Erste Liga: volt minden, mint a búcsúban, Fradi-siker az idény meccsén

2018.11.26. 21:05
Végül felállt az FTC a padlóról (Fotó: Facebook.com/fradihoki)
Nagy meccsnek ígérkezett a Fehérvári Titánok vendégjátéka a pesterzsébeti Jégcsarnokban, ám hogy végül a szezon eddigi legemlékezetesebb találkozója lesz, azt nem lehetett sejteni. Több mint tucatnyi gól, kéttucatnyi kiállítás, bunyó, hosszabbítás, szétlövés, hazai siker. A Brassó simán győzött Debrecenben.

FTC-Telekom–Fehérvári Titánok 8–7 (2–2, 1–3, 4–2, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Pesterzsébeti Jégcsarnok, 287
néző. V: Soós, Kókai, Pálkövi Botond, Soltész
FTC: Pleszkán – Rantanen, KARMENIEMI 1 (1) – Jászai, Perrier 1 – Hegyi Á. 1, Sarcia – Boros, Hardi R. – Nagy G. (1), M. FITZGERALD (3), Pavuk –Tóth A. (2), WALLS 3, SWITZER 2 (2) – Tóth Gergő, Tóth Richárd, Farkas L. – Roczanov, Rafaj, Pozsár. Edző: Fodor Szabolcs
FEHÉRVÁR: Kornakker – Beukeboom 1, LÁDAY 1 (2) – Sándor F., Szabó B. – Kiss R., Vas Márk – Erdély B. – Bennett, Kiss P. 1 (1), Lewis (1) – Madácsi, MIHÁLY ÁKOS 2, Péter A. (1) – Császár, Hamvai 1, Mazzag – Almási, Buzás 1, Dézsi (1). Edző: Kiss Dávid
Kiállítások: 32+20 perc fegyelmi (Rafaj), ill. 31 perc
Kapura lövések: 51–34
Fodor Szabolcs: – Mindent egybevetve igazán közönségszórakoztató és -csalogató volt a játék. Örülök, hogy ekkora hátrányból sikerült felállniuk a fiúknak, ez abszolút megmutatja a csapat karakterét. Egyvalamit nem értek: hogyan tudtunk a fair play táblázat második helyéről hirtelen a legszabálytalanabbul játszó csapat lenni úgy, hogy a játékosaim nem változtak...?
Kiss Dávid: – A harmadik harmadtól sajnos nem bírtuk el a nyomást, nincsenek még olyan rutinos játékosaink, akik ezeket a szituációkat tudnák kezelni. Igazából keményen megszolgált, háromgólos előnyt puskáztunk el, s egy ponttal gazdagodtunk, ami nagy dolog egy ilyen erős Ferencvárossal szemben. De most keserű a szánk íze.

Az előző fellépésén a Ferencváros elvesztette 19 meccs óta tartó bajnoki veretlenségét, amikor a Dunaújváros Acélbikák győzni tudott ellene, míg a fehérváriak vasárnap este véget vetettek nyolc bajnoki meccs óta tartó nyeretlenségi szériájuknak, amikor legyőzték a DEAC-ot.

Ilyen előzmények után az első húsz perc csak döntetlennel zárulhatott, ám nem vérszegény korcsolyázgatással megtöltött gól nélküli első húsz percet láthatott a kilátogató 300 néző, hanem közel 30 lövéssel, mindkét oldalon két góllal megspékelt remek hokit.

A középső harmadban belehúzott a Titánok alakulata, és ugyan Buzás Arnold nagy gólja után Lauri Karmeniemi a játékrész felénél egyenlíteni tudott, a fehérváriak előbb Hamvai Szilárd köténygólja, majd Láday Tamás szép cselek után meglőtt találata után 5–3-ra elhúztak. Bő két perccel később óriási tömegverekedés robbant ki a felek között, a bírók a hazai oldalon 38, a vendégeknél 15 perc büntetést szórtak szét.

A záró harmadban a fehérváriak – házi pontkirályuk – Kiss Patrik emberelőnyös góljával már 6–3-ra is vezettek, a hazaiak azonban ismét szinte azonnal reagáltak, Brett Switzer egyenlő létszámos, Hegyi Ádám emberhátrányos és Braden Walls emberelőnyös góljával egyenlítettek – és még csak 7:14 telt el a záró harmadból.

Alig három perccel a vége előtt aztán a nap első gólját ütő Mihály emberelőnyös góljával már-már nyerő helyzetbe hozta a Titánokat, ám ezen a meccsen harmadszor is fél percen belül jött a zöld-fehérek válasza: Switzer mentette hosszabbításra a meccset.

A hirtelen halál elmaradt, a záró öt percben újabb gól már nem esett, így jöhetett a szétlövés, amelyet a Ferencváros bírt jobban, és így 8–7-re megnyerte az idény eddigi legjobb meccsét.

Debreceni EAC–Corona Brasov (romániai) 2–3 (1–1, 0–2, 1–0)
Debrecen, 486
néző. V: Németh M., Kormos, Kis-Király, Sipos
DEAC:
Hetényi Z. – Kovács B. Z., Vuorijärvi – Behál, Markov – Antal A., Hetényi P. (1) – Erdei Z., Kozma (1) – Izacky, Salló B., TURCOTTE 1 – Berta Á., Kulesov, Németh A. (1) – Hári N., Molnár D., SILLÓ 1 – Márton, Szokolov, Vincze P. T. Edző: David Musial
BRASOV:
Tőke – Carlson, Peretjagin – Boriszenko (1), Dorofejev – Bors H., Nagy I. – Bíró O., Vasile – GLIGA 1, LIDHAMMAR 2, TENDLER (2) – Péter B., Tranca, Zsók – Mihály Árpád, Mihály E., Molnár Zsombor – Bíró G., Bíró M., Molnár Zoltán. Edző: Greg Lindqvist
Kiállítások:
4+10+10 perc fegyelmi (Vuorijärvi és Izacky), ill. 12 perc
Kapura lövések: 26–37
David Musial: – Az első két harmadban két játékosunk is tízperces kiállítást kapott, hiányoltuk őket ebben a periódusban. Sok gólszerzési lehetőségünk volt, az utolsó harmadra azt mondhatom, hogy tökéletesen alakult. Ha ezt a sebességet és intenzitást megtartjuk, jönnek majd az eredmények is.
Greg Lindqvist: – A harmadik harmadban kicsit hanyagul játszottunk, de megvan a három pont, és most ez a legfontosabb. Nagy fegyvertény számunkra, hogy győzelemmel tudtuk lezárni a hárommérkőzéses magyarországi túrát.

A nap másik meccsén sem meglepetés, sem gólzápor nem született. A Corona Brasov az 1–1-es döntetlenre hozott első 20 perc után a másodikban meglépett Mikael Lidhammar duplájával. A harmadik harmadot ugyan Silló Arnold góljával megnyerte a DEAC, de a vendégek győzelme nem forgott veszélyben. A brassóiak ezzel százszázalékosra hozták ki a hárommeccses magyarországi túrájukat, hiszen a debreceniek előtt a DAB és az Újpest otthonában is győzelmet arattak.