Jégkorong Tipsport Liga: sima MAC-siker a DVTK ellen

K. G.K. G.
2020.03.06. 21:39
Josh Pitt, a MAC légiósa (Fotó: Dömötör Csaba)
A MAC Újbuda hazai jégen 5–2-re megverte a DVTK Jegesmedvéket a szlovák jégkorongbajnokság (Tipsport Liga) pénteki játéknapján.

Továbbra sem megy a DVTK-nak a MAC ellen: noha a középszakasz nyitó találkozóján ritkaságszámba menő 2–0-s sikert aratott hazai riválisa felett, pénteken, hazai jégen ismét az újbudaiak nyertek. Így hiába a Jegesmedvék tetemes, 18 pontos előnye, a szezonban ötödször is a MAC nyerte kettejük mérkőzését, szemben a két miskolci sikerrel.

De ha a szélesebb perspektívát nézzük, még nyomasztóbb a fővárosiak fölénye: a mögöttünk hagyott idényt is idevéve az elmúlt 11 egymás elleni összecsapásból összesen kilencet nyert meg a korábban éppen Miskolcon edzősködő Majoross Gergely együttese!

Pedig a borsodiaknak most a szokásosnál is nagyobb szükségük lett volna a győzelemre, hiszen ők még versenyben vannak a rájátszásért (szemben a MAC-cal), de enerváltnak tűntek, még az sem segített rajtuk, hogy az első sorba felvitt Szigeti Ákos bombagólja után fél perccel ritkán látható öngólt is lőtt. 3–1 után is a MAC szerzett újabb gólt, a vége 5–2, a DVTK így elszenvedte második vereségét a középszakaszban.

Szerencséje, hogy az alsóházi éllovas Michalovce is rendes játékidőben kapott ki Gyetván, s a másik közvetlen rivális, a Nyitra is otthagyott egy pontot Érsekújváron, a Miskolc így maradt playoffhelyen.

JÉGKORONG TIPSPORT LIGA, KÖZÉPSZAKASZ
ALSÓHÁZ
MAC ÚJBUDA–DVTK JEGESMEDVÉK 5–2 (2–0, 2–1, 1–1)
Tüskecsarnok, 1100
néző. V: Fridrich, Purgat, Synek, Vysny (szlovákok)
MAC: BERNARD
Carlisle (1), Macaulay – Busenius (2), Blake Orbán –Pozsgai, Bugár – Garát, Fejes N.
SOFRON I. (1), STRETCH (2), SZIGETI 1 (1) – KLEMPA 2, Majoross B., Terbócs – Brance Orbán 1, Pitt (1), Kreisz – Szűcs I., Nagy Krisztián 1, Lőczi. Edző: Majoross Gergely
DVTK: Rajna
Ross, Kiss D. – Láda B., VANDANE (1) – Szirányi B., Wehrs
Beauvillier 1, Galanisz, Magosi B. – Valchar, VAS J. 1, D. Rodman – Kiss Patrik, Harrison (1), Vojtkó – Páterka. Edző: Glen Hanlon
Kiállítások: 14 perc + 10 perc fegyelmi (Macaulay, Majoross B.), ill. 12 perc + 10 perc fegyelmi (D. Rodman, Harrison)
Kapura lövések: 33–34
Tokaji Viktor másodedző:
– Sok energiát fektettünk bele, hogy a kezünkben tartsuk az irányítást. Nagy löketet adott, hogy az első két előnyünket ki tudtuk használni, s bár utána a DVTK ránk jött, és elkezdtünk hibázni, így is sikerült behúznunk a meccset. Jó volt látni, hogy a fiatalok remekül mozognak, köztük az első sorba a meccs előtt felkerülő Szigeti Ákos is, aki lehet, hogy Guinness-rekordot jegyzett azzal, hogy fél percen belül az ellenfél és a saját kapujába is betalált…
Glen Hanlon: – A MAC a játék valamennyi elemében felülmúlt minket, minden területen jobb volt, beleértve a kapusposztot, a védelmet és a támadóalakzatot is. Sajnos tovább nőtt a sérültjeink száma, öt-hat játékosunk is hiányzott, remélem, vasárnapra visszatérhetnek néhányan. Nincs veszve semmi, még mindig playoffpozícióban vagyunk, de a hátralévő négy meccsen ennél sokkal több kell.