Hoki-vb: Kanada nyolcig jutott, amit a britek bántak

2019.05.12. 22:08
A Szlovákiában zajló elit jégkorong-világbajnokságon az első meccsén a finnektől 3–1-es vereséget szenvedő Kanada Nagy-Britannia ellen javított: 8–0-ra győzött – ahogy délután az olaszok ellen a svédek is tették. A másik esti meccs jóval izgalmasabb volt, Lettország és Svájc mérkőzésén csak a harmadik harmad végén született döntés.

Kanada az első csoportmeccsén 3–1-re kikapott a finnektől, így az újonc britek ellen kellett javítania, s a juharlevesek nem is okoztak csalódást. Magabiztos játékkal, a felek közötti valós osztálykülönbségből adódó lehetőségeket kihasználva simán győztek 8–0-ra – ahogy délután a korábban szintén hibázó svédek tették az olaszok ellen.

A másik esti mérkőzés jóval izgalmasabban alakult: a gól nélküli első harmad után a második játékrész közepén 30 másodperc alatt lezajló pengeváltás után 1–1-gyel fordultak a felek a záró 20 percre. Sokáig 1–1 állt az eredményjelzőn, amikor négy és fél perccel a vége előtt Nico Hischier megszerezte a vezetést Svájcnak, majd az utolsó percben Simon Moser üres kapus találatával kialakította a 3–1-es végeredményt.

Győzelmével Svájc őrzi százszázalékos mérlegét, és remek, 12–1-es gólkülönbségével a B-csoport élére ugrott.

(0–0, 2–0, 0–1)
Egyesült Államok–Franciaország 7–1 (3–0, 2–0, 2–1)

–10 0
Pontegyenlőség esetén az egymás ellen szerzett pontok, majd gólkülönbség, az egymás elleni mérkőzéseken szerzett gólok, az összevetésben szereplő csapatokon kívüli legjobb helyezést elérő csapat elleni eredmény, az összevetésben szereplő csapatokon kívüli második legjobb helyezést elérő csapat elleni eredmény, végül a torna előtti kiemelés rangsorol.