Erste Liga: nagy csatában nyert az éllovas Fradi Fehérváron

2018.11.16. 20:49
Buli a Titánok–FTC mérkőzésen (Fotó: Fehérvári Titánok)
A Ferencváros háromgólos előnye a végjátékra minimálisra olvadt, de Pavuk Attila az utolsó percben betalált, így a zöld-fehérek végül 4–2-re győztek a Fehérvári Titánok vendégeként a jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján, és megerősítették helyüket a tabella élén a szintén idegenben nyerő Csíkszereda előtt.

Az Újpest visszavágott a Brassónak az idény korábbi időszakában elszenvedett két vereségért, sőt gólt sem kapott a megelőző öt mérkőzésén veretlen erdélyi csapat otthonában: a lila-fehérek 3–0-ra győztek.

A Gyergyó hazai jégen a vártnál nagyobb csatában (6–4) érvényesítette a papírformát a Hokiklub Budapest ellen, míg a Dunaújváros meglepetésre hosszabbításban győzni tudott a DEAC vendégeként.

JÉGKORONG ERSTE LIGA
FEHÉRVÁRI TITÁNOK–FTC-TELEKOM 2–4 (0–0, 1–3, 1–1)
Székesfehérvár, 320
néző. V: Juhász G., Halassy, Kövesi, Pálkövi B.
FEHÉRVÁR: Kornakker – Beukeboom, LÁDAY 1 – Reiter A., Szabó B. – Kiss R., Vas Márk – Sándor F.; Kiss P., Lewis, Mihály Ákos – Balogh B., Bennett (1), MADÁCSI 1 – Császár, Hamvai (1), Mazzag – Vizi. Edző: Kiss Dávid
FTC: ARANY (1) – RANTANEN (1), Boros – Hegyi Á. (1), Sarcia – Jászai, Kärmeniemi (1) – Lengyel L.; Tóth A., NAGY G. 2, M. FITZGERALD 1 – Rafaj, Pavuk 1, Hardi R. – Tóth Gergő, Tóth Richárd, Farkas L. – Pozsár, Tóth Renátó, Roczanov. Edző: Fodor Szabolcs
Kiállítások: 6, ill. 6 perc+10 perc fegyelmi (Pavuk)
Kiss Dávid:
– Elégedett vagyok, így kellett volna játszanunk legutóbb a Vienna ellen is. Sajnos két buta hiba okozta a vesztünket, valamint hogy a harmadik harmad elején nem használtuk ki a kettős emberelőnyünket. Ha ezeket nem nézzük, vállalható teljesítményt nyújtottunk a listavezető ellen.
Fodor Szabolcs: – Tudtuk, hogy a Fehérvár jó erőkből, fiatal játékosokból áll, akik végig bírják korcsolyázni a hatvan percet. Tisztában voltunk azzal, hogy nem adják könnyen a bőrüket, ez be is bizonyosodott, mivel végig nyílt volt, és a végére ki-ki meccs lett az összecsapásból.

CORONA BRASOV (romániai)–ÚJPEST 0–3 (0–0, 0–2, 0–1)
Brassó, 500
néző. V: Mihai, Crisan (románok), Bándi, André (romániaiak)
BRASOV: Polc – Peretjagin, Carlson – Boriszenko, Dorofejev –Nagy I., Bors H. – Bíró O.; Tendler, Gliga, Lidhammar – Péter B., Tranca, Zsók – Bíró G., Bahensky, Mihály Árpád – Mihály E., Molnár Zsombor, Vasile – Molnár Zoltán. Edző: Greg Lindqvist
ÚJPEST: Sila – Szaller, Huba (1) – P. J. Kiss 1, Rusk – Varga A., Kovács A. – N. Nagy; Ropret 1, Hebar 1 (1), Sikorcin (1) – Csányi, Stefishen, Benk (1) – Szalma, Nemes, Kocsis – Mansson, Kovács S. Edző: Szilassy Zoltán
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Greg Lindqvist:
– Jó meccs volt, ám csupán az első fél órában hokiztunk megfelelően. Megvoltak a helyzeteink, csak amíg az ellenfél értékesítette őket, mi sajnos nem, márpedig enélkül nem lehet győzni. Viszont nincs időnk a sajnálkozásra, hamarosan ismét játszunk.
Szilassy Zoltán: – Elégedett vagyok a három ponttal, főleg mert az egyik legjobb produkciónkat nyújtottuk. Jó volt a kapusteljesítményünk, a sebességünk, és jókor találtunk be. Sosem könnyű Brassóban, mert nagyon jó a helyi csapat, úgyhogy boldoggá tesz a győzelmünk.

DEAC–DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK 3–4 (2–1, 1–1, 0–1, 0–1) – h. u.
Debrecen, 500
néző. V: Kókai, Pálkövi Zs., Vincze, Kis-Király
DEAC: HETÉNYI Z. – Kovács B. Z. 1, Vuorijärvi – Antal A., Behál – BERTA (1), Hetényi P. – Erdei Z.; Izacky, Salló B. (1), TURCOTTE 1 (1) – Hári N., Kafka, Németh A. – Kulesov 1, Molnár D., Silló – Márton (1), Szokolov, Vincze P. T. Edző: David Musial
DUNAÚJVÁROS: GARBACZ – JABORNÍK (2), Léránt – Franssila 1, Erdélyi T. – Hüffner, Mestyán – Hruby, Lencsés; Németh P., Makovics, Török V. – Azari (1), Dubek, Saluga 1 – HUOVINEN 1 (1), Tóth Gergely, Nagy M. – Uski (1), Iossafov (1), TURTIAINEN 1 (1). Mb. edző: Borbás Gergely
Kiállítások: 18, ill. 18 perc
David Musial:
– Élvezhető, közönségszórakoztató mérkőzés volt, tele hullámvölgyekkel. A Dunaújváros harmadik gólja megfogott minket, a hosszabbításban pedig nagy hibát követtünk el, ami eldöntötte a meccset.
Borbás Gergely: – Nagyon fontos győzelem, ráadásul élcsapattal szemben. Remélem, hogy ezzel a sikerrel a szurkolóinkat is vissza tudjuk csábítani.

VIENNA CAPITALS II (osztrák)–SC CSÍKSZEREDA (romániai) 2–5 (1–2, 0–1, 1–2)
Bécs, 222
néző. V: Varjú, Berger, Muzsik, Pálkövi
VIENNA: Myllykoski – Saari (1), Satmark – Hedberg, Pelz – Piff, Wolf; P. Antal, Bauer, Hiltunen (2) – Kittinger, Ranftl, Schlögl (1) – Artner, A. Maxa 2, Pohl. Edző: Santeri Heiskanen
CSÍKSZEREDA: Lundström – Flinta (1), Papp Sz. 1 (2) – Salló A., Sulakov (1) – Gecse, Győrfy – Egyed R., Farkas T.; Becze T. 1 (1), Taratuhin 1, Valchár (1) – Panov 1 (1), Részegh T. 1, Rokaly Sz. – Bíró T., Fodor Cs., Mihnov – Antal Zs., Casaneanu, Rokaly N. Mb. edző: Hozó Levente
Kiállítások: 14, ill. 20 perc

GYERGYÓI HK (romániai)–HOKIKLUB BUDAPEST 6–4 (1–0, 3–2, 2–2)
Gyergyószentmiklós, 850
néző. V: Csomortáni, Sikó, Rédai, Fehér I. (romániaiak)
GYERGYÓ: Gorjacsevszkih – Jezsov, Kozma – Góga (1), Orbán Sz. – Ferenc, Nagy Cs. (1); Constantin, Pesztunov 1, Tománek – Péter Zs. 2, Vesutkin 1 (1), Vorobjev 1 (3) – Csergő 1, Daradics, Timaru – Barabás, Benedek, Elekes. Edző: Vitalij Donika
HOKIKLUB: Kiss B. – Orbán A. 1 (1), Szécsi 1 – Csíki Z., Lakatos – Jancsó, Lévai – Bernáth; Egyed, Kovár (2), Szappanos 1 – Godó, Petres, Szűcs I. – Albert, Köllő, Németh Á. – Berendi 1, Horváth B. (1), Izsák. Edző: Dusan Kapusta
Kiállítások: 14+10 perc fegyelmi (Jezsov), ill. 14 perc

1. Ferencvárosi TC 21 15 4 2 95–46 +49 55
2. Csíkszereda 22 16 1 1 4 108–71 +37 51
3. DEAC 21 12 1 3 5 84–62 +22 41
4. Corona Brasov 22 11 4 7 80–64 +16 41
5. UTE 20 10 3 3 4 77–54 +23 39
6. Dunaújvárosi Acélbikák 19 8 2 1 8 80–67 +13 29
7. Gyergyói HK 21 8 1 2 10 67–77 –10 28