Erste Liga: otthonában kapta el a listavezetőt a Debrecen

2018.10.26. 19:53
Hiába tüzeltek a házigazda kékek, nem találtak kapuba (Fotó: SC Csíkszereda)
A nap meccsén a listavezető SC Csíkszereda fogadta a harmadik helyen álló DEAC-ot a jégkorong Erste Ligában és az erdélyi túrába kezdő debreceniek némi meglepetésre győzni tudtak Székelyföldön.

ERSTE LIGA
ALAPSZAKASZ
SC CSÍKSZEREDA (romániai)–DEAC 0–4 (0–1, 0–1, 0–2)
Csíkszereda, 1500
néző. V: Csata, Gergely L., André, Bandi (romániaiak)
CSÍKSZEREDA:
Lakosil – Bjelov, Papp Sz. – Salló A., Sulakov – Farkas T., Gecse – Flinta, Győrfy – Becze T., Részegh T., Valchár – Fodor Cs., Panov, Taratuhin – Casaneanu, Rokaly N., Rokaly Sz. – Bíró T., Egyed R., Horváth L. Edző: Leo Gudas
DEAC: HETÉNYI Z. – Kovács B. Z. (1), Vuorijärvi – Antal A., Behál – Berta, Hetényi P. – Erdei Z. – Izacky, NOVOTNY 1, Turcotte 1 – Hári N., Kafka (1), NÉMETH A. 2 – Márton, Molnár D., Silló – Salló B., Szokolov, Vincze P. T. Edző: David Musial
Kiállítások: 11 perc+végleges fegyelmi (Flinta), ill. 16 perc+10 perc fegyelmi (Turcotte)

Az idény során harmadszor találkozott egymással az SC Csíkszereda és a DEAC, s az eddigi két mérkőzésüket egyaránt az erdélyiek nyerték. A visszavágás vágyától fűtve pályára lépő debreceniek az első harmadban negyedóra játék után szereztek vezetést, és Hugo Turcotte 12. bajnoki gólja révén az első szünetre előnnyel is mehettek.

A második húsz percben ismét csak debreceni gólt láthatott a nagyérdemű, Németh Attila a harmad elején duplázta meg csapata előnyét. A meccs ekkor már kissé feszült mederben zajlott, a második harmad páros kiállítással kezdődött, miután Becze Tihamér és Berta Ákos akaszkodott egymásra.

A záró harmadban aztán Flintát kizárták szúrásért, és Turcotte is begyűjtött egy 10 perces büntetést – az újabb gólt az ekkor emberelőnybe kerülő DEAC szerezte, Németh passzából Kafka Dominik volt eredményes. A 4–0-s végeredményt Dominik Novotny állította be emberhátrányból.

Ezzel a Csíkszereda elszenvedte idénybeli harmadik rendes játékidős vereségét, de maradt a tabella élén, míg a DEAC a szezonban először nyert a csíkiak ellen, így győzelemmel kezdte kétmeccses erdélyi túráját és megerősítette a harmadik helyét.

EV VIENNA CAPITALS II (osztrák)–SCHILLER-VASAS HC 3–0 (0–0, 1–0, 2–0)
Bécs, 125
néző. V: Berger, Loicht (osztrák), Riecken (osztrák), Kocsány
VIENNA:
MYLLYKOSKY – Pallierer, Sätmark – Saari (1), Wolf – Piff – BAUER (2), GROSSLERCHER 1, KITTINGER 1 – Artner, Hiltunen, Rejn – A. MAXA 1, Ranftl, Rohm
Edző: Santeri Heiskanen
VASAS: Koitmää – Bukor, Seregély – Surányi, Tornyai – Bugár, Inglis – Fejes, Oroszi – Csiki, Székely Mádai G., Turbucz – Czakó, Pápa, Szlama – Bödök, Fliszár, Schmál – Lőczi, Rózsa, Szlépka Edző: Ladányi Balázs
Kiállítások: 10, ill. 6

A Vienna Capitals második csapata hazai pályán 3–0-ra verte a Vasast – a sereghajtó az első harmadban még tartotta magát, sőt, 14 kapura lövéssel ekkor jobb is volt. A hazaiak a második harmadban egyszer, a záró 20 percben kétszer is betaláltak, ezzel megszerezték szezonbeli harmadik győzelmüket.

DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK–FTC-TELEKOM 2–6 (1–4, 1–0, 0–2)
Dunaújváros, 800 néző. V: Juhász, Varjú, Mizsák, Pálkövi
DUNAÚJVÁROS: Sevela (Garbacz) – Erdélyi, Jaborník 1 – Franssila, Léránt – Hruby, Mestyán – Lencsés, Pinczés – Iossafov (1), Turtiainen (1), Uski – Nagy M. 1, Tóth G., Török – Azari, Dubek, Saluga – Borbás, Makovics, Németh P. Edző: Antti Karhula
FTC: ARANY – Boros, Rantanen – Hegyi Á., Sarcia (1) – Jászai, Karmeniemi – M. Fitzgerald 1 (1), Nagy G. (1), Tóth A. (1) – RAFAJ (3), TÓTH R. 2, WALLS 2 – Farkas L. S., Pavuk, Tóth R. – Hardi (1), Roczanov (1), Tóth G. 1. Edző: Fodor Szabolcs
Kiállítások: 10, ill. 18 perc
Antti Karhula: – Rosszul kezdtünk egy jó csapat ellen. Ennyi buta hibát nem szabad elkövetni. A második harmadban már sokkal jobban játszottunk, sok helyzetet tudtunk kialakítani, és egyenlítenünk is illett volna. A harmadik harmadban a kettős emberelőnynél volt még egy esélyünk, de ezzel sem tudtunk élni. Nem véletlen, hogy a Fradi ennyi meccset nyert sorozatban.
Fodor Szabolcs: – Annak ellenére, hogy gyorsan vezetést szereztünk, nem kezdtünk jól. Körülményesen játszottunk és nem találtuk a saját játékunkat. Szerencsére komolyan vette mindenki a meccset, küzdöttünk, odatettük magunkat. Az emberhátrányos védekezésünk nagyon jó volt ma, ennek is köszönhetjük a három pontot és ezzel sikerült a 13. győzelmünkre is rálelnünk. Nagyon örülünk ennek, mert Dunaújvárosban nem könnyű nyerni.

A Ferencváros az első harmadban eldöntötte a Dunaújvárosi Acélbikák elleni mérkőzést, mivel a 10. percre már 3–0-s előnyre tett szert, s végül 4–1-es vezetéssel fordulhatott. A középső harmadot ugyan elvitték az Acélbikák, ám mielőtt sikerült volna közelebb zárkózniuk az utolsó játékrészben, két újabb találattal a zöld-fehérek megszerezték a három pontot. A vendégeknél egyébként Braden Walls és Tóth Renátó is duplázni tudott, Rafaj Attila három gólpasszal zárt.

ÚJPESTI TE–FEHÉRVÁRI TITÁNOK 6–5 (1–0, 3–4, 1–1, 1–0) – hosszabbítás után
Újpest, 580
néző. V: Nagy A., Kormos, Bedő, Vincze D.
ÚJPEST: Sila – Huba, Szaller (1) – Fekete, KISS P. J. 1 (1) – Kovács A., VARGA A. 1 (2) – Pokornyi – Hebar 1, Ropret (1), Sikorcin – Benk (1), Csányi (1), STEFISHEN 2 (1) – Kocsis F., Nemes 1, Szalma – Kovács S., Mansson Edző: Szilassy Zoltán
FEHÉRVÁR: Gyenes – Beukeboom, Sándor F. – Reiter, Vas Márk – Kiss R. (1), Szabó B. (1) – Erdély B., Láday (1) – KISS P. 1 (1), LEWIS 2 (1), Mihály Ákos (2) – Bennett (1), MADÁCSI 1 (1), Szita – Császár 1, Mazzag, Vizi – Balogh B., Buzás, Hamvai Edző: Kiss Dávid
Kiállítások: 20, ill. 10 perc
Szilassy Zoltán: – Mérhetetlenül mérges vagyok a fiúkra, mert hihetetlenül fegyelmezetlenek voltak. Kiállíttattuk magunkat orrvérzésig, amikből öt emberelőnyös találatot kaptunk… Egyenlő létszámban lőttünk hatot, de a rengeteg buta kiállításunk egy pontunkba került.
Kiss Dávid: – Máskor, amikor az emberelőnyünk nem működött, egyenlő létszámnál magabiztosak voltunk, most pedig fordítva. A fórjátékunk szuper volt, az öt az öt elleni akadozott. Kezünkben volt a meccs, de az Újpestnek remek csapata van, úgyhogy az egy pont megszerzése is szép fegyvertény, főleg, hogy előző este is játszottunk.

Valódi gólparádét hozott a Újpest és a Fehérvári Titánok találkozója, pontosabban a második harmad. Az elsőben a hazaiak Nemes Benjámin találatával vezetést szereztek, a másodikban viszont beindult a gólgyártás: összesen 36 alkalommal lőtt kapura a két csapat (18–18), amiből a vendégek négyszer, a hazaiak háromszor voltak eredményesek, így 4–4-gyel fordultak a felek a záró felvonásra.

Ebben sem bírtak egymással a felek, a fehérvári Császár Hunor emberelőnyös góljára Kiss Philipp egy percen belül válaszolt, így jöhetett a hosszabbítás, amelyben pedig Varga Arnold lövése a hazaiak javára döntötte el a találkozót.

HOKIKLUB BUDAPEST–CORONA BRASOV (romániai) 2–7 (0–2, 0–2, 2–3)
Tüskecsarnok, 122 néző. V: Gangel, Halassy, Kedves, Abonyi
HOKIKLUB: Kiss B. (Gadácsi) – Orbán A. 1, Szécsi – Bernáth, Csíki Z. – Lakatos (1), Lévai – Petres, Sátek (1), Szappanos (1) – Egyed M., Godó, Szűcs I. – Horváth B., Izsák, Köllő – Berendi 1, Jancsó, Vajda Edző: Dusan Kapusta
BRASOV: TŐKE – Bors H. (1), Peretjagin (1) – Boriszenko (1), Dorofejev (2) – Mihály E., Nagy I. – Gliga (1), LIDHAMMAR 3 (1), TENDLER 1 (2) – Péter B. 1, Tranca, Zsók L. (1) – Bíró G. 1, Mihály Árpád (1), MOLNÁR ZS. 1 (1) – Bíró M., Bíró O., Molnár Z. Edző: Greg Lindqvist
Kiállítások: 8, ill. 8 perc

A 4 pontig (3 gól, 1 assziszt) jutó Anders Lidhammar és a három pontot (1, 2) szerző Jereme Tendler vezetésével magabiztos győzelmet aratott a Corona Brasov a Hokiklub Budapest otthonában.