Erste Liga: a Csíkszereda nyerte az erdélyi rangadót

2019.01.08. 21:08
A Csíkszereda szétlövéssel győzött Gyergyószentmiklóson a jégkorong Erste Liga keddi játéknapján.

A Csíkszereda egymást követő negyedik mérkőzését nyerte meg a sorozatban, s a sikerével négy pontra megközelítette a két meccsel többet játszó, listavezető Ferencvárost. A Gyergyói HK két győztes találkozó után kapott ki.

A játéknap másik összecsapásán a DEAC kétgólos hátrányból felállva, szintén szétlövéssel diadalmaskodott a Fehérvári Titánok felett.

JÉGKORONG ERSTE LIGA
GYERGYÓI HK (romániai)–SC Csíkszereda (romániai) 3–4 (1–0, 0–2, 2–1, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Gyergyószentmiklós, 1350
néző. V: Csomortáni (romániai), Crisan (román), André, Péter V. (romániaiak)
GYERGYÓ: Ruczuj – Jezsov, Kozma – Góga, Orbán Sz. – Bobcek, Nagy Cs. – Ferencz Csibi, Ivácson – Csergő, Pesztunov (1), Sára – Karpusz 1, Tománek, Vorobjov 1 (1) – Benedek 1, Constantin, Péter Zs. (1) – Barabás, Daradics, Elekes. Edző: Mikael Tisell
CSÍKSZEREDA: Ónodi – Belov 1, Papp Sz. 1 – Farkas T., Salló A. – Flinta, Győrfy – Bors I. – Krasznoszlobodcev, Taratuhin 2 (1), Valchár (2) – Részegh T., Rokaly N., Rokaly Sz. – Anyiszin (1), Bíró T., Fodor Cs. – Egyed R., Horváth L., Rejn. Edző: Don MacAdam
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Kapura lövések: 40–53

FEHÉRVÁRI TITÁNOK–DEAC 3–4 (1–0, 2–1, 0–2, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Székesfehérvár, 250
néző V: Kókai, Pálkövi Zs., Soltész, Muzsik
FEHÉRVÁR: Gyenes – Beukeboom, Kiss R. 1 – Láday, Szabó B. – Sándor F., Szabó B. – Vas Márk, Imre P. – Erdély B., Reiter A. – Kiss P., Lewis, Mihály Ákos – Bennett (1), SÁRPÁTKI 1, Szita (1) – Császár 1, Hamvai (1), Mazzag – Balogh B., Péter A., Kovács A. Edző: Kiss Dávid
DEAC: HETÉNYI Z. (1) – Kovács B. Z., Vuorijärvi – Berta, Markov – Antal A., Hetényi P. (1) – IZACKY 1, Novotny, Turcotte (1) – Hári N., Kulesov, NÉMETH A. 2 – Kozma, Salló B., Silló – Márton, Rácz, Vincze P. T. – Molnár D., Erdei Z. 1. Edző: David Musial
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Kapura lövések: 51–29
Kiss Dávid:
– Negyven percig jól játszottunk, de a jégkorongban hatvan percig kell jól teljesíteni a győzelemhez. Hiába volt több lehetőségünk, az utolsó harmadban nem tudtuk a saját játékunkat játszani, és a szerencse sem volt mindig mellettünk, így bosszantó vereséget szenvedtünk.
David Musial: – Amikor hátrányba kerültünk, azt mondtam a srácoknak, ha nagyon akarjuk és keményen megdolgozunk érte, vissza lehet jönni a meccsbe. Így is lett, nagyon örülök, hogy egy percig sem adták fel, és a végsőkig küzdöttek.

1. Ferencvárosi TC 36 23 5 3 5 164–89 +75 82
2. Csíkszereda 34 24 2 2 6 156–99 +57 78
3. DEAC 36 21 2 4 9 147–98 +49 71
4. Corona Brasov 34 19 6 9 122–84 +38 69
5. UTE 36 17 6 4 9 127–96 +31 67
6. Gyergyói HK 34 14 2 4 14 107–113 –6 50
7. Dunaújvárosi Acélbikák 36 14 2 3 17 138–136 +2 49
8. Fehérvári Titánok 35 12 3 5 15 133–134 –1 47