Jégkorong, EBEL: kétgólos Volán-siker Innsbruckban

2014.11.01. 19:37
Az Innsbruck behódolt a Volánnak (Fotó: Mirkó István)
A Fehérvár AV 19 jégkorongcsapata 3–1-es győzelmet aratott a tabella utolsó harmadában található Innsbruck vendégeként az EBEL alapszakaszának szombati játéknapján. A mieink a találkozó első és utolsó percében is bevették a hazaiak kapuját.

A fehérváriak számára kiválóan indult a mérkőzés, hiszen Brandon Marino és Jeff Lovecchio összjátéka után már az 51. másodpercben megszerezte a vezetést (0–1). Az első harmad hátralévő részében a magyar csapat kétszer is emberelőnyben jégkorongozhatott, de nem tudta növelni az előnyét. A második játékrész hetedik percében aztán Nicholas Ross találatával egyenlített az Innsbruck (1–1), amely 2014-ben a felek ezt megelőző három mérkőzésén mindannyiszor vereséget szenvedett.

A harmadik harmadban ismét a Volán akarata érvényesült, ennek pedig kétgólos siker lett az eredménye. Előbb az 53. percben a rutinos Frank Banham váltotta gólra Andrew Sarauer átadását (1–2), akinek a passzából fél perccel a vége előtt üres kapura Brandon Marino is beköszönt, kialakítva az 1–3-as végeredményt. Az Innsbruck sorozatban ötödször veszített, a Fehérvár ellenben zsinórban ötödször nyert az EBEL-ben.