Erste Liga: megtörte rossz sorozatát a Csíkszereda

K. Zs.K. Zs.
2020.02.14. 20:23
Egymást követő hat vereség után győzött a Csíkszereda a jégkorong Erste Liga középszakaszában: a csíkiak hazai jégen 6–1-re megverték a DEAC-ot a felsőház pénteki mérkőzésén. Az alsóház első helyére törő Újpest szintén hazai pályán győzött, vendége a Fehérvári Titánok volt (3–1).

JÉGKORONG ERSTE LIGA, KÖZÉPSZAKASZ
FELSŐHÁZ
SC CSÍKSZEREDA (romániai)–DEAC 6–1 (1–0, 3–0, 2–1)
Csíkszereda, 1850 néző. V: Gergely L. (romániai), Crisan (román), Magyar, Péter V. (romániaiak)
CSÍKSZEREDA:
SZAMANKOV
Salló A., Pyett 1 – KULJAS, Papp Sz. – Gecse, Láday (1) – Flinta, Győrfy
Bíró T. (2), Brophey, ROKALY SZ. 2 – Fodor Cs. (1), TARATUHIN 1 (1), VESUTKIN 2 (2) – Casaneanu, Horváth L., Pelley – Farkas T., Rokaly N. Edző: Jason Morgan
DEAC: Hetényi Z.
P. J. Kiss, Léránt – Filbrandt, Markov – Mestyán
Izacky 1, Mazzag, Novotny – Berta, Hári N., Molnár D. – Essery, Graaskamp, Sági Martin – Salló B. Edző: Dave Musial
Kiállítások: 6 perc+10 perc fegyelmi (Pyett), ill. 14 perc+10 perc fegyelmi (Hári N.)
Kapura lövések: 43–25
Jason Morgan:
– Nagyon rossz sorozatot sikerült lezárnunk. A csapat nagy szívvel és lelkesedéssel játszott, remekeltünk az emberelőnyökben, és Szamankov is kiválóan védett. Még van esélyünk a harmadik hely elérésére, ennek tudatában készülünk a folytatásra.
Dave Musial: – Borzasztó meccset játszottunk, semmi sem a terveink szerint alakult, de talán szükség van az ilyen tapasztalatokra is, hogy jobbá váljunk. Mostantól készülünk a Fradi elleni meccsekre, mert szeretnénk beférni az első háromba, hogy választhassunk ellenfelet a negyeddöntőre.JÉGKORONG ERSTE LIGA, KÖZÉPSZAKASZ
FELSŐHÁZ
SZAMANKOV

ALSÓHÁZ
ÚJPEST–FEHÉRVÁRI TITÁNOK 3–1 (1–0, 1–0, 1–1)
Megyeri út, 419 néző. V: Pálkövi Zs., Halassy, Mizsák, Pálkövi Baksa
ÚJPEST:
DUSCHEK
Henderson, Varga A. – KISS-RUSK, SAUKKO (1) – Kovács Attila, N. Nagy
BENK 1, E. Pance (1), SIKORCIN (2) – Ainsworth, DI DIOMETE 2, Reed (1) – Godó, Nemes, Rafaj – Horváth Á., Kovács S., Odnoga M. Edző: Baróti Zsolt
TITÁNOK: SZELES
Imre P., Mangone (1) – Kiss R., Szabó Dániel – Erdély B., Vas Márk
Balogh B., Vincze G., ZION 1 – C. Campbell, Madácsi, Péter A. – Buzás A., Császár, Halasi. Edző: Kiss Dávid
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Kapura lövések: 42–38
Virág Csaba (másodedző):
– A mérkőzés java részét mi uraltuk, ám abban a pillanatban, hogy kiengedtünk, jött a büntetés… Nagyon hajtós meccs volt, dicséret illeti mindkét együttest. A három pontnak természetesen örülök, Gyergyóban is hasonló játékra lesz szükségünk.
Kiss Dávid: – Három sorral érkeztünk, de a srácok hozzáállásával semmi probléma sem volt. Akadtak rosszabb periódusaink, amikor elfáradtunk, és ezt az ellenfél gólokkal büntette, ugyanakkor sokat korcsolyáztunk, és kialakítottunk sok helyzetet is, amelyeket nem tudtunk gólra váltani. Nem keseredünk el, van még egy meccsünk a középszakaszban, arra fogjuk használni, hogy teljesen készen álljunk a rájátszásra.