Jégkorong EBEL: a 8. siker már nem jött össze a Volánnak

2015.11.27. 21:42
A fehér mezes Benk András gólja kiváló volt nyitánynak, kár, hogy a folytatás már nem sikerült olyan jól (Fotó: NS-archív)
Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) pénteki napján megszakadt a Fehérvár AV 19 nagyszerű menetelése, miután a Dornbirn hazai pályán 5–2-re legyőzte a magyar csapatot.

Pedig jól kezdett a legutóbbi hét meccsét megnyerő Volán, hiszen már a harmadik percben vezetéshez jutott, Benk András váltotta gólra a létszámfölényt (0–1).

A fehérváriak a harmadik harmadot is góllal kezdték, kár, hogy addigra kis túlzással eldőlt a meccs. A 12. percben ugyanis jött a Dornbirn egyenlítése, majd a második felvonásban háromszor is betaláltak a hazaiak, így 4–1-re vezettek.

Nagy Gergő gólja a 41. percben visszahozta a reményt (4–2), de az sokáig nem élt, a 49. percben Matt Siddall hűtötte le végleg a kedélyeket – hét siker után alulmaradt a magyar együttes (5–2).