Erste Liga: a Csíkszereda ráadásban győzte le a Fradit

2017.12.15. 20:51
A Csíkszereda hosszabbítás után 4–3-ra nyert a Ferencváros vendégeként az Erste Liga alapszakaszának pénteki játéknapján. A Corona Brasov hasonló különbséggel, de a rendes játékidőben verte meg a Fehérvári Titánokat.

Közeledik az Erste Liga alapszakaszának vége, dúl a harc a negyedik helyért, ami garantált playoffszereplést, sőt a negyeddöntőre pályaelőnyt ér. Ebből a szempontból a mostani hétvége különösen fontos az SC Csíkszeredának, amely az előző évaddal ellentétben remekel, a játéknap előtt a 4. helyen állt a Dunaújváros és a Ferencváros közé ékelődve – és mit ad isten, ezen a hétvégén éppen velük csap össze, viszont az erdélyiek mindkét riválisuknál két bajnokival többet játszottak.SC Csíkszeredának, amely az előző évaddal ellentétben remekel, a játéknap előtt a 4. helyen állt a Dunaújváros és a Ferencváros közé ékelődve – és mit ad isten, ezen a hétvégén éppen velük csap össze, viszont az erdélyiek mindkét riválisuknál két bajnokival többet játszottak.

A Sportklub pénteken az FTC-vel találkozott, amelyet november 3-án hazai jégen 3–1-re megvert, a hó végén azonban hosszabbítás után 5–4-re kikapott tőle idegenben. Ezúttal a Csíkszereda kezdett jobban, hiszen Pjotr Szcsasztlivij góljával már 1:41 perc után megszerezte a vezetést, ám a zöld-fehérek Kovács Viktor révén szinte azonnal válaszoltak (1–1).

A második harmad elején Henrich Jabirnik találatával már a Fradinál volt az előny, ám a játékrész hajrájában Fodor Csanád és Tomás Brnák révén 95 másodperc alatt fordítottak a vendégek (2–3). A harmadik harmad tartogatott még egy fordulatot, Preston Shupe hosszabbításra mentette a meccset a Fradinak, ám a ráadásban Szcsasztlivij emberelőnyös találata a Csíkszereda győzelmét jelentette.

Az erdélyi csapat így három pontra növelte előnyét a negyedik helyen a Fradival szemben, de kettővel kevesebb meccse van hátra az alapszakaszból, mint riválisának. A Csíkszereda szombaton Dunaújvárosban lép jégre.

A játéknap másik mérkőzésén Roberto Gliga 59:53-nál szerezte a Corona Brasov győztes gólját Székesfehérváron.

JÉGKORONG
Erste
Liga

FERENCVÁROSI TC–SC CSÍKSZEREDA (romániai) 3–4 (1–1, 1–2, 1–0, 0–1) – h. u.
Pesterzsébeti Jégcsarnok, 435
néző. V: Juhász, Pálkövi
FTC: Sevela – Hietamäki, Tuominen – Jászai, Owen – Jaborník 1, Korbuly – Lakatos L., Farkas L. – Dubek, Fliszár, Tendler – Bödök, Virág, Németh A. – Rafaj, Roczanov, Szappanos (1) – Kovács V. 1, SHUPE 1, Tóth Renátó (1). Edző: Greg Kjell Lindqvist
CSÍKSZEREDA: Onodi – Bjelov, Papp Sz. – BRNÁK 1 (1), Farkas T. – Flinta, Gecse – Győrfy – Antal Zs., Tarahutin, Valchar – Bíró T. (1), Golovin (1), SZCSASZTLIVIJ 2 (1) – Fodor Cs. 1, Moldován, Molnár Z. – Antal N., Egyed, Rokaly N. Edző: Leo Gudas
Kiállítás: 14 + 10 perc fegyelmi (Korbuly), ill. 8 perc
Greg Kjell Lindqvist:
– Szoros mérkőzés volt, a Csíkszereda kétszer is betalált emberelőnyből, mi viszont egyszer sem – ugyanakkor egyenlő létszámban nyertünk három kettőre. Mindkét csapat győzhetett volna, de el kell ismernem, hogy a Csíkszeredának van néhány kiváló légiósa.

FEHÉRVÁRI TITÁNOK–ASC CORONA BRASOV (romániai) 3–4 (1–1, 1–1, 1–2)
Székesfehérvár, 284
néző. V: Kókai, Gangel, Soltész, Berger
FEHÉRVÁR: Kornakker – IMRE, VEHMANEN 1 (1) – Antal, Reiter – Szabó D., Szaller – Láday (1), Madácsi – AINSWORTH 1 (2), Schoenmakers 1, Szabó K. – Antilla, Kiss P., Kiss Zs. – Hamvai, Mazzag, Vizi – Erdei, Péter B., Varga B. Edző: Kóger István
BRASOV:
POLC – Filip, Sirokovs – Nagy I., ÖLANDER (1) – Bors H., Jemeljanenko – Bíró M., Bíró O. – Knjazev, Walls 1, Wilgosh – Bíró G.,GLIGA 1 (1), MIHÁLY Á. 2 – Molnár Zsombor, Tranca, Zabludovszkij (1) – Mihály E., Péter Zs., Zsók. Edző: Martin Lacroix
Kiállítás: 8, ill. 14 perc
Kóger István:
– Minden mérkőzésből, győztesből is és a vesztesből is levonom a konzekvenciát. Ezen a meccsen az öt öt elleni játékban nem kaptunk gólt. Kaptunk egyet a mi előnyünkből, kettőt emberhátrányból, és a mindent eldöntő találatot szintén a mi előnyünkből, mert éppen akkor egészült ki az ellenfél, egy fáradságból adódó baki után. Nagyon sokat dolgoztunk, de bosszús vagyok, hogy egy ilyen góllal vesztettünk.
Martin Lacroix: – Fontos volt, hogy kivédekeztük az utolsó emberhátrányt, és utána gólt tudtunk lőni. A speciális egységeink jól működtek, betaláltunk előnyből, és hátrányból egyaránt, azzal viszont nem vagyok elégedett, hogy nagyon sok kiállítást kaptunk. Örülök a három pontnak, de tudunk ennél jobban játszani.

1. DVTK Jegesmedvék 21 18 1 1 1 84–31 +53 57
2. MAC Budapest 23 16 7 91–55 +36 48
3. Dunaújvárosi Acélbikák 21 13 8 70–55 +15 39
4. Csíkszereda 24 11 2 1 10 84–77 +7 38
5. Ferencváros 22 10 2 1 9 77–69 +8 35
6. Újpest 21 10 2 9 62–60 +2 34
7. Corona Brasov 24 8 1 4 11 62–68 –6 30
8. Fehérvári Titánok 23 6 1 2 14 62–90 –28 22