Hoki-vb: orosz és kanadai henger, a svédek rangadót nyertek

2018.05.06. 19:04
Svédország legyőzte Csehországot a hoki-vb vasárnapi rangadóján (Fotó: AFP)
A jégkorong-világbajnokságok történetének két legeredményesebb gárdája, a (Szovjetunió sikereivel együtt összesen) 27-szeres aranyérmes Oroszország és a 26-szoros első Kanada is rettenetesen elpáholta az ellenfelét vasárnap. A finnek nyolcat lőttek Lettországnak, ezzel a B-csoport élén állnak. A nap rangadóján Svédország 3–2-re legyőzte Csehországot.

KORA DÉLUTÁN

A franciákat 7–0-ra kiütő oroszok Ausztriának sem kegyelmeztek. Mihail Grigorenko az első és a második harmad góltermését is megnyitotta, mindkétszer háromig jutott el a szbornaja, míg a végeredményt Ilja Mihejev állította be (0–7).

És így is ez volt a déli idősáv szorosabb meccse! A dél-koreaiak az első harmadban még csak kétgólos hátrányban voltak, a kanadaiak viszont a második húsz percben kíméletlenül értékesítették emberelőnyös lehetőségeiket, és hatszor is beköszöntek. Érdekesség, hogy a tíz juharleveles gól ellenére csak Tyson Jost jutott el dupláig (0–10).

DÉLUTÁN

Svédország a gólja mellett két asszisztot is jegyző Rickard Rakell vezérletével kiváló mérkőzésen 3–2-re legyőzte Csehországot, amely nem tudta meglovagolni Szlovákia elleni szombati hosszabbításos győzelmét.

A B-csoport délutáni meccse még szorosabb volt, a németek és a norvégok nem bírtak egymással, így 4–4 után jöhetett a hosszabbítás, majd a szétlövés. Ebben Norvégia egyértelműen Németország fölé kerekedett, 3–0-ra megnyerte a rávezetéseket, és két ponttal gazdagodott. Marco Sturm együttese pedig két mérkőzéséből másodszor is túlórában szenvedett vereséget.

ESTE

A csehekkel hosszabbításos meccset játszó szlovák válogatott Svájc ellen nem tudott gólt szerezni, Reto Berra mind a 25 lövést hárította. A gólokat Tristan Tcherwey és Mirco Muller szerezte.

A B-csoportban Finnország gálázott, a lett válogatott 8–0 után tudott csak betalálni. A finnek 8–1-es sikerükkel a B-csoport élére álltak.