Erste Liga: kanadai gyerekszínészek vezették kiütéses sikerre a Fradit

2018.10.01. 22:32
A jégkorong Erste Liga hétfői játéknapján a Corona Brasov otthon Bíró Mátyás – az első harmad hajrájában szerzett – góljával 1–0-ra legyőzte a Gyergyói HK-t. A nap rangadóján kiütéses sikert aratott a Ferencváros.

A vendégeknél a gyenge rajtot követően hétfőn menesztették a csapat nyáron kinevezett orosz vezetőedzőjét, Alekszandr Trofimovot, a brassói meccsen ideiglenesen a klub korábbi játékosa, Václav Novak sportigazgató irányította a gyergyóiakat – sikertelenül. A későbbiekben az eddigi másodedző, Vitalij Donyika látja el a vezetőedzői teendőket. menesztették a csapat nyáron kinevezett orosz vezetőedzőjét, Alekszandr Trofimovot, a brassói meccsen ideiglenesen a klub korábbi játékosa, Václav Novak sportigazgató irányította a gyergyóiakat – sikertelenül. A későbbiekben az eddigi másodedző, Vitalij Donyika látja el a vezetőedzői teendőket.

KANADAI GYEREKSZÍNÉSZEK
A meccs első, második és ötödik Fradi-gólját szerző testvérpárról ejtsünk azért néhány szót: Myles és Leo Fitzgerald 1993. augusztus 26-án született a kanadai Port Alberniben. Hármas ikrekként látták meg a napvilágot, testvérük, Gerry szintén jégkorongozó. A három testvér először gyerekszínészként vált ismertté, a Magyarországon Minizsenik, valamint Minizsenik 2 címen bemutatott 1999-es és 2004-es filmben szerepeltek. Később jégkorongozónak álltak, 15 évesen mutatkoztak be szülővárosuk csapatában, az Alberni Valley Bulldogsban. A harmadik testvér, Gerry eleinte más csapatokban folytatta, Myles és Leo azonban egész eddigi pályafutásukat együtt töltötték. (2011 és 2018 között együtt szerepelt a három testvér). Három különböző British Columbia Hockey League (BCHL) csapat után az észak-amerikai egyetemi ligában (NCAA), a Bemidji State University csapatában folytatták. Leo az előző szezonban három találkozón az ECHL-ben is bemutatkozhatott, a South Carolina Stingraysben. A mostani az első szezonjuk Európában.
fradi.hu

FERENCVÁROS–CSÍKSZEREDA

Szenzációs iramban kezdődött a nap rangadója, az első nyolc meccsét – a Ferencváros ellenit szétlövésben – megnyerő Csíkszereda ugyanis 37 másodperc elteltével vezetett (0–1), hogy aztán ötven másodperccel később már a Fradinál legyen az előny (2–1)!

A zöld-fehérek részéről előbb Myles Fitzgerald szerzett szemtelen gólt, majd ikertestvére Leo Fitzgerald fordított, és még mindig csak 1:27 telt el a meccsből!

Sőt, a 8. perc elején Nagy Gergő is betalált, 3–1-es hazai vezetésnél érkezett is Vlastimil Lakosil a vendégek kapujába.

Ettől kissé stabilabb lett a csapat, a 26. percben Becze Tihamér szépített is (3–2), de az emberhátrányok kivédekezése után újabb gólt kapott a Csíkszereda, Farkas Lőrinc volt eredményes. A játékrész utolsó percének kezdetén Myles Fitzgerald újra betalált – ezúttal kettős fórból –, majd a záró felvonásban Brett Switzer és Braden Walls is eredményes volt. A vendégek már csak kozmetikázni tudtak, így a Ferencváros 7–3-ra kiütötte az eddig veretlen éllovast.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
CORONA BRASOV (romániai)–Gyergyói HK (romániai) 1–0
(1–0, 0–0, 0–0)
BRASOV: Polc – Carlson, Cescon – Clarke, Peretiagin – Bors H. (1), Nagy I. – Bíró O., Vasile – Tendler, Tranca, Lidhammar – Molnár Zsombor, Gliga, Mihály Árpád – Péter B., Boriszenko (1), Bíró G. – Mihály E., Molnár Zoltán, Bíró M. 1. Edző: Greg Lindqvist
GYERGYÓ: Ruczuj – Góga, Jezsov – Nagy Cs., Ferenc – Kozma, Orbán Sz. – György – Csergő, Pesztunov, Szimakov – Vesutkin, Péter Zs., Vorobjov – Sára, Jelagin, Constantin – Timaru, Daradics, Benedek Mb. edző: Vitalij Donika
Brassó, 683 néző. V: Ivanov, Crisan (mindkettő román)
Kiállítások: 12, ill. 4 perc

Greg Lindqvist: – Sok helyzet volt, a kapusok remekeltek, megelégedésemre Polc különösen jól védett, és szereztünk három pontot. Ám még mindig küzdünk, hogy visszaszerezzük az önbizalmunkat, és továbbra is túl sok hibát követünk el, viszont ezúttal kapott gól nélkül győztünk.
Bereczky Szilárd (csapatvezető): – Ez a kapusok meccse volt, jó színvonalon játszottunk, főleg, ha észben tartjuk, hogy újoncok vagyunk. Igyekszünk lépdelni előre, és gyűjteni a pontokat, de ez nem a mi esténk volt. Reméljük, a következő már az lesz.

FTC-TELEKOM–SC CSÍKSZEREDA (romániai) 7–3 (3–1, 2–1, 2–1)
Pesterzsébet, 380 néző. V: Babic, Gangel, Váczi, Árkovics G.
FTC:
Arany – Rantanen, Boros – Hegyi Á., Sarcia – Karmeniemi, Jászai (1) – Tóth Renátó, Dósa – Tóth A. (2), Nagy G. 1 (1), M. Fitzgerald 2 – Walls 1 (1), L. Fitzgerald 1 (2), Switzer 1 (1) – Pavuk, Tóth Richárd, Farkas L. 1 – Tóth Gergő, Rafaj, Hardi R. Edző: Fodor Szabolcs
CSÍKSZEREDA: Ónodi (Lakosil) – Bjelov, Papp Sz. – Farkas T. (1), Sulakov – Flinta, Salló A. – Bors I., Győrfy – Becze T. 1, Részegh T. (1), Valchár – Panov 2, Rokaly Sz., Taratuhin (1) – Antal Zs., Bíró T., Fodor Cs. – Egyed, Rokaly N., Sándor Z. Edző: Leo Gudas
Kiállítások:
12 perc+10 perc fegyelmi (Pavuk), ill. 24 perc+10 perc fegyelmi (Taratuhin, Becze T.)
Fodor Szabolcs: – Emberhátrányban hatalmasat melóztunk, és szerencsére jöttek a góljaink emberelőnyben is, az ilyen rangadókat így lehet megnyerni. Le a kalappal a srácok előtt, mert nagyot játszottak! Azt nem hiszem, hogy tendencia lesz a sok gól ebben a párharcban, most talán a kezdeti várakozás miatt alakult így.

1. Csíkszereda 9 7 1 1 52–30 +22 23
2. Ferencvárosi TC 10 4 4 2 39–26 +13 22
3. DEAC 8 4 1 2 1 31–21 +10 16
4. Dunaújvárosi Acélbikák 8 5 3 37–23 +14 15
5. Corona Brasov 8 5 3 27–21 +6 15
6. UTE 7 2 2 2 1 28–19 +9 12
7. Vienna Capitals II 7 2 1 4 17–26 –9 8
8. Fehérvári Titánok 7 1 2 4 16–27 –11 7