Jégkorong: a kazahok nyerték a Négy nemzet tornáját

2018.11.09. 18:10
A kazah jégkorong-válogatott nyerte meg a Tüskecsarnokban zajló Négy nemzet tornáját, mivel az együttes a harmadik, olaszok elleni mérkőzését is megnyerte.

A meccset az olaszok kezdték jobban, Alex Frei 10. percben szerzett góljával magukhoz vették az irányítást (0–1), de a mieinket (3–1) és a dél-koreaiakat (5–3) is legyőző kazahok Dmitrij Grenc duplájával a második harmad végére fordítottak (2–1).

Az olaszok nem adták fel, a 45. percben Riccardo Lacedelli révén egyenlítettek (2–2), de az utolsó csapás a kazahoké volt, Madijar Ibrajbekov az 55. percben eldöntötte a tornagyőzelem sorsát (3–2).

A kazah együttes ellenfele lesz a magyar együttesnek az április 29. és május 5. között Asztanában sorra kerülő divízió 1/A vb-n, amelynek résztvevője még a mai ellenfél dél-koreai, továbbá a szlovén, a fehérorosz és a litván csapat. Az első két helyezett szerepelhet majd a 2020-as svájci elit vb-n, az utolsó pedig kiesik a divízió 1/B-be.

FÉRFI JÉGKORONG
NÉGY NEMZET TORNÁJA (TÜSKECSARNOK)
Kazahsztán–Olaszország 3–2 (1–1, 1–0, 1–1)
19.30:MAGYARORSZÁG–Dél-Korea
Az állás: 1. Kazahsztán 9 pont/3 mérkőzés, 2. Olaszország 3/2, 3. Magyarország 0/1 (1–3), 4.Dél-Korea 0/2 (5–10)

Szerdán játszották
Kazahsztán–Magyarország 3–1 (0–0, 3–0, 0–1)
Olaszország–Dél-Korea 5–2 (2–1, 1–1, 2–0)
Csütörtökön játszották
Kazahsztán–Dél-Korea 5–3 (2–0, 2–2, 1–1)
Szombaton játsszák
16.00: Magyarország–Olaszország Alex Frei 10. percben szerzett góljával magukhoz vették az irányítást (0–1), de a mieinket (3–1) és a dél-koreaiakat (5–3) is legyőző kazahok Dmitrij Grenc duplájával a második harmad végére fordítottak (2–1).

16.00: Magyarország–Olaszország