Jégkorong Erste Liga: az Újpest 8, a Fradi 5 gólt kapott

2018.02.09. 20:44
A jégkorong Erste Liga felsőházi rájátszásának pénteki napján a DVTK Jegesmedvék csapata 8–0-ra kiütötte az Újpestet.

A legutóbbi három idényt megnyerő Jegesmedvék együttese az 5. percben Rasmus Kulmala révén szerezte meg a vezetést, a 11. és a 14. perc között pedig Hajós Roland, Berta Ákos és Magosi Bálint is gólt ütött, hamar eldöntve így a meccset (0–4). (0–4).

A 18. percben Kulmala a saját második, csapata ötödik gólját is belőtte, a mérkőzés felénél Peter Sakaris talált be, a záró felvonásban pedig Tóth Adrián és Vas János is eredményes volt (0–8).

JÉGKORONG ERSTE LIGA
FELSŐHÁZ
ÚJPEST
DVTK JEGESMEDVÉK 0–8 (0–5, 0–1, 0–2)
Megyeri út, 425
néző. V: Kókai, Nagy A., Soltész, Váczi
UTE: Sági Máté (Ágoston) – Kiss D., Huba – Varga A., Kovács A. – Nagy N., Kiss R. – Pokornyi, Pichler – Benk, Frolík, Caládi – Ropret, Sikorcin, Kovács Cs. – Szalma, Nemes, Sági Martin – Schmál, Pápa, Horváth Á. Edző: Szilassy Zoltán
DVTK: Kiss B. – Leppänen (1), Rusk (1) – Láda B., Rantanen – Vojtkó, Joe – Köllő, Albert – Magosi B. 1, Galanisz (1), Miskolczi (1) – Pavuk, Vas J. 1 (1), Sakaris 1 – Hajós R. 1 (1), Kulmala 2 (2), Tóth A. 1 (1) – Ritó, Berta 1, Tóth Gergő. Edző: Mikael Tisell
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Szilassy Zoltán:
– A számunkra tét nélküli meccsen lehetőséget adtam néhány fiatal játékosnak is, ettől függetlenül sok hibát követtünk el, amit egy ilyen erős csapat kíméletlenül megbüntet. Sajnáltam fiatal és tehetséges kapusunkat, Sági Mátét, az viszont nagyon nagy szó, hogy Ágoston Olivér súlyos betegség és műtét után visszatért, és ilyen jól szállt be a meccsbe.
Mikael Tisell: – Örülök a győzelemnek, játékosaim jól álltak a mérkőzéshez. Nagy előnyünk birtokában is végig fegyelmezetten, kellően összpontosítva játszottunk, egy kettős emberhátrányt is kivédekeztünk. Kiss Bence remekül védett, és olyanoknak is lehetőséget tudtunk adni, akik mostanában kevesebbet szerepeltek.

MAC BUDAPESTDUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK 5–2 (2–1, 3–0, 0–1)
Tüskecsarnok, 1010
néző. V: Halassy, Soós D., Kis-Király, Árkovics G.
MAC: Arany – Pozsgai, MacAulay (1) – Dudás, Cunningham – Garát, Kovács B. 1 – Molnár D., Vokla – Klempa (1), Mansson 2 (1), Dansereau (1) – Bodó, Brown 1, B. Orban – Terbócs (2), Nagy K. (1), Somogyi 1 (2) – Keresztury, Majoross B., Tóth Gergely. Edző: Majoross Gergely
DAB: Koitmaa – Hüffner, Orbán A. – Mestyán, Szkripec 1 – Hruby, Lencsés – Nageler, Nagy M. (1), Novotny – Azari, Becze, Léránt – Hári N. 1, Odnoga M. (2), Turcotte (1) – Borbás, Németh P., Tanka. Edző: Jason Morgan
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Majoross Gergely:
– Többé-kevésbé jól játszottunk a meccs elejétől a végéig, uralni tudtuk a játékot, sok helyzetet alakítottunk ki, amelyek közül úgy is értékesítettünk ötöt, hogy mellette még mindig rengeteg minőségi lehetőséget puskáztunk el. Ezúttal a játék képének megfelelő végeredmény született, nem úgy, mint legutóbbi, dunaújvárosi vereségünk alkalmával.
Jason Morgan: – Három kulcsjátékosunk is hiányzott, ez persze nem lehet kifogás. A jobb csapat nyert ezúttal. Az első két harmadban a MAC uralta a játékot, és nagy csalódásomra két előnyös gólt is szerzett, most nem működött elég hatékonyan a védekezésünk. Pozitívum ugyanakkor, hogy nem adtuk fel, a záró harmadot sikerült megnyernünk.

A DVTK 4, a MAC 2, míg a Dunaújváros 1 bónuszponttal kezdte meg a vasárnap záruló középszakaszt.

A FELSŐHÁZ ÁLLÁSA
1. DVTK Jegesmedvék 5 4 1 26–10 +16 16
2. MAC Budapest 5 4 1 25–16 +9 14
3. Dunaújvárosi Acélbikák 5 2 3 20–22 –2 7
4. Újpest 5 5 12–35 –23 0

ALSÓHÁZ
FERENCVÁROS–VIENNA CAPITALS II (osztrák) 4–5 (2–0, 1–2, 1–3)
Pesterzsébet, 200
néző. V: Németh M., Kincses, Berkesi, Muzsik
FERENCVÁROS: Pleszkán (Soós L.) – Hietamäki, Tuominen – JABORNÍK (2), Owen – Lakatos (1), Lengyel – Bödök 1, Roczanov (1), Farkas S. 1 – Könczei, Németh A., Shupe – Rafaj, Fliszár (1), KOVÁCS V. 2 – Tendler, Virág T., Inglis. Edző: Greg Lindqvist
VIENNA: Zimmermann (Sidor) – Kruckovyc, Piff – Pelz (1), Wolf (1) – Kuqali (1), Steibl – Karitnig, Leitner – Ranftl (1), SCHLÖGL 2, Thalhammer – Janisch, Vendis, Ylitalo (1) – Artner, A. MAXA 2, Rohm – SZABAD 1 (1) Maurer, Schönwetter. Edző: Christian Dolezal
Kiállítások:
12, ill. 4 perc
Greg Lindqvist:
– Elnézést kell kérnem szurkolóinktól, szponzorainktól, a klubtól. Elfogadhatatlan teljesítményt nyújtottunk. Nem szeretném csökkenteni a vendégek érdemeit, de nem lett volna szabad vereséget szenvednünk tőlük. Ismét bebizonyosodott, hogy a motiváció többet ér a képességeknél. Mérhetetlenül csalódott vagyok, hiszen győzelemmel szerettünk volna a rájátszásra fordulni.
Peter Schweda (másodedző): – Tudtuk, hogy pontot kell szereznünk ahhoz, hogy a Fehérvár elleni legyen a sorsdöntő mérkőzés a rájátszást illetően. Ebben a szellemben léptünk pályára. Enerváltan kezdtünk, de az első harmad után sikerült rendet rakni a fejekben. Nyomást gyakoroltunk ellenfelünkre, és a döntő pillanatban a szerencse is mellénk állt.

CORONA BRASOV (romániai)–SC CSÍKSZEREDA (romániai) 3–1 (1–1, 1–0, 1–0)
Brassó, 1186
néző. V: Bandi, Fehér I. (romániaiak)
BRASSÓ: Polc – Filíp, Jemeljanenko – Sirokovs 1, Nagy I. – Bíró O. (1), Ölander – Imecs, Bors H. – Walls 1 (1), Gliga 1 (1), MacMillan (1) – Knjazov, Tranca, Saluga – Mihály E., Molnár Zsombor, Mihály Á. – Bíró M., Péter Zs., Zabludovszkij. Edző: Július Pénzes
CSÍKSZEREDA: Onodi – Papp Sz., Farkas T. – Brnák, Salló – Gecse, Flinta B. – Győrfy, Rokaly N. – Fodor Cs., Taratuhin, Valchar – Rokaly Sz. 1, Szcsasztlivij, Fabus (1) – Golovin, Molnár Zoltán, Bíró T. – Sándor Z., Antal N., Casaneanu. Edző: Leo Gudas
Kiállítások: 8, ill. 12 perc + 10 perc fegyelmi (csapatbüntetés) + végleges fegyelmi (csapatbüntetés)

A Csíkszereda 4, a Ferencváros 2, a Brassó 1 bónuszponttal kezdte meg a középszakaszt, amelynek végén a sereghajtó számára véget ér az idény, a többiek pedig a negyeddöntőbe jutnak.