Jégkorong EBEL: megy ez! A Villachot is legyőzte a Volán

2017.09.15. 20:57
Háromgólos sikert aratott a fehérvári gárda
Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) 3. fordulójában a Fehérvár AV19 hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Villachot.

Nem kezdte fényesen az idényt a magyar együttes, hiszen a nyitó fordulóban 9–1-re nyert Fehérváron a Vienna Capitals – de ezt a vereséget a Medvescak otthonában aratott ráadásos zágrábi siker követte (4–3), ezúttal pedig hosszabbításra sem volt már szükség.

Az első harmadban még csak a kiállításokat gyűjtötte a fehérvári gárda, a 35. percben azonban Jeff Lovecchio találatával már előnybe került (1–0).

A záró felvonásban aztán Lovecchio duplázni tudott, a vendégek pedig hiába hozták le a kapusukat a hajrában, gólt nem tudtak szerezni – sőt, Erdély Csanád még be is vette az üres kaput, kialakítva a 3–0-s végeredményt.

JÉGKORONG EBEL
3. FORDULÓ
FEHÉRVÁR AV19–VILLACH (osztrák) 3–0 (0–0, 1–0, 2–0)
Székesfehérvár, 3058 néző. V: Smetana, Fichtner, Kaspar (osztrákok), Soós D.
FEHÉRVÁR: RAJNA – Szirányi B., Vidmar – Uotila, Jyrkkiö – Harty, Szabó D. – Stipsicz
LUTTINEN, Latendresse, LOVECCHIO 2 – GILBERT (1), Music, Erdély 1 – Szita, Kocsis, Vincze P. – Szabó K., Reisz, SÁRPÁTKI. Edző: Benoit Laporte
VILLACH: Kickert – Glenn, Bächer – Brunner, Shields – Stebih, Schlacher
Leiler, SARAUER, BEACH – N. Petrik, Flick, B. Petrik – VERLIC, Walter, Lanziger – Antonitsch, Platzer, Alagic. Edző: Greg Holst

Benoit Laporte: – Egyszerűen játszottunk, de olykor túlságosan passzívak voltunk – az mindenesetre nagy pozitívum, hogy a kapusteljesítményünk és az emberhátrányos játékunk is remekül működött. Nagyon akartuk a győzelmet, erre a játékra lehet építeni, a tanulságokat pedig tovább kell vinni a jövőre nézve.
Greg Holst: – A helyzeteink megvoltak, sokszor már félig üresen tátongott a kapu, de egyszerűen semmi sem akart bemenni, lőtt gól nélkül meg nem lehet hokimeccset nyerni. Tudtuk, hogy nagyon nehéz itt nyerni, a Fehérvár jól és gyorsan játszott, megérdemelte a győzelmet.