EBEL: hiába rohamozott a végén a Fehérvár, a Znojmo nyert

2017.09.17. 20:02
LoVecchióban ma benne maradt a gól (Fotó: Dömötör Csaba)
Az osztrák első osztályú profi jégkorongbajnokság (EBEL) 4. fordulójában a Fehérvár AV19 a cseh Znojmót fogadta Székesfehérváron vasárnap kora este. A fehérváriak az első harmadban hátrányba kerültek, és ugyan a második játékrészben egy újabb kapott gól után sikerült szépíteniük, már nem tudtak egyenlíteni. A csehek 2–1-re nyertek a Raktár utcában.

Az első harmadban a Volán nagy lendülettel kezdett, és négy perc után emberelőnybe került, de nem sikerült gólra váltania a fórt, pedig a csehek alig tudták kiütni a pakkot a harmadukból Radek Cip kiállítása alatt. A cseh csatár néhány perc múlva már gólpasszosként került be a találkozó jegyzőkönyvébe, amikor Radim Matus góljával előnybe került a vendégcsapat (0–1).

Reisz Áron révén közel járt a AV 19 az egyenlítéshez az első negyedóra végén, de Marek Schwarz kapus hárítani tudta a közelről kapura piszkált korongot. Néhány pillanattal később aztán éppen Reisz volt az, akit a játék késleltetése miatt kiküldtek két percre a bírók, csakhogy a Volán remekül kivédekezték a hátrányt a liga egyik leghatékonyabban előnyöző csapata ellen.

A második játékrész elején is valamelyest aktívabb volt a Volán, Vincze Péter lövése is ezt jelezte, de Schwarzról nem jött ki a korong. Öt perc játék után Jan Lattner kapott két percet miután csúnyán leütközte Szabó Krisztiánt, ám a csehek kibekkelték a hátrányt. A harmad, s egyben a mérkőzés felénél Szabó Krisztián ziccert rontott, és ahogy telt az idő, úgy váltak egyre veszélyesebbé a szórványos cseh ellencsapások is.

Az egyik ilyen gyors támadás végén aztán az örök törvény igazolódott – jelesül míg a Fehérvár alakította ki a helyzeteket és jobbára irányította a játékot, gólt mégis a Znojmo szerzett: Patrik Novák lövése után a kipattanó Tomás Guman elé került, ő pedig közelről nem hibázott (0–2).

A gól szerencsére nem törte meg a hazai lendületet, és Sárpátki Tamás kapusról kipattanó lövése után Szabó Krisztián a kapuba passzírozta a korongot. 1–2

A záró harmadban sem szűnt a hazaiak támadókedve, sehogy sem sikerült azonban fogást találniuk a cseheken, sem előnyből, sem egyenlő létszám mellett. Emiatt aztán helyenként feszültebb jeleneteket is hozott a mérkőzés, és ez nem javította a Volán egyenlítésének esélyét.

Az utolsó bő másfél percre Benoit Laporte lehívta Rajna Miklós kapust, de hiába volt az extra támadó a jégen, az eredmény már nem változott, győzött a Znojmo.