Erste Liga: a Vasas nagy csatában nyert a bécsiek ellen

2019.01.04. 21:26
A Dunaújvárosi Acélbikák és az UTE is kikapott Erdélyben a jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján: az Acélbikák Gyergyószentmiklóson szétlövéssel, a fővárosiak Csíkszeredában rendes játékidőben szenvedtek vereséget. A Vasas hazai jégen, a brassói csapat idegenben gyűrte le ellenfelét hosszabbítást követően.

Lőczi Árpád (18) ütötte a Vasas győztes gólját (Fotó: Tumbász Hédi)

Az évet január elsején szétlövéses sikerrel kezdő Vasas kétgólos vezetés után kétszer is futni kényszerült az eredmény után péntek este. Bödök Bence másfél perccel a rendes játékidő vége előtt egyenlített, majd Lőczi Árpád a ráadás első percében ütötte a Vienna Capitals II elleni győztes gólt.

JÉGKORONG ERSTE LIGA
Pénteki mérkőzések

SCHILLER-VASAS–VIENNA CAPITALS II (osztrák) 5–4 (1–0, 2–3, 1–1, 1–0) – h. u.
Káposztásmegyer, 250
néző. V: Gangel, Wolf, Soltész, Horváth B.
VASAS: TÓTH B. – Bukor (2), Kováts M. – Surányi, Tornyai – Bálint T., Seregély – Farkas B., Inglis; BÖDÖK 1 (1), Schmál (1), SZLAMA 1 – LŐCZI 1, Székely Mádai G., Turbucz – Gágyor, Kreisz, Rózsa I. – CSIKI A. 2, Szlépka (1), Varga T. Edző: Ladányi Balázs
VIENNA: Tschrepitsch (Zimmermann) – S. Santeri, Satmärk – P. Lakos 1, Piff – Hedberg (1), Posch – Pallierer, Wolf; P. Antal, Bauer 1, HILTUNEN 1 (1) – Kittinger, RANFTL, SCHLÖGL 1 – Hofer, A. Maxa, Preiser – Rohm. Edző: Santeri Heiskanen
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Kapura lövések: 26–53
Revák Zoltán (másodedző):
– Nagyon örülünk a győzelemnek, ezzel együtt egy pontot odaajándékoztunk… Nagyon jól játszottunk, uraltuk a játékot, aztán kettő null után kicsit kiengedtünk. De nem omlottunk össze, kétszer is tudtunk reagálni, ez pozitívum. Külön öröm, hogy a bajnokságban először nyertünk kétszer egymás után, és az is, hogy egy helyet a tabellán is előreléptünk.
Santeri Heiskanen: – Az első harmadban nagyon rosszul játszottunk, ezután viszont jó hokival rukkoltunk ki. A Vasas egy góllal többet lőtt, kihasználta a lehetőséget, amikor azt kellett. Sajnálom, hogy így alakult.

SC CSÍKSZEREDA (romániai)–ÚJPEST 4–1 (2–0, 1–1, 1–0)
Csíkszereda, 1950
néző. V: Gergely L., Csata, Fehér I., Rédai (romániaiak)
CSÍKSZEREDA: LUNDSTRÖM – Bjelov (1), Papp Sz. (1) – Farkas T. (1), Salló A. – Flinta, Győrfy – Bors I.; Becze T., Taratuhin, Valchár 1 – RÉSZEGH T. 1, ROKALY N. 1 (1), Rokaly Sz. 1 – Bíró T., Fodor Cs., Rejn – Egyed R., Horváth L., Sándor Z. Edző: Hozó Levente
ÚJPEST: Duschek – Huba, Kovács A. – P. J. Kiss, Rusk – N. Nagy, Varga A. – Pokornyi; Csányi, Hebar, Sikorcin – Benk (1), Sági, STEFISHEN 1 – Brine, Szalma (1), Vincze P. – Kocsis, Kovács S., Nemes. Edző: Szilassy Zoltán
Kiállítások: 11 perc +végleges fegyelmi (Becze T.), ill. 20+10 perc fegyelmi (N. Nagy)
Kapura lövések: 48–37
Don MacAdam:
– Látványos, tempós meccs volt, amelyen nagyszerűen küzdöttek a srácok. Kiváló első harmadot teljesítettünk, mégis az utolsó perceket emelném ki, amikor lövéshez sem engedtük az ellenfelet. A fiúknak megvan a kellő tudása, ha ilyen keményen fognak dolgozni, mint ezúttal, öröm lesz nézni a játékunkat.
Szilassy Zoltán: – Ugyan nekünk kellett volna vezetnünk, ám sajnos egy nagyon buta hibából mi kaptuk az első gólt, aztán nagyon hamar a másodikat is. Mindent elkövettünk az egyenlítésért, a szépítésért, de minden kifelé pattant. Győzni jöttünk, de amennyi hiányzónk van, nem kárhoztathatom a fiúkat.

HOKIKLUB BUDAPEST–CORONA BRASOV (romániai) 4–5 (2–0, 2–2, 0–2, 0–1) – h. u.
Tüskecsarnok, 137
néző. V: Halassy, Varjú, Váczi, Kocsány
HOKIKLUB: Hajek – Lévai, Szécsi – Bán, Orbán A. – Bernáth, Jancsó – Gyurgyev, Lakatos; Petres (1), SÁTEK (2), SZAPPANOS 2 – Albert, Izsák, Németh Á. (1) – Horváth B. 1, Szopos (1), Szűcs I. – Berendi, Egyed M. 1, Godó (1). Edző: Dusan Kapusta
BRASOV: Polc (Tőke) – Carlson, Peretjagin (1) – Bors H., Dorofejev – Bíró O., BORISZENKO 3 (1); GLIGA (3), LIDHAMMAR 1 (2), Tendler (1) – Péter B., Tranca (1), Zsók (1) – Bíró M., Mihály Árpád, Molnár Zsombor 1 – Bíró G., Mihály E., Molnár Zoltán. Edző: Greg Lindqvist
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Kapura lövések: 32–45

GYERGYÓI HK (romániai)–DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK 4–3 (0–0, 3–1, 0–2, 0–0, 1–0) – szétlövéssel