Erste Liga: a DAB az UTE-t, a Brassó az FTC-t győzte le

2018.01.12. 20:38
A Dunaújváros hazai pályán 4–1-re legyőzte az Újpestet, míg a Fehérvár 5–2-re nyert Bécsben az Erste Liga pénteki játéknapján. A Ferencváros szétlövés után maradt alul Brassóban, míg a MAC háromszor volt hátrányban a DVTK ellen, de hosszabbításban győzött.

Dunaújvárosban Daniel Nageler, Hugo Turcotte és Erdélyi Tamás góljaival 3–0-ra elhúzott a DAB az Újpest ellen, s bár Erik Caládi révén megszerezte a becsületgólt a lila-fehér alakulat, Azari Zsolt üres kapura lőtt találattal állította be a 4–1-es végeredményt.

Hiába szerezte meg a Ferencváros a 100. bajnoki gólját Brassóban, a 101. elmaradt, így szétlövés következett, amelyben alulmaradtak a zöld-fehérek.

A Tüskecsarnokban a DVTK 1–0-ra, 2–1-re és 3–2-re is vezetett a MAC Budapest ellen, de a hosszabbítás 34. másodpercében Scott MacAulay gólja a fővárosiak győzelmét eredményezte.

Az alapszakasz utolsó fordulóját szombattól hétfőig tartják meg, aztán következik a középszakasz – innen a 9 csapatból 8 bejut a rájátszásba.

JÉGKORONG ERSTE LIGA

MAC BUDAPEST–DVTK JEGESMEDVÉK 4–3 (1–2, 2–1, 0–0, 1–0) – hosszabbítás után
Tüskecsarnok, 890 néző. V: Kókai, Halassy, Váczi, Muzsik
MAC: Bálizs
Vokla, MACAULAY 1 (1) – Dudás (1), Cunningham – Garát (1), Kovács B. Z. (1) – Tóth Gergely
Klempa 1, BROWN (2), DANSEREAU (1) – Bodó, Nagy K., B. Orban – Terbócs, MANSSON 2, Somogyi – Tóth Richárd, Molnár D., Keresztury
Edző: Majoross Gergely
DVTK: Kiss B.
Leppänen, Rusk – Ruikka (1), Rantanen – Joe
Magosi B., GALANISZ 1, Miskolczi (1) – Pavuk (1), VAS J. 1, Sakaris – Hajós (1), Kulmala 1, Tóth A. (1) – Ritó, Berta, Tóth Gergő, Köllő
Edző: Mikael Tisell
Kiállítások: 12 perc + 10 perc fegyelmi (Brown), ill. 16 perc + 10 perc fegyelmi (Berta, Vas J., Tóth A.)
Majoross Gergely:
– A fő gondolatmenet, amire felfűztük ezt a mérkőzést, hogy ne csináljunk olyat, amit nem tudunk, amit viszont igen, azt mind tegyük meg – ezt sikerült is jégre vinnünk. A hirtelen halál már apróságokon múlott, de mi eszméltünk hamarabb.
Mikael Tisell: – Kicsit féltem, hogy a szerdai, sok energiát felemésztő mérkőzés után fáradtak leszünk, szerencsére nem ez történt. Ez a két csapat mindig szoros meccset vív egymással, ezúttal is így volt. A találkozó első felében még nem játszottunk elég koncentráltan, ám a harmadik harmadban már minden rendben volt, még ha nem is ütöttünk gólt. Örülök, hogy egyre jobb teljesítményt nyújtunk.

DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK–UTE 4–1 (1–0, 1–0, 2–1)
Dunaújváros, 900 néző. V: Varjú, Soós, Kedves, Soltész
DAB: KOITMAA
Erdélyi 1, Mestyán – Orbán A., Szkripec – Hruby (1), Lencsés – Makovics
AZARI 1 (1), Odnoga, Léránt – Izacky, Nageler 1, Silló – HÁRI N. (2), Nagy M. M., TURCOTTE 1 (1) – Németh P. (1), Tanka, Török
Edző: Jason Morgan
UTE: SILA
Huba, Kiss R. – Kiss D., Kovács A. – Nagy M., Varga A. – Hegyi Á., Horváth Á.
Benk, CALÁDI 1, SÁGI (1) – Frolík, Ropret, Sikorcin – Nemes, Pichler, Turbucz – Dósa, Pápa, Schmál
Edző: Szilassy Zoltán
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Jason Morgan:
– A biztos felsőházi helyünk ellenére fegyelmezett és céltudatos játékot kértem a fiúktól, akik ezt meg is valósították. Több kulcsjátékosunk is hiányzott, ennek ellenére mindenki, aki pályára lépett, élt a lehetőséggel. Igazi csapatjátékot nyújtottunk.
Szilassy Zoltán: – Hiába volt szinte teljes a keretünk, hiába lőttünk jóval többet kapura, mint ellenfelünk, az összpontosítással, a koncentrációval akadtak góljaink. Gólok nélkül nem lehet mérkőzést nyerni. Nincs veszve semmi, vasárnap megpróbáljuk kiharcolni a felsőházi rájátszást.

VIENNA CAPITALS II (osztrák)–FEHÉRVÁRI TITÁNOK 2–5 (0–1, 1–1, 1–3)
Bécs, 163 néző. V: Rencz, Gangel, Pálkövi, Kis-Király
VIENNA: Sidor
Pelz 1, Steibl – Kuqali, Wolf (1) – Karitnig, Piff – Leitner
Ranftl (1), Schlögl, Schönwetter – Janisch, Preiser, Vendis – Artner 1, A. Maxa (1), Rohm – Maurer, Szabad, Ylitalo
Edző: Christian Dolezal
FEHÉRVÁR: Kornakker
Vehmanen 1, Sándor F. – Antal A., Reiter A. – Láday (1), Szaller (1) – Részegh, Erdei (1)
Schoenmakers (1), Ainsworth 1, Antilla 1 – Vizi, Mazzag, Hamvai – Kiss P. 1, Szita (1), Kiss Zs. 1 – Balogh B., Péter B. (1), Varga B. (1)
Edző: Kóger István
Kiállítások: 12 perc + végleges fegyelmi (Szabad), ill. 14 perc + végleges fegyelmi (Schoenmakers)

CORONA BRASOV (romániai)–FERENCVÁROS 2–1 (1–0, 0–1, 0–0, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Brassó. V: Csata, Rédai (romániaiak)
BRASSÓ: Polc
Filíp, Ölander – Sirokovs, Nagy I. – Bors H., Jemeljanenko – Imecs, Csíki
Walls, MacMillan, Knjazov – Zabludovszkij (1), Saluga 1 (1), Tranca 1 – Bíró G., Gliga, Bíró M. – Bíró O., Zsók, Péter Zs.
Edző: Július Pénzes
FTC: Pleszkán
Jaborník 1, Korbuly – Jászai, Owen – Lakatos
Bödök, Roczanov, Farkas L. – Könczei, Németh A., Shupe – Dubek (1), Tendler, Fliszár – Rafaj (1), Tóth Renátó, Inglis
Edző: Greg Lindqvist
Kiállítások: 6 perc + 10 perc fegyelmi (Ölander), ill. 12 perc + 10 perc fegyelmi (Németh A., Jaborník)

1. DVTK Jegesmedvék 31 24 2 3 2 120–53 +67 79
2. MAC Budapest 31 18 2 3 8 126–81 +45 61
3. Dunaújvárosi Acélbikák 31 20 11 113–85 +28 60
4. Újpest 31 14 4 13 101–89 +12 50
5. Csíkszereda 31 14 2 3 12 106–99 +7 49
6. Ferencváros 31 11 2 3 15 100–117 –17 40
7. Corona Brasov 32 9 3 4 16 82–96 –14 37
8. Fehérvári Titánok 31 9 4 2 16 94–119 –25 37