Jégkorong EBEL: ezt a meccset vagy ötször nyerte meg a Volán

2018.09.22. 20:08
A Fehérvár nagyon megdolgozott az újabb sikerért (Fotó: Soós Attila/Fehérvár AV19)
Alaposan megdolgozott újabb sikeréért a Fehérvár AV19: az osztrák jégkorongbajnokság 4. fordulójában a magyar csapat ráadásban nyert 5–4-re az Innsbruck ellen.

A magyar együttes Kóger Dániel 9. percben szerzett góljával hamar vezetéshez jutott, majd az első harmad végén Sofron István megduplázta az előnyt (2–0).

A második húsz perc során az Innsbruck szépített, s bár Szabó Krisztián találatával a Fehérvár visszaállította a közte kettőt (3–1), a játékrész finisében így is egyenlített a vendégcsapat (3–3).

Az 59. percben úgy tűnt, Sofron végleg eldönti a meccset, de a kapusukat levivő osztrákok Andrew Yogan révén 25 másodperccel a vége előtt újra egyenlítettek (4–4).

Jöhetett az újabb ráadás, ahogyan pénteken is, és ahogyan tegnap, úgy ma is Volán-sikerrel! Ezúttal pedig még szétlövés sem kellett hozzá, Anze Kuralt 33 másodperc alatt lezárta a mérkőzést (5–4).

JÉGKORONG
EBEL
FEHÉRVÁR AV19–TWK INNSBRUCK (osztrák) 5–4 (2–0, 1–3, 1–1, 1–0) – h. u.

Székesfehérvár, 3218 néző. V: Siegel, Stolc, Gatol (mindhárom osztrák), Soós
FEHÉRVÁR: Carruth – Caruso (1), Glenn (1) – STIPSICZ (2), Tikkanen (1) – Harty (2), Szabó D. – Láday
Luttinen, Koskiranta (1), KURALT 1 – Szabó K. 1, Erdély Cs. (1), SOFRON 2 (2) – KÓGER D. 1, Hári J., Phillips (1) – Reisz, Sille Timotej, Szita. Edző: Hannu Järvenpää
INNSBRUCK: Climie – Lindner, Boivin (1) – Stach 1, Pedevilla – Ross (1), Nussbaumer
YOGAN 2 (1), SPURGEON 1 (1), SEDIVY (1) – Koper, M. Lamoureux, Lavoie – Bär, Clark (1), Lammers (1) – Antonitsch, Wachter, Paulweber. Edző: Rob Pallin
Kiállítások: 14, ill. 16 perc
Hannu Järvenpää: –
Vegyes érzéseim vannak, hiszen egymás utáni második alkalommal is a kezünkben volt a mérkőzés, az ellenfél mégis egyenlített az utolsó percben. A teljesítményünkkel elégedett vagyok, és persze boldog, hogy nyertünk, de jobb lett volna három pontot szerezni.
Rob Pallin: – Nem volt jó az első harmadunk, a másodiktól viszont uraltuk a meccset, ez a lövésszámon is látszik – csak sajnos Boivin a végén bután kiállíttatta magát. Carruth ugyanakkor a mezőny legjobb kapusa, képes pontokat csenni a csapatának – ezúttal mi érdemeltünk volna inkább kettőt vagy hármat.

1. Vienna Capitals 3 2 1 15–6 +9 8
1. Dornbirn 3 2 1 15–6 +9 8
3. Bozen Südtirol 3 2 1 9–5 +4 8
4. Fehérvár AV19 4 1 2 1 15–12 +3 7
5. Graz 3 2 1 12–9 +3 6
6. Klagenfurt 2 1 1 6–5 +1 4
7. Villach 3 2 1 9–9 0 4
8. Linz 3 2 1 6–9 –3 2