Jégkorong EBEL: ráadásos Volán-siker a Dornbirn ellen

2013.12.21. 20:09
Frank Banham révén először szerzett vezetést a Volán, de nem utoljára (Fotó: Mirkó István)
Az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) szombati játéknapján a Sapa Fehérvár AV19 hazai pályán hosszabbítás után 4–3-ra nyert a Dornbirn ellen.

Mindkét csapat kinyitotta a gólcsapot az előző mérkőzésén, hiszen a Volán a Villach (6–3), a Dornbirn a Znojmo (6–2) otthonában volt hatszor eredményes.

Ez utóbbi sikerével a Dornbirn éppen megelőzte a tabellán az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó fehérváriakat, és ezt a mérkőzést is jól kezdte, hiszen Orbán Attila kiállításának utolsó másodperceiben Chris D’Alvise góljával már az ötödik percben vezetett (0–1). A magyar csapat a játékrész hajrájában Andy Sertich büntetőjével egyenlített, majd a második harmad első percében a vezetést is megszerezte, Benk András előkészítése után Frank Banham volt eredményes (2–1).

A harmadik húsz percre így sem előnnyel érkeztek a fehérváriak, mivel az újabb vendégelőnyt Luciano Aquino villámgyorsan kihasználta – a játékrész hajrájában még Hetényi Zoltán is kapott egy kétperces büntetést. Az első két harmadban a Volán hiába próbálkozott így öttel többször (27–22), 2–2-vel fordultak a felek.

Az 56. percben aztán Sertich másodszor is megvillant, de Adam Naglich kiállítása után James Arniel a Dornbirn harmadik előnygólját is megszerezte hosszabbításra mentve a mérkőzést (3–3).

Amikor már mindenki a szétlövésre készült, jött Andrew Sarauer, és 12 másodperccel a vége előtt eldöntötte a mérkőzést, így három Dornbirn elleni vereség után a negyedik nekifutásra már diadalmaskodott a Volán (4–3).

JÉGKORONG EBEL
Sapa Fehérvár AV19–Dornbirn 4–3
(1–1, 1–1, 1–1, 1–0) – hosszabbítás után
Székesfehérvár, 3284
néző. Vezette: M. Nikolic, Veit, Northegger, Schauer (mind osztrák)
SAPA FEHÉRVÁR:
Hetényi Z. – SERTICH 2, Jackman. Mihály Á., NAGLICH, Magosi B. – SZIRÁNYI B., Varga A., Banham 1, Sarauer 1, Benk – Hetényi P., Pozsgai. Tóth G., Sikorcin, Kovács Cs. – Nemes. Edző: Marty Raymond
DORNBIRN:
Dennis – MAGNAN-GRENIER, Montgomery, N. Petrik, Jarrett, Mairitsch – Plante, Oraze, AQUINO 1, Sonne, Mink – Lembacher, D'Alvise 1, Arniel 1, Grabher, Meier – P. Putnik, Feichtner, Häussle. Edző: Dave MacQueen
Gólok. 4:41:
D'Alvise (Montgomery, Magnan-Grenier – emberelőny, 0–1). 18:41: Sertich (büntető, 1–1). 20:52: Banham (Benk, Szirányi B., 2–1). 34:38: Aquino (Sonne – ee., 2–2). 55:57: Sertich (Sikorcin, 3–2). 57:29: Arniel (Aquino, Oraze – ee., 3–3). 64:48: Sarauer (Szirányi B., Kovács Cs., 4–3)
Marty Raymond:
– Ezen az esten öt az öt ellen mi voltunk a jobb csapat, keményebben dolgoztunk. Emberhátrányos védekezésünkre nem lehetünk büszkék, hiszen három gólt kaptunk ilyen helyzetből, az viszont tetszett, hogy hiába egyenlített kétszer az ellenfél, csapatom nem adta fel a küzdelmet.
Dave MacQueen:
– Három emberelőnyös gólt szereztünk, igaz, egész évben jól működött az előnyök kihasználása. Félő volt azonban, hogy fizikálisan el fogunk fáradni, ami végül is bejött, mert a hosszabbítás végén rossz döntés született, és balszerencsés gólt kaptunk. Ettől függetlenül nem lehetünk elégedetlenek.