EBEL: hiába vezetett 3–0-ra a 8. percben, kikapott a Volán

2017.12.16. 20:38
A Volán hiába vezetett fölényesen, kikapott a sereghajtótól (Fotó: Soós Attila/Fehérvár AV 19)
Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) szombati játéknapján a Fehérvár AV 19 hazai pályán 5–4-re kikapott a sereghajtó HC Bozen Südtiroltól.

Pedig parádésan kezdte a meccset a Volán, hiszen a 2. percben Manavian, a 4.-ben Lovecchio, a 8.-ban pedig Hári vette be az ellenfél kapuját, így villámgyorsan ellépett 3–0-ra.

Igen ám, de a vendégek a harmad derekán szépítettek, aztán Egger révén a 14. percben újabb találatot jegyeztek, a második játékrész legelején Micelli emberelőnyből egyenlített, a 47.-ben pedig Sointu a vezetést is megszerezte már (3–4)!

Az 53. percben Luttinen révén az egyenlítés még összejött, de 27 másodperccel a vége előtt Micelli újra betalált, így nyertek az olaszok (4–5).

JÉGKORONG EBEL
FEHÉRVÁR AV19–BOLZANO (olasz) 4–5
(3–2, 0–1, 1–2)
Székesfehérvár, 2931 néző. V: M. Nikolic, Siegel, Gatol, Seewald (osztrákok)
FEHÉRVÁR: Carruth – B. Palin, Vidmar (1) – Uotila, Manavian 1 – Harty, Stipsicz – Szabó D., Kóger D., Hári J. 1 (1), Erdély – LoVecchio 1 (1), Latendresse (1), Gilbert (3) – Luttinen 1, Reisz, Vincze P. – Vizi, Kocsis, Kiss Zs. Edző: Hannu Järvenpää
BOLZANO: Tuokkola – Egger 1 (1), S. Marchetti – Gartner, Glira (1) – Tomassoni, Frank – Halmo 1, Angelidis (1), Schweitzer (1) – Sointu 1 (1), Oleksuk, Petan (1) – Gander, Micelli 2 (1), Monardo (1) – M. Marchetti, DeSousa (1), Frigo. Edző: Kai Suikkanen
Kiállítások: 8, ill. 18 perc
Hannu Järvenpää: – Ez olyan mérkőzés volt, amelyet a legjobb lenne elfelejteni, de nem tehetem, mert újra meg kell néznem és elemeznem... Nagyon jól kezdtünk, a szurkolóink fantasztikusak voltak, végig buzdítottak minket, mi azonban csalódást okoztunk nekik. Ám ilyen az élet, holnap is lesz nap, nekünk pedig igyekeznünk kell az edzéseken, hogy jobbá váljunk, és már legközelebb, Innsbruckban is jobban teljesítsünk.
Kai Sukkanen: – Borzasztóan kezdtünk, nem tudom, miért, talán nem álltunk készen – ezt még ki kell derítenünk. Utána viszont összeraktuk a játékunkat, visszataláltunk a saját játékstílusunkhoz, és sokkal jobban teljesítettünk. A kulcsnak az emberhátrányos védekezésünket tartom, mert az ellenfél jó fórban, ám mi kiváló munkát végeztünk. Nagyon örülök a győzelemnek, mert az utóbbi időben szenvedtünk, most viszont olyan lett a hangulat az öltözőben, mintha máris karácsony lenne.

1. Vienna Capitals 28 21 3 4 94–54 +40 66
2. Linz 28 15 2 3 8 98–78 +20 52
3. Klagenfurt 28 16 1 1 10 77–65 +12 51
4. Salzburg 28 13 3 12 94–82 +12 45
5. Dornbirn 29 11 3 4 11 85–85 0 43
6. Innsbruck 28 11 2 3 12 90–88 +2 40
7. Medvescak Zagreb 27 10 2 4 11 75–83 –8 38
8. Graz 28 9 4 2 13 87–95 –8 37