Erste Liga: előnyt szerzett a Gyergyói HK a negyeddöntőben Debrecenben

MTI MTIMTI MTI
2019.02.26. 20:50
A Gyergyói HK előnyt szerzett a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében, mivel a rájátszás első mérkőzésén, kedden 2–1-re nyert a Debrecen otthonában. A vendégek mindkét gólját Mircea Constantin szerezte, a másodikat 12 másodperccel a harmadik harmad vége előtt.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
DEAC–Gyergyói HK (romániai) 1–2
(1–0, 0–1, 0–1)
Debrecen, 478
néző. V: Rencz, Haszonits, Muzsik, Vincze D.
DEAC:
Hetényi Z.
Kovács B. Z., Vuorijärvi – Markov, Hetényi P. – Antal A., Behál
Izacky, Novotny, Turcotte – Németh A., Berta 1, Salló B. – Silló, Hári N., Molnár D.
Edző: David Musial
Gergyó: GORJACSEVSZKIH
Jezsov, Kozma Z. – Góga, Orbán Sz. – Bobcek, Nagy Cs. – Ivácson
CONSTANTIN 2, Csergő (1), Pesztunov (1) – Karpusz, Sára, Vorobjev – Benedek, Daradics, Péter Zs. (1) – Ferencz, Barabás, Elekes
Edző: Mikael Tisell
Kiállítások: 8, ill. 18 perc
Kapura lövések: 32–39
Mestermérleg
David Musial: – Ennyi emberelőnyös helyzetet nem lehet büntetlenül kihagyni. Egyelőre fogalmam sincs, mi történt a csapattal, miért játszott több meghatározó játékosom is mélyen a tudása alatt. Most nincs idő az elemzésre, hiszen szerdán újabb meccs következik, remélem, másik arcát mutatja a társaság.
Mikael Tisell: – Nagyon kemény, kiegyenlített mérkőzést játszottunk, mindkét csapat megérdemelte volna a győzelmet, hiszen hatvan percig mindent beleadtak a fiúk. Ezúttal hozzánk pártolt a szerencse, de talán nem érdemtelenül, hiszen az a csapat, amelyik kivédekezik tíz perc emberhátrányt a harmadik harmadban, annak járhat egy kis segítség az égiektől... Szerdán is hasonlóan szoros küzdelemre számítok. JÉGKORONG
ERSTE LIGA
DEAC:
Hetényi Z.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Gyergyói HK javára.