Jégkorong MK: felállt 0–3-ról, de így sem lett 3. a MAC

2016.03.27. 19:16
A jégkorong Magyar Kupa bronzmérkőzésén a Debreceni HK hosszabbítás után 4–3-ra legyőzte a Mol Liga ezüstérmesét, a MAC Budapestet.
EGY HÍJÁN 100 LÖVÉS
DEBRECEN PÁRBAJ MAC
Vay 95.4% Kapusok Arany G. 82.4%, Bálizs 88.9%
34 (11, 13, 6, 4) Lövések 65 (18, 17, 27, 3)
51:58 Időkérések
4/0 (3/0, 1/0, –, –) Emberelőnyök 2/0 (–, 1/0, 1/0, –)
4 (–, 2, 2, –) Büntetőpercek 8 (6, 2, –, –)

A Tüskecsarnokban zajló négyes döntő harmadik helyéért vívott meccsen alaposan bekezdtek a debreceniek, Erik Piaták a 4. és a 17. percben is betalált, Godó Dániel gólja pedig már 3–0-s vezetést eredményezett a 26. minutumban.

A Mol Liga ezüstérmese nem adta fel, és Jeffrey Hayes révén a harmadik harmad elején szépített, Stpsicz Bence hajrábeli duplája pedig hosszabbítást ért (3–3).

Ott azonban ismét jött Piaták, és a harmadik találatával a harmadik helyre lőtte a Debrecent (4–3).

JÉGKORONG MAGYAR KUPA (TÜSKECSARNOK)
A 3. HELYÉRT

DEBRECENI HK–MAC BUDAPEST 4–3 (2–0, 1–0, 3–3, 1–0) – h. u.
Tüskecsarnok, 295 néző. V: Haszonits, Mayer, Berger, Sipos
DEBRECEN: VAY – Berta, Kiss T., Kaszkov, Karszakov (1), PIATÁK 3 – Raszulov, Hetényi P. (1), Könczei (1), Molnár D., Saluga (1) – Todor, Wéber, Godó 1, Vincze P. T., Tanka – György. Edző: Jevgenyij Muhin
MAC: Arany G. (Bálizs) – Olson, Tokaji (1), McDonald (1), HAYES 1, Saarenpää – Quinn, STIPSICZ 2, Terbócs (1), Nagy K., Silló – Pozsgai, Nagy P., Tóth R. (1), Roczanov (1), Németh A. – Herner, Mestyán, Egyed, Schmál, Németh Á. Edző: Majoross Gergely
Jevgenyij Muhin: –
Az elején minden jól ment, de aztán elfáradt a csapat, mert egyre kevesebben vagyunk. Szerencsére a vége is jól alakult.
Majoross Gergely: – Az volt a legnagyobb kérdés, hogy amekkora előnyt adtunk az ellenfélnek, az fogy-e el előbb, vagy az ereje. Sok energiát fektettünk abba a mérkőzés második felében, hogy visszajöjjünk, ami sikerült. Utána viszont egy szerencsétlenül pattanó korong miatt kikaptunk.