öltő Galanisz Nikandrosz duplázta meg góljai számát (3–5), így a Brasov – dacára annak, hogy öt másodperccel a vége előtt még szépített – sorozatban a hatodik vereségét szenvedte el.

Az imént említett találkozókhoz képest „unalmas” mérkőzésnek lehetett szemtanúja a Miskolci Jégcsarnok közönsége, ám mégis itt született a játéknap legnagyobb meglepetése. A listavezető Nové Zámky kétszer is egyenlített a házigazda Jegesmedvék ellen, a harmadik harmadban esett két hazai gólra azonban már nem tudott válaszolni, így ebben a szezonban már negyedszer kapott ki Miskolcon.

JÉGKORONG MOL LIGA
ALAPSZAKASZ
HSC CSÍKSZEREDA–FERENCVÁROSI TC 6–3
(2–1, 4–0, 0–2)
Csíkszereda, 1200
néző. V: Gergely L. (romániai), Toporceanu (román), Máthá (romániai), M. Butucel (román)
CSÍKSZEREDA: RUCZUJ – J. HRUBY 2, GÓGA (3), Curilla 1 (1), Mihály E. (1), Novák – Kósa (1), Papp Sz., Moldován (1), Szőcs, Bíró T. – Bors (1), Flinta, Molnár Z., BECZE T. 3 (1), Farkas T. (1) – Nagy I., Gecse, Hildebrand, Péter L., Bíró O. Edző: Gál Sándor
FERENCVÁROS: Budai K. (Meravy) – Győri, Ölander, Feil, Berta (1), Dancsfalvi – Mestyán (1), Tőkési, Pál Z., Fodor, Csanád – Potila, Lencsés, Lindquist, Ojanen 1, Vaszjunyin 1 – SIJKA (2) Wéber (1), Horváth D., Borbás, Kiss G. 1. Edző: Dobos Tamás
Kiállítások: 14 perc+10 perc fegyelmi (Molnar Z., Curilla), ill. 18 perc+10 perc fegyelmi (Lindquist, Berta)+vegleges fegyelmi (Tőkesi)
Gál Sándor: – Két nagyon jó harmadot játszottunk, de az utolsó elvette a jókedvünket. Nekünk egy csapat sem fog megkegyelmezni, mint mi most a Fradinak.
Dobos Tamás: – Két szerencsétlen góllal indítottunk, ami összezavart minket. Alapvetően nem voltunk partnerei a hazai csapatnak, mindig lemaradtunk egy ütemmel.

ASC CORONA BRASOV–DAB.DOCLER 4–5 (3–1, 0–3, 1–1)
Miskolc, 800
néző. V: Halassy, Varjú, Gangel, Berger
MISKOLC: DUSCHEK – DE BRUYN 1 (1), Boyle 1, Rafaj (1), Dubek, FAITH 1 (1) – Hegyi Á., Láda B., Tóth A., Szilágyi, Hajós – Vojtkó, DURCO 1, FLISZÁR (1), Miskolczi, Ritó – Orosz, Budai R., Roczanov, Popovics (1). Edző: Bob Dever
NOVÉ ZÁMKY: CHOVAN – Baron, Kowalczyk (1), Caladi, Weissmann, O. Stefanka – Pavesic, Siska, Polcik 1, Uram, Frolik (1) – Zajac, Král, Uhnák (1), Ruzicka, KORYTKO 1 – Sucharda, Hardi (1) Edző: Ladislav Lubina
Kiállítások:
6, ill. 8 perc + végleges fegyelmi (Polcik)

Bob Dever: – Végig letámadtuk ellenfelünket, és ez rengeteg energiánkat emésztette fel, de jól bírtuk erővel. Örülök a jó játékunknak, büszke vagyok a csapatra.
Ladislav Lubina: – A sok sérültünk miatt nem tudtuk saját játékunkat játszani. A Jegesmedvék gyorsabbak és pontosabbak voltak, helyzeteiket is jobban használták ki.

MISKOLCI JEGESMEDVÉK–HC NOVÉ ZÁMKY (szlovákiai) 4–2 (1–1, 1–1, 2–0)
MISKOLC:
NOVÉ ZÁMKY: CHOVAN – Baron, Kowalczyk (1), Caladi, Weissmann, O. Stefanka – Pavesic, Siska, Polcik 1, Uram, Frolik (1) – Zajac, Král, Uhnák (1), Ruzicka, KORYTKO 1 – Sucharda, Hardi (1). Edző: Ladislav Lubina
Kiállítások: 6, ill. 8 perc + végleges fegyelmi (Polcik)
Bob Dever: – Végig letámadtuk ellenfelünket, és ez rengeteg energiánkat emésztette fel, de erővel jól bírtuk. Örülök a jó játékunknak, büszke vagyok a csapatra.

1. HC Nové Zámky 26 14 3 3 6 104–75 +29 51
2. HSC Csíkszereda 26 13 4 1 8 79–76 +3 48
3. Dab.Docler 25 13 2 3 7 93–63 +30 46
4. Ferencváros Budapest ESMTK 28 11 3 6 8 120–107 +13 45
5. Miskolci Jegesmedvék 27 10 6 2 9 92–80 +12 44
6. ASC Corona Brasov 28 12 1 4 11 96–90 +6 42
7. UTE 26 1 1 24 41–134 –93 3