Jégkorong Erste Liga: kilencet kapott a Fradi Csíkszeredában

2018.01.13. 19:20
A jégkorong Erste Liga szombati játéknapján a Csíkszereda otthon 9–2-re legyőzte a Ferencvárost.

A házigazda már 32 másodperc után előnybe került, s a 13. percben már 3–0-ra vezetett. A második harmad elején 17 másodperc alatt újabb két gólt szereztek a hazaiak, s Tendler szépítésére még kettővel feleltek a második játékrészben (7–1). A záró felvonásban már 9–1 is volt, a végén még kozmetikáztak a ferencvárosiak.

ERSTE LIGA

ERSTE LIGA

SC CSÍKSZEREDA (romániai)–FERENCVÁROS 9–2 (3–0, 4–1, 2–1)
Csíkszereda, 2010
néző. Vezette: Csomortáni, Csata, Rédai, André (romániaiak)
CSÍKSZEREDA: Ruczuj – Papp Sz. 1, Bjelov (2) – Farkas T. (2), Brnák 1 (1) – Gecse, Flinta B. – Salló, Györfy; Taratyuhin (1), VALCHAR 2 (1), Antal Zs. 1 (1) – Rokaly Sz. (2), SZCSASZTLIVIJ 1 (3), FABUS 3 (1) – Fodor Cs., Molnár Zoltán, Bíró T. – Moldován, Rokaly N., Sándor Z. Edző: Leo Gudas
FTC: Pleszkán – Jaborník, Korbuly – Jászai, Owen – Lakatos, Tuominen; Bödök, Roczanov, Farkas L. – Könczei, Németh A., Shupe – Dubek, Tendler 2, Fliszár (1) – Rafaj, Tóth Renátó, Inglis. Edző: Greg Lindqvist
Kiállítások: 20 perc + végleges fegyelmi (Sándor Z.), ill. 24 perc + végleges fegyelmi (Inglis)
Leo Gudas:
– Az első pillanattól kezdve jól játszottunk, amiért hatalmas elismerésem a fiúknak!
Greg Lindqvist: – Volt tíz jó másodpercünk a meccs elején, majd utána szinte azonnal kaptuk az elsőt. Ekkor még volt lehetőségünk a gólszerzésre, de jött az újabb gól, majd átrohantak rajtunk.

1. DVTK Jegesmedvék 31 24 2 3 2 120–53 +67 79
2. MAC Budapest 31 18 2 3 8 126–81 +45 61
3. Dunaújvárosi Acélbikák 31 20 11 113–85 +28 60
4. Csíkszereda 32 15 2 3 12 115–101 +14 52
5. Újpest 31 14 4 13 101–89 +12 50
6. Ferencváros 32 11 2 3 16 102–126 –24 40
7. Corona Brasov 32 9 3 4 16 82–96 –14 37
8. Fehérvári Titánok 31 9 4 2 16 94–119 –25 37