Jégkorong Mol Liga: az Újpest 9, a címvédő 7 találatig jutott

2015.10.30. 21:27
A DVTK 2–2 után hengerelt a Dunaújváros ellen (Fotó: Jezoviczki Máté)
Elképesztő gólesőt hozott a jégkorong Mol Liga pénteki játéknapja, Újpesten 11, Miskolcon 9 találat született, a Fradi–MAC összecsapáson pedig 5–5 után a hosszabbítás döntött.

A Debrecen a 8. perc végén megszerezte a vezetést Újpesten Hári Norbert góljával, sokáig azonban nem örülhettek a vendégek, hiszen 21 másodperccel később Dömötör Róbert egyenlített, Eric Pance találata a második harmad közepén pedig már a 4–1-es hazai előnyt jelentette.

A vendégek 25 másodperccel később szépítettek, de erre is volt a házigazdának válasza, ráadásul ezúttal nem is négy, hanem öt gól formájában, Jozef Mihálik rövid idő alatt háromszor is betalált, a „lilák" pedig végül 9–2-re nyertek.

Sokkal a címvédő és listavezető DVTK Jegesmedvék meccse sem lett szorosabb, bár félórányi játékot követően még teljesen máshogy nézett ki az összecsapás. A Dunaújvárosi Acélbikák kétszer is egyenlítettek (2–2), ezt követően azonban már nem volt kérdés, a házigazda egy 5–0-s sorozattal döntötte el a meccset (7–2).

Az izgalmak mára a Ferencváros MAC Budapest elleni meccsére maradtak, amelyen a vendégek már a második percben vezettek (0–1), de a 14.-ben már a házigazda volt kétgólos előnyben (3–1). A záró felvonás elején Rafaj Attila találatával 4–2-re vezetett a Fradi, tíz perccel később Terbócs István duplájának is köszönhetően viszont már a vendégek álltak jobban (4–5), majd Rafaj hosszabbításra mentette a meccset (5–5). Amikor már úgy tűnt, hogy szétlövésre kerül sor, jött Drew Olson, és a ráadás hetedik percében eldöntötte a meccset a MAC javára (5–6).

JÉGKORONG MOL LIGA
ÚJPEST–DEBRECEN 9–2 (2–1, 2–1, 5–0)
Megyeri út, 300
néző. V: Druga, Demiac, Soltész, Pálkövi
UTE: Sila – Kiss D. (1), Lindgren (1), PANCE 1 (2), MIHALIK 3, Virág T. (1) – HEGYI Á (2), Huba, Csányi 1, NEMES 1, Kiss Á. – Dósa, Garbacz, Gágyor (1), GRÖSCHL 1 (1), Feil – Zalavári, Pápa, Pichler (1), DÖMÖTÖR 1 (1), Turbucz 1 (1). Edző: Szilassy Zoltán
DEBRECEN: Vay (László) – Csíki, Kunajov, Troskin 1, Kaszkov, Berta – Hetényi, Emanuelsson (1), Milan, Saluga, Vincze – Véber, Hári 1, Könczei, Godó. Edző: Dimitrij Romanov
Kiállítások: 13 perc+végleges fegyelmi (Garbacz), ill. 2 perc+10 perc fegyelmi (Vay)
Szilassy Zoltán: –
Akkor mutatjuk az igazán sármos arcunkat, amikor a csapat végrehajtja amit megbeszéltünk, azért is vagyok nagyon boldog, mert a második harmad végén megöltünk egy öt perces emberelőnyt, és azután sem álltunk le, fegyelmezetten hokiztunk, ekkora különbséggel is megérdemelten nyertünk.
Dimitrij Romanov: – Teljesen súlytalanok voltunk, nem volt elég karakteres a játékunk, és sajnos nem volt senki, aki a hátára tudta volna venni a csapatot.

DVTK JEGESMEDVÉK–DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK 7–2 (1–1, 3–1, 3–0)
Miskolc, 1300
néző. V: Varjú, Haszonits, Kormos, Kis-Király
DVTK:
ADORJÁN – Vojtko, SAGERT 2, Dansereau (1), TÓTH A. 1 (1), Hajós (1) – DUDAS 1 (1), Leppanen, Somogyi 1, Pavuk (1), CSETER (2) – GALANISZ 1 (1), Győrfy, Booras 1, Miskolczi, Rito – Szilágyi. Edző: Mayer Péter
DUNAÚJVÁROS: Lindoff – Rasulov, Smith (1), Azari McCann, Revák – Kedves, Lencsés, BUSBACHER (2), BORBÁS 1 (1), Németh P. 1 – Hruby, Léránt, Szepessy, Magosi, Odnoga – Nagy M., Mátyási, Kruk. Edző: Gilbert Lee
Kiállítások: 6 perc, ill. 10 perc
Mayer Péter: –
A második harmadban fordítottuk a magunk javára a mérkőzést. Ezúttal rövidebb volt a kispadunk, aki viszont játszott, hozzá tette a magáét a győzelemhez. Sikerünkhöz szükségünk volt a jó kapusteljesítményre is.
Gilbert Lee: – A hazaiak jobb teljesítményt nyújtottak, és mi a jól felkészített Miskolccal szemben maradtunk alul. Vendégként a második harmad közepéig tudtuk tartani magunkat.

FERENCVÁROS–MAC BUDAPEST 5–6 (3–2, 0–0, 2–3, 0–1) – hosszabbítás után
Pesterzsébet, 500
néző V: Halassy, Németh, Nagy, Ozsváth
FTC:
Budai K. – Erdélyi T., Hietamaki (1), DUBEK (3), RAFAJ 3, Jensen 1 (1) – Pál Zs., Suoraniemi (2), Kiss G. 1, MANNIEN (2), Tendler – Valecko, Lévai, Horváth D., Kovács V. L., Fliszár – Üveges, Farkas L. S., Mach, Papp Cs. Edző: Greg Lindqvist
MAC: Bálizs – OLSON 2 (1), Pozsgai (1), Klempa (2), McDonald (3), Hayes – Quinn, Nagy P., NAGY K. 1 (1), Saarenpaa, TERBÓCS 2 – Mestyán (1), Stipsicz, Roczanov (1), Németh A. (1), Szappanos 1 (1) – Németh Á., Jászai, Tóth R., Schmál, Egyed. Edző: Majoross Gergely
Kiállítások: 16 perc + 10 perc fegyelmi (Mannien), ill. 10 perc + 10 perc fegyelmi (Klempa)
Greg Lindqvist: –
A jó kezdést követően sajnos az egyéni hibáknak „köszönhetően" vissza tudott jönni a mérkőzésbe az ellenfél, ezt legközelebb el kell kerülni. A mutatott játékkal nagy részben elégedett vagyok, de ennél is fizikálisabban kéne játszanunk.
Majoross Gergely: – A meccs első felében igen rosszul játszottunk, gólunkat is szerencsésnek mondanám. Jobban sikerült viszont a végjáték a számunkra, igazságosnak tartom a pontosztozkodást, és nagyon örülök a plusz pontnak.

1. DVTK Jegesmedvék 16 12 2 1 1 76–41 +35 41
2. MAC Budapest 19 11 2 2 4 76–49 +27 39
3. Debreceni HK 18 8 3 3 4 61–54 +7 33
4. Fehérvár AV19 16 8 1 2 5 56–45 +11 28
5. UTE 18 6 3 8 51–49 +2 24
6. Ferencvárosi TC 18 5 1 3 9 55–74 –19 20
7. HSC Csíkszereda 18 4 2 3 9 54–71 –17 19
8. Dunaújvárosi Acélbikák 17 5 1 2 9 45–59 –14 19