Erste Liga: a Fradi hat gólt ütött, mégis vereséget szenvedett

2017.12.26. 21:17
A jégkorong Erste Liga 29. fordulójában a címvédő DVTK Jegesmedvék otthon 4–3-ra legyőzte az Újpestet, a Csíkszereda 4–2-re győzött, a Ferencvárosnak viszont hat gól sem volt elég a sikerhez.

A két csapat szezonbeli három összecsapását egyaránt a „lilák” nyerték meg, és most sem indult rosszul a meccs számukra, hiszen Vas János 22. percben szerzett góljára (1–0), Benk András duplájával és Martin Frolík találatával hárommal feleltek a második harmad zárásáig (1–3).

A harmadik játékrészben viszont belelendült a címvédő, Peter Sakaris emberelőnyből, Hajós Roland és Anssi Rantanen egyenlő létszám mellett volt eredményes, így a DVTK a negyedik kísérletre már legyőzte az Újpestet (4–3).

A Csíkszereda
0–2-ről fordítva 4–2-re nyert a brassóiak ellen, a Ferencvárosnak viszont hat gól sem volt elég a sikerhez.

A „zöldek” már 60 másodperc után vezettek – igaz, csupán 15 másodpercig. Még mindig csak a 4. percben jártunk, amikor már 3–1-re a fehérváriak vezettek, a hatodikban pedig 2–3-ra módosult az állás. Ehhez képest a 31. percig csupán egy gól esett (2–4), akkor szépített a Fradi, majd a harmad végén újabb egy-egy gólt szereztek a felek (4–5). A harmadik játékrészben kétszer is egyenlített a házigazda, utóbbival kiharcolta a hosszabbítást, de Szita Donát gólja már eldöntötte a meccset (6–7).

JÉGKORONG ERSTE LIGA

DVTK JEGESMEDVÉKUTE 4–3 (0–0, 1–3, 3–0)
Miskolc, 1455 néző. V: Nagy A., Kókai, Kormos, Soltész
DVTK: Adorján – Ruikka, Leppanen – Láda B., RANTANEN 1 (1) – Vojtkó, Joe – Bernáth, Köllő – Magosi, Miskolczi, Galanisz (1) – Pavuk, VAS 1 (1), SAKARIS 1 (1) – HAJÓS 1, Tóth A. (1), Kulmala (1) – Albert T., Berta, Tóth G. Edző: Mikael Tisell
UTE: Sila – HUBA (2), Kiss R. – Kiss D. (1), Kovács A. – Dósa, Nagy N. – Varga A., Horváth Á. – BENK 2, Sági, Caladi (1) – Ropret, Sikorcin, FROLIK 1 – Nemes, Turbucz, Pichler-Balássy – Pápa, Schmál. Edző: Szilassy Zoltán
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Mikael Tisell:
– Kicsit tanácstalanul játszottunk a mérkőzés első szakaszában, ilyet is régen láttam csapatomtól. A második harmadban már több lehetőségünk volt, de ezeket egy kivételével nem tudtuk belőni. A harmadik húsz percben nagy nyomás alá helyeztük ellenfelünket, és ez végül gólokban is megmutatkozott.
Szilassy Zoltán: – Az első két harmadban igazán jó hokit mutattunk be. A harmadik gólunk igencsak felpaprikázta a hazaiakat, és mivel mi nem úgy álltunk bele az utolsó harmadba, ahogyan kellett volna, így a Jegesmedvék végül megérdemelten nyertek.

MAC BUDAPEST–DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK 3–4 (2–1, 0–1, 1–2)
Tüskecsarnok, 530
néző. V: Varjú, Halassy, Váczi, Berkesi
MAC BUDAPEST: Bálizs – POZSGAI 1, Macaulay – Dudás, Cunningham – Garát, Kovács B. Z. – Vokla, Kedves – Klempa, Brown (1), Dansereau – BODÓ (2), NAGY K., Orban 1 – Tóth R., Terbócs (1), Somogyi 1 – Keresztury, Majoross B., Molnár. Edző: Majoross Gergely
DUNAÚJVÁROS: DUSCHEK – Erdélyi, ORBÁN (1) – Hüffner, LÉRÁNT 2 – Hruby, Lencsés – Németh P., Szkripec – Azari, BECZE (1), Nageler (1) – Izacky, Novotny 1, Odnoga – Hári, Silló, TURCOTTE (1) – Nagy M. 1, Tanka, Török. Edző: Jason Morgan
Kiállítások: 14 perc+25 perc végleges kiállítás (Nagy K.), ill. 4 perc
Majross Gergely: –
Ez volt a legrosszabb mérkőzés, amit eddig ettől a csapattól láttam. Mindenki csak ment a saját feje után, és próbált olyan megoldást találni, ami kihúz minket a csávából, de mélyebbre kerültünk. A legszomorúbb, hogy vagyunk annyira jó csapat, hogy még így is versenyben voltunk a legvégéig.
Jason Morgan: – Nagyon örülök az eredménynek. Már az első harmadban is volt több lehetőségünk, de akkor még nem tudtunk élni velük. Az utolsó játékrészt nagyon jól kezdtük, s bár a végén az ellenfél öt perces kiállítása ellenére nagyon veszélyesen támadott, meg tudtuk tartani az előnyünket, köszönhetően kapusunk remek teljesítményének.

SC Csíkszereda (romániai)–Corona Brasov (romániai) 4–2 (0–1, 1–1, 3–0)
Csíkszereda, 1650 néző. V: Csomortáni, Gergely, Deák, Péter V. (romániaiak)
CSÍKSZEREDA: Onodi
Papp Sz., Bjelov (1) – Farkas T., Brnák 1 – Salló, Flinta 1 – Bors I., Györfy
Taratyuhin (1), Golovin 1, Antal Zs. – Rokaly Sz., Szcsasztlivij, Fabus (1) – Fodor Cs. 1 (1), Bíró T. (1), Moldován (1) – Egyed R., Casaneanu, Molnár Zoltán
Edző: Leo Gudas
BRASSÓ: Tőke
Filíp, Sirokovs – Ölander (1), Bors H. – Jemeljanyenko, Bíró O. – Nagy I., Péter Zs.
Knjazov (1), Wilgosh, Walls – Gliga 1 (1), Mihály Á. (1), Bíró G. 1 – Zabludovszkij, Tranca, Mihály E. – Bíró M., Molnár Zsombor, Zsók
Edző: Martin Lacroix
Kiállítások: 6, ill. 10 perc + 10 perc fegyelmi (Bíró G.)
Leo Gudas:
– Nagyon nehéz meccs volt annak ellenére is, hogy jól kezdtünk, helyzeteket alakítottunk ki. A második felvonásba rosszul álltunk bele, de keményen dolgoztunk, hogy visszajöjjünk a meccsbe. Jókor szereztünk gólokat, amelyekkel sikerült megfordítanunk az állást.
Martin Lacroix: – Az első harmadban a kapusunk nagyszerű védéseket mutatott be, majd az első gólunk után jól játszottunk, a második után pedig kontrolláltuk a meccset. A harmadik harmadban viszont néhány hibát azonnal kihasznált a hazai csapat, és így veszítettünk. Sok kiállítást kaptunk, úgy tűnt, mintha csak az egyik oldalra fújnának a bírók…

Ferencváros–Fehérvári Titánok 6–7 (2–3, 2–2, 2–1, 0–1) – hosszabbítás után
Pesterzsébet, 156 néző. V: Gangel, Mayer, Pálkövi, Tichon
FTC: Sevela (Pleszkán)
Hietamäki (2), Tuominen 1 – Jaborník, Korbuly – Jászai, Owen (1) – Farkas L., Lakatos
Rafaj (1), Dubek (2) Tendler 3 (1) – Fliszár, Shupe 1 (1), Könczei (2) – Szappanos 1 (1) Roczanov, Németh A. – Bödök, Kovács V., Tóth Renátó
Edző: Greg Lindqvist
FEHÉRVÁR: Kornakker
Vehmanen 2, Imre P. – Reiter A., Szabó B. 1 – Láday (1), Antal A.
Schoenmakers 2 (1), Ainsworth (1), Antilla (3) – Szita 1 (1), Mazzag, Hamvai 1 – Vizi (1), Balogh B., Kiss P. – Prácser, Varga B., Péter B.
Edző: Kóger István
Kiállítások: 20 perc + 10 perc fegyelmi (Dubek), ill. 20 perc
Greg Lindqvist:
– Hat góllal már lehetne meccset nyerni. Mi négyet lőttünk emberelőnyből, ami hatalmas előrelépés, a hat gól pedig több, mint amennyit az elmúlt öt mérkőzésen szereztünk. De hat lőtt góllal veszíteni… Nos, az nem túl jó.
Kóger István: – Nagyon érdekes és fordulatos mérkőzés volt. Az elején gyorsan vezetéshez jutott a Ferencváros, de ettől nem dőlt össze a csapatom, hanem keményen beleállt a mérkőzésbe, sőt 3–1-es előnyre tettünk szert. Úgy érzem, a speciális játékhelyzetek miatt jutottunk odáig a végén, hogy hosszabbításra került sor, hiszen a hat gólból ötöt emberhátrányban kaptunk. A végén buta hibából adtuk meg a sanszot az egyenlítésre. Mindezek mellett gratulálok a Fradinak, hiszen nagyon kemény harmadik harmadot produkált, lehetett érezni, hogy nyerni akar.

1. DVTK Jegesmedvék 25 21 1 2 1 97–38 +59 67
2. MAC Budapest 25 16 1 8 98–64 +34 49
3. Dunaújvárosi Acélbikák 25 15 10 82–68 +14 45
4. Csíkszereda 26 12 2 1 11 89–82 +7 41
5. Újpest 25 11 4 10 76–70 +6 41
6. Ferencváros 25 10 2 2 11 84–82 +2 36
7. Corona Brasov 26 8 1 4 13 65–76 –11 30
8. Fehérvári Titánok 25 7 2 2 14 74–99 –25 27