Erste Liga: őrült mérkőzésen kapott ki a Vasas

2018.09.16. 20:06
Drámai meccsen kapott ki a Vasas (Fotó: Facebook/Vasas Jégkorong)
Nagy Gergő hosszabbításban szerzett góljával 3–2-es győzelmet aratott a Ferencváros jégkorongcsapata a Gyergyói HK vendégeként az Erste Liga vasárnapi játéknapján. A Vasas hihetetlen vereséget szenvedett, az 58. perc elején még 3–1-re vezetett, végül hosszabbításban 4–3-ra kikapott a Vienna Capitals második csapatától.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
Gyergyói HK (romániai)–Ferencvárosi TC 2–3
(0–0, 2–1, 0–1, 0–1) – hosszabbítás után

Schiller-Vasas HC–EV Vienna Capitals II (osztrák) 3–4 (1–1, 1–0, 1–2, 0-1) – hosszabbítás után

UTE–Dunaújvárosi Acélbikák 5–3 (1–1, 2–0, 2–2)

Fehérvári Titánok–Corona Brasov (romániai) 3–8 (1–6, 1–1, 1–1)
Székesfehérvár, 350 néző. V: Haszonits, Pálkövi Zs., Kocsány, Pálkövi B.
FEHÉRVÁR: Szeles – Szabó B. (1), McGurty (1) – Reiter Kiss R. – Sándor F., Erdély B. –Vas M. – Kiss P. 1, Bennett, Madácsi – Mazzag, Lewis 1, Vizi – Balogh B. 1, Péter A. (1), Mihály Ákos (2) – Nagy Á., Hamvai. Edző: Kiss Dávid
BRASSÓ: Tőke – Carlson, Cescon – Bors, Clarke – Boriszenko, Mihály E. – Bíró O., Nagy I. – GLIGA (4), LIDHAMMAR 2 (2), TENDLER 3 (1) – MIHÁLY ÁRPÁD 3, Nielsen, Tranca (2) – Molnár Zs., Péter B., Zsók – Bíró G., Bíró M., Molnár Z. Edző: Greg Lindqvist
Kiállítás: 8, ill. 14 perc+10 perc fegyelmi (Cescon)
Kiss Dávid:
– Ez volt számunkra a szezon harmadik mérkőzése, nem hiszem, hogy három hónap múlva hasonló történne velünk. Az első harmadban több problémánk volt egy rövidzárlatnál, onnan visszajönni nem túl egyszerű, de a második, és a harmadik harmadban már voltak olyan megoldásaink, amelyek biztatóak lehetnek a jövő szempontjából. Öt, hatgólos hátrányban is végig próbálkoztunk, küzdöttünk.
Greg Lindqvist: – Az elején könnyű, és szerencsés gólokat lőttünk, ezt követően azonban már nem tudtunk kellőképpen koncentrálni a játékra. Nehezen fókuszált végig a játékra a csapatom, több hibát is vétettünk – ez nem tetszett – de a három pontért jöttünk, ez, pedig megvan.

Hokiklub Budapest–DEAC 3–5 (1–1, 1–4, 1–0)
Tüskecsarnok, 301 néző. V:
Wolf, Juhász G., Kedves, Abonyi
HK BUDAPEST: Hajek – Kiss B. – Jancsó, Orbán (1) – Csíki, Szopos, – Lévai, Szécsi (1) – Baranyai, Lakatos L. – EGYED 1 (1), Satek, SZAPPANOS 1 (1) – Godó, Izsák, Szűcs I. 1 – Berendi, Németh Á., Vajda – Albert, Horváth B., Köllő. Edző: Dusan Kapusta
DEAC: Nagy P. – Erdei, Kovács B. Z. – Antal, Behal – BERTA 1 (2), Hetényi (1) – Darabos, Szokolov – Hári, Németh A., Turcotte – Izacky 1, Kafka (1), Novotny (1) – KULESOV 2 (1), MOLNÁR D. 1 (1), Silló (1) – Márton, Salló, Vincze P. Edző: David Musial
Dusan Kapusta:
– Jobban kezdtünk ellenfelünknél, de nem tudtuk megtartani előnyünket az első játékrész végéig. A második harmadban hullámvölgybe kerültünk, és szerencsénk sem volt, hiszen kétszer is az emberhátrány utolsó tíz másodpercében kaptunk gólt. Sajnálom a srácokat, mert nem játszottak rosszul, de 40–55 perc koncentráció továbbra sem elég ahhoz, hogy meccset tudjunk nyerni.
David Musial: – Nem szeretnék sokat beszélni a mérkőzésről, hiszen a győzelem ellenére nem vagyok elégedett. Az első harmadban csak küszködtünk, és ugyan a második harmadban végre kiszakadt a gólzsák, de a játékunk továbbra sem volt az igazi. Természetesen örülünk a három pontnak, de tudjuk jól, hogy a Brassó ellen ennél jóval több fog kelleni.

1. DEAC 4 2 1 1 16–10 +6 9
2. UTE 3 2 1 15–4 +11 8
3. Corona Brasov 2 2 15–4 +11 6
4. Dunaújvárosi Acélbikák 3 2 1 17–10 +7 6
5. Ferencvárosi TC 4 2 2 13–13 0 6
6. Vienna Capitals II 4 1 1 2 13–19 –6 5
7. Csíkszereda 1 1 7–6 +1 2
8. Vasas HC 3 2 1 7–15 –8 2