Mol Liga: a Debrecen szétlövéssel kapott ki Brassóban

A Corona Brasov együttese háromgólos előnyben is volt a Debrecennel szemben, mégis csak szétlövéssel tudta legyőzni riválisát a jégkorong Mol Liga hétfői játéknapján.

DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK–FEHÉRVÁR AV191–4 (0–1, 0–1, 1–2)
néző.V:Nagy A., Kincses G., Abonyi, Váczi
DUNAÚJVÁROS: Lindoff – Lencsés, Hruby, Azari, McCann, Odnoga – Rasulov, Mátyásy, Busbacher, Borbás1, Peterdi – Léránt, Dörök, Németh P., Sijka(1), Magosi E. – Szepessy M., Szepessy B., Nagy M. Edző:Gilbert Lee
FEHÉRVÁR: SCOLA – KROGH1 (1), Vokla, ORBAN B.(2), REISZ2 (1), Bodó(2) – Hegyi Á. Z., Reiter A., Pillók(1), HOLMBERG1 (1), Shupe – Arany, Korbuly, Hamvai, Kocsis F., Tóth G. – Pados, Lengyel L., Varga B., Reiter R., Mazzag. Edző:Dietrich Tyler
Kiállítások:
4, ill. 6 perc
Gilbert Lee:
– Az első harmadban nem pörögtünk fel eléggé, utána pedig a fontos szituációkban kihagytuk a helyzeteinket. Gyakorlatilag ez lett a kulcsa a mérkőzésnek, eztán csak futottunk az eredmény után. Ennél a teljesítménytől azért többet várunk a fiúktól.
Dietrich Tyler:– Maximálisan elégedett vagyok a csapatommal, kihoztunk a meccsből mindent, amit lehetett. Jól kezdtünk az első harmadban, és ez a lendület kitartott a továbbiakban is. A folytatásban keményebb mérkőzések várnak ránk.JÉGKORONG MOL LIGA

CORONA BRASOV (romániai)–DEBRECENI HK 4–3 (2–0, 1–1, 0–2, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Brassó, 650
néző. V: Csomortáni, Gergely É., Csata, Péter V. (mind romániai)
BRASOV: Tőke – Bíró G., Imecs, Mihály Á. 1, Molnár Zsolt, Virág Csanád – Sprencz, Mátyás, Bíró M. (1), Zsók (1), Tranca 1 – Piszarenko, Bíró O., Fodor Csanád 1, Petres (1), Péter Zs. (1) – Balázs 1, Ghiorghies, Dumitru, Márton. Edző: Keresztes Ottó
DEBRECEN: Vay – Kovács B., Emanuelsson, Dancsfalvi (1), Berta (2), Vaszjunyin – Hetényi P., Wéber, Hári N., Könczei, Saluga – Ivanov (1), Tanka, Milan 1, Kaszkov 1 (1), Trosin 1 – Vincze P. T., Barabás. Edző: Dmitrij Romanov
Kiállítások: 20, ill. 10 perc

HSC CSÍKSZEREDA (romániai)–DVTK-JEGESMEDVÉK 2–5 (1–2, 1–3, 0–0)
Csíkszereda, 950
néző. V: Lascar, Toporceanu (mindkettő román), Máthé, Sikó (mindkettő romániai)
CSÍKSZEREDA: Ruczuj – Kuzman, Bednár, S. Heffernan, Molnár Z., Farkas T. – Mikéska 1 (1), Salló, Mihály E., Moldován (1), Bíró T. (1) – Bors, Okos, Kropotin 1, Berlev (1), Gecse – Orbán Sz., Geréb I. A., Rokaly. Edző: Geréb István
DVTK: Adorján – Gőz, Dudas 3, Booras, Cseter, Dansereau – Sagert (2), Vojtkó, Tóth A. (1), Hajós, Miskolczi – Laczkó, Leppanen, Somogyi 1, Galanisz (2), Pavuk – Popovics, Szilágyi, Láda B., Ritó. Edző: Mayer Péter
Kiállítások: 12, ill. 14 perc
Geréb István:
– A vendégek frissebbek voltak, csak egy ideig tudtuk tartani a lépést, mert három nagyon jó soruk van. Annak örülök, hogy a fiúk a körülményekhez képest tisztességgel helytálltak. Hiszek benne, hogy a két orosz srác is jobban beilleszkedik, és a következő mérkőzéseken többet tudnak majd segíteni.
Mayer Péter: – Elégedett vagyok a teljesítményünkkel. A támadójátékunk nagyon jó volt, sokszor játszottunk komoly fölényben, és ütöttünk öt gólt. A Csíkszereda kontráiban volt veszély, de a védekezésünk is megfelelő volt. Az emberelőnyős és -hátrányos játékban is léptünk előre, hiszen hat emberelőnyből három gólt szereztünk, míg a hét hátrányból csak egyet kaptunk. Jesse Dudas mesterhármasa magáért beszélt, Adorján Attila a szülővárosában remek teljesítményt nyújtott a kapuban – sorolhatnám még, de a csapat minden tagja hozzátette a magáét