Erste Liga: először kapott ki a Csíkszereda; FTC-kilences

MTI MTIMTI MTI
2019.10.06. 21:03
A fekete mezes debreceniek vették el a Csíkszereda veretlenségét (Fotó: DEAC)
A Csíkszereda elszenvedte első vereségét a jégkorong Erste Liga 2019–2020-as idényében, miután az alapszakasz vasárnapi játéknapján 3–0-ra alulmaradt a vendég DEAC-cal szemben.

A gól nélküli első és második harmadot követően a debreceniek a 41. percben két gólt szereztek, a 46. percben pedig már hárommal vezettek. A csíki együttes nyolc győzelem után kapott ki.

A címvédő FTC kiütéses győzelmet aratott a Hokiklub Budapest felett, a Fehérvári Titánok hosszabbítás után kerekedett vendéglátója, a Vasas fölé.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
SC CSÍKSZEREDA (romániai)–DEAC 0–3 (0–0, 0–0, 0–3)
Csíkszereda, 1800
néző. V: Gergely, Sikó, André, Péter V. (romániaiak)
SPORTKLUB: Szamankov – Belov, Kuljas – Papp Sz., Salló A. – Gecse, Láday – Farkas T., Flinta B. – Becze, Rokaly Sz., Taratuhin – BROPHEY, McLean, SHALLA – Bíró T., Fodor Cs., Rokaly N. – Casaneanu, Horváth L., Sándor Z. Edző: Jason Morgan
DEAC: HETÉNYI Z. – Filbrandt, Kiss Philip – Léránt (1), Vokla – Markov (1), Mestyán – Sándor F.
IZACKY 1, Novotny (1), SÁGI MARTIN (1) – Hári N., BERTA 1, KULESOV (1) – Molnár D., Mazzag (1), Salló B. 1 – Ivanov, Kozma. Edző: David Musial
Kiállítások: 8 perc + 5 perc fegyelmi (Bíró T.), ill. 8 perc + 5 perc fegyelmi (Berta)
Kapura lövések: 42–28
Jason Morgan:
– A pénteki érzelmileg telitett mérkőzés után, amelyen telt ház és pazar hangulat volt, most a legjobb magyar kapussal találtuk magunkat szembe – őt nagyon nehéz úgy legyőzni, hogy nem csinálsz forgalmat a kapuja előtt, a lövések mindegyikét látja. Nagyobb határozottság és éhség kellett volna a részünkről. Két harmad után null null volt az állás, majd másodpercek alatt az első két sorunk kapott egy-egy gólt. Nem a legjobbunkat nyújtottuk ezen a napon.
David Musial: – Két hiányzó játékosunk ellenére jó volt a hangulat a csapaton belül. Nagyon jól teljesített a védelmünk, míg a kapuban Hetényi Zoli remekelt. Végig ki-ki meccs volt, de mi lőttük az első gólt, ez nagyon fontos volt, s végül nagyon szépen hoztuk le a mérkőzést.

SCHILLER-VASAS HC–FEHÉRVÁRI TITÁNOK 3–4 (0–1, 2–2, 1–0, 0–1) – hosszabbítás után
Vasas Jégcentrum, 200
néző. V: Németh M., Salánki, Fényi, Pálkövi B.
Vasas: SÁGI MÁTÉ – Bukor, Kováts M. – Surányi, TORNYAI 1 (1) – Farkas B., Inglis – Gáspár L., Márton – Bödök, Schmál, Szlama – RAFAJ 1 (1), Székely Mádai G. (1), TURBUCZ (1) – FLISZÁR 1, Páterka, Szalma – Czakó, Csiki, Nagy M. Edző: Ladányi Balázs
Fehérvár: Kornakker – Horváth M., Vas Márk – Erdély B., Kiss R. – Imre, McCutcheon – MANGONE 1 (1), Vincze G. – CAMPBELL 1, Dézsi (1), Péter A. (1) – Balogh B. (1), MIHÁLY ÁKOS 1 (1), Zion (1) – Almási, Madácsi 1, Nagy Á. – Buzás, Császár, Kovács A. Edző: Kiss Dávid
Kiállítások: 12 perc + 10 perc fegyelmi (Fliszár), ill. 8 perc
Kapura lövések: 28–42
Ladányi Balázs:
– Nagyon élvezetes meccset játszottunk, nem véletlenül osztoztunk a pontokon, viszont meg kell tanulnunk, hogy nem null háromnál kell elkezdenünk hajtani. Fegyelmezettnek kell lennünk, és itt nemcsak a kiállításokra gondolok, hanem a taktikai fegyelemre is. Ha ezt be tudjuk tartani legalább a meccs kilencven százalékában, és minimalizáljuk a kiállításainkat, lehet esélyünk három pontot hozni a Volántól.
Kiss Dávid: – Sajnálom, hogy a háromgólos előnyt a meccs végére leadtuk, és nem vittük el innen mind a három pontot. Az ellenfél remek teljesítménnyel jött vissza, és bár a hosszabbításban az emberelőnynek is köszönhetően eldöntöttük a meccset, nem kellett volna idáig eljutnunk. Ettől függetlenül örülünk a két pontnak.

FTC-TELEKOM– HOKIKLUB BUDAPEST 9–1 (3–0, 4–1, 2–0)
Pesterzsébet, 322
néző. V: Juhász G., Varjú, Dorner, Schumacher-Kovács
FTC: NAGY KRISTÓF – Rantanen (1), Karmeniemi (2) – Pulli, Tóth Gergely 1 – Sarcia (1), Hegyi Á. 1 (1) – Jászai D., BOROS (1) – KULMALA 3 (1), NAGY G. 1 (2), Pavuk (2) – Tóth A. (1), Switzer, M. FITZGERALD 2 – Tóth Richárd, Tóth Renátó 1, Hajós – Farkas L., Roczanov, Tóth Gergő. Edző: Fodor Szabolcs
HKB: Sylves – Fejes, Berry-LaMontagna – Bugár, Bán – Lakatos L., SZŰCS I. 1 – Németh Á. (1), Petres, Sátek – Köllő, Pihlqvist, Szappanos – Albert T., Kedves F., Lőczi – Horváth B., Izsák R., Kreisz B. Edző: Gröschl Tamás
Kiállítások: 16, ill. 12 perc
Kapura lövések: 44–22
Fodor Szabolcs: – Az volt a tervünk, hogy hatvan percig komolyan vegyük az ellenfelet, és menjünk előre. Ezt sikerült megvalósítanunk, végig gyorsan játszottunk, ezért is lett ilyen nagy különbségű a győzelmünk.
Gröschl Tamás: – Mindent megpróbáltunk, de ez a nap sajnos így jött össze. Elsősorban hátul vagyunk kevesen, sérülések, betegségek miatt. A játékosok ettől függetlenül tették a dolgukat, de az ellenfél egyértelműen jobb volt.

1. FTC-Telekom 11 7 2 1 1 56–21 +35 26
2. Sport Club Csíkszereda 9 5 3 1 41–24 +17 21
3. Corona Brasov 9 6 1 2 41–25 +16 19
4. Dunaújvárosi Acélbikák 8 6 2 37–24 +13 18
5. DEAC 9 4 1 4 27–27 0 13
6. Gyergyói Hoki Klub 9 3 1 5 24–29 –5 11
7. Fehérvári Titánok 11 3 1 7 26–45 –19 11
8. UTE 8 2 1 2 3 28–30 –2 10