Jégkorong: elbukta a második helyet a magyar válogatott

2017.11.12. 20:45
Szétlövés után szenvedett 4–3-as vereséget a magyar jégkorong-válogatott Japántól a Négy nemzet tornája utolsó napján, így csupán a harmadik helyen végzett.
jegkorong
jegkorong

Jarmo Tolvanen válogatottja pénteken 4–1-re kikapott a lengyelektől, viszont szombaton 5–2-re megverte az olaszokat, így a fiatal kerettel érkező Japán ellen a második hely volt a tét.

Az első harmad elején a vendégek szereztek vezetést Furuhasi Makuru találatával, ám a 12. percben Pavuk Attila egyenlített, a 20. percben pedig Bartalis István már a mieinket juttatta 2–1-es előnyhöz.

A második harmadban egy-egy találat esett, a 26. percben Kumagaj Gosi egyenlített, de 48 másodperccel később Pozsgai Tamás révén ismét nálunk volt az előny (3–2).

Az utolsó harmadot azonban nem sikerült kihúzni kapott gól nélkül, három perccel a rendes játékidő lejárta előtt Terao Hiromicsi egyenlített (3–3).

Következett az ötperces hosszabbítás, majd a szétlövés, amelyben Takagi Kenta révén a távol-keletiek voltak eredményesek, ezzel 4–3-ra győzve megszerezték a torna második helyét.

A nap másik meccsén a már győztes lengyel jégkorong-válogatott 4–3-ra kikapott az olasz együttestől.