Jégkorong: a Vasas jól kezdett, 4 gólt vágott – simán kikapott

B. L.B. L.
2019.10.24. 22:05
A jégkorong Erste Liga csütörtöki játéknapján a Debrecen hazai pályán 8–4-re kiütötte a csak több szerzett gólja miatt nem utolsóvá váló Vasast.

Pedig az angyalföldiek nem kezdtek rosszul, hiszen, bár az első gól a negyedik percben a házigazdáé volt (1–0), Kováts Máté és Páterke Bence révén már a hetedik percre fordítottak (1–2).

Berta Ákos egyenlítése után a második harmad negyedik percében Szalma Zsolt gólja újra Vasas-előnyt jelentett (2–3), ezt követően viszont már csak az történt ebben a játékrészben a jégen, amit a debreceniek akartak, és négy találattal elhúztak (7–3).

A záró felvonásban már öt is volt a felek között, végül Turbucz Martin révén a Vasasnak összejött a kozmetikázás, ami arra jó volt, hogy ne csússzon az utolsó helyre az angyalföldi gárda (8–4).

Filbrandt (1), Ph. Kiss (2) – Léránt, Vokla (1) – Mestyán, Sándor
IZACKY 1 (2), NOVOTNY 2, Sági M. (1) – Hári N. (2), ESSERY 2, Rutherford 1 (2) – Mazzag (1), BERTA 2, Kulesov – Kozma, Molnár D., Salló B.
Edző: David Musial
VASAS: Sági M. (1)
Hetényi P., Kováts 1 – Bukor, Gáspár
– Farkas B., Inglis – Surányi, Tornyai
Csiki A., Schmál (1), Szlama (1) – Czakó (1), Rafaj (1), TURBUCZ 1 – Bödök, SZALMA 1 (1), Páterka 1 – Márton, Székely Mádai G.
Edző: Ladányi Balázs
Kiállítások: 6, ill. 24 perc
Kapura lövések: 45–37
David Musial: – A csapatom akkor ébredt fel, amikor a Vasas átvette a vezetést a második harmad elején. A fiúk akkor döbbentek rá, hogy a győzelemhez sokkal több kell. A következő hetekben erősebb csapatokkal találkozunk, az Újpest és a Brassó ellen is olyan teljesítmény érhet sikert, mint amit a második harmadtól nyújtottunk.
Ladányi Balázs: – Debrecenben nem szégyen kikapni, de úgy érzem, ma nem volt ekkora különbség a csapatok között. Az első harmadban jól mentünk, a másodikban azonban rajtunk kívülálló okok és a sok emberhátrány miatt kicsúszott a kezünkből a mérkőzés.

1. Sport Club Csíkszereda 15 11 3 1 73–36 +37 39
2. FTC-Telekom 13 8 2 1 2 62–28 +34 29
3. Dunaújvárosi Acélbikák 12 9 3 48–30 +18 27
4. DEAC 14 8 1 1 4 50–38 +12 27
5. Corona Brasov 13 7 2 4 51–40 +11 23
6. Gyergyói Hoki Klub 14 5 1 8 36–42 –6 17
7. UTE 13 3 2 2 6 41–48 –7 15
8. Fehérvári Titánok 15 4 1 10 35–58 –23 14