Erste Liga: a Csíkszereda az Újpest ellen javított

2018.10.12. 20:28
Hiába vezetett három góllal Brassóban az Újváros, kikapott (Fotó: Corona Brasov)
A bajnoki éllovas Csíkszereda az Újpestet, a Corona Brasov – háromgólos hátrányból, szétlövés után – a Dunaújvárost győzte le hazai pályán a jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján.

A legutóbb hazai pályán a Gyergyótól vereséget szenvedő Csíkszereda ezzel javított, és megerősítette vezető helyét.

A DEAC kétgólos győzelmet aratott a Gyergyó felett, ezzel megerősítette harmadik helyét. A Hokiklub Budapest a Vienna II, a Fehérvár a Vasas ellen hozta a kötelezőt.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
SC CSÍKSZEREDA (romániai)–ÚJPEST 5–3
(0–1, 2–0, 3–2)
Csíkszereda, 1450
néző. V: Csata, Gergely L., André, Péter V. (mind romániai)
CSÍKSZEREDA:
Lakosil
Bjelov, Papp Sz. – Salló A. (1), Sulakov (1) – Farkas T., Gecse (1) – Győrfy
Becze T. 2, Részegh T. (2), Valchár 1 – Panov 1, Rokaly Sz., Taratuhin – Bíró T. (1), Casaneanu 1, Fodor Cs. (1) – Antal Zs., Egyed R., Rokaly N. – Sándor Z.
Edző:
Leo Gudas
ÚJPEST:
Sila
Huba (1), Szaller 1 – Fekete B., Kiss P. J. – Kovács A., Varga A. (1) – Pokornyi
Hebar (1), Ropret 1, Stefishen – Kocsis (1), Nemes, Sági – Benk, Csányi 1 (1), Sikorcin – Horváth Á., Kovács S., Szalma
Edző:
Szilassy Zoltán
Kiállítások:
8, ill. 12 perc

CORONA BRASOV (romániai)–DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK 5–4 (1–2, 0–2, 3–0, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Brassó, 663 néző. V: Mihai, Crisan (mindkettő román)
BRASOV: Polc
Peretiagin, Carlson (1) – Cescon (1), Bíró O. – Nagy I., Mihály E. 1
Tendler 2, Gliga (3), Lidhammar – Péter B., Molnár Zsombor, Bíró G. – Bíró M., Tranca, Zsók 1 (1) – Vasile, Boriszenko, Mihály Árpád 1 (1)
Edző: Greg Lindqvist
DUNAÚJVÁROS: Sevela
Erdélyi T. (1), Jaborník (1) – Franssila 1, Léránt (1) – Lencsés, Mestyán (1) – Hruby, Szabó D.
Turtianen (1), Uski (1), Nagy M. 1 – Iossafov 1, Tóth Gergely, Azari – Saluga, Borbás, Török – Pinczés, Németh P. 1 (1), Makovics
Edző: Antti Karhula
Kiállítások: 12, ill. 14 perc

DEAC–GYERGYÓI HK (romániai) 5–3 (0–0, 2–1, 3–2)
Debrecen, 551 néző. V: Halassy, Kormos, Mokrai, Soltész
DEAC:
HETÉNYI Z.
Kovács B. Z., Vuorijärvi – Antal A., Behal – Hetényi P., Berta (1) – Erdei Z.
IZACKY 1 (1), Novotny 1, Turcotte (2) – KULESOV 1 (2), HÁRI N. 1 (1), NÉMETH A. 1 (1) – Molnár D., Silló, Vincze P. T. – Márton, Salló B., Szokolov
Edző: David Musial
GYERGYÓ: Gorjacsevszkih
GÓGA 1 (1), Nagy Cs. – Kozma, Orbán Sz. – Ferenc, György
Tomanek 1, Vesutkin 1, VOROBJOV (2) – Barabás (1), Constantin, Pesztunov – Csergő, Péter Zs., Szimakov – Benedek, Daradics, Timaru
Edző: Vitalij Donika
Kiállítások: 16, ill. 14 perc
David Musial:
– Botrányosan gyengén játszottunk az első harmadban, nem ismertem a csapatomra. Szerencsénkre Hetényi Zoli a kapuban megmentett minket. Képzelhetik, nem én voltam a legaranyosabb fickó a harmad után az öltőzőben... Ezután megemberelték magukat a fiúk, elkezdtek játszani, és megnyertük meccset, még ha nem is a szezon legjobb teljesítményével.
Vitalij Donika: – Furcsa, hullámzó mérkőzést vívtunk, néha mi, néha a Debrecen játszott nagy fölényben. Ha az első harmadban a kapu előtt jobban összpontosítunk, több góllal vezethettünk volna, és akkor pontokkal távozunk. Összességében nem volt rossz a játékunk, de a Debrecen könyörtelenül kihasználta minden megingásunkat. Csalódott vagyok, sokkal több volt a teljesítményünkben. A hazaiak voltak szerencsésebbek.

HOKIKLUB BUDAPEST–VIENNA CAPITALS II (osztrák) 6–3 (2–1, 2–0, 2–2)
Tüskecsarnok. V: Nedeljkovics (szerb), Gangel, Árkovics G., Berkesi
HOKIKLUB: Kiss B.
Orbán A. 1 (1), Szécsi 1 – Bernáth, Csíki Z. – Jancsó, Lévai – Lakatos, Vajda
Petres 1, Sátek, Szappanos 1 – Egyed M. (2), Godó, Szűcs I. 2 – Albert (1), Horváth B. (1), Köllő – Berendi, Izsák, Németh Á.
Edző: Dusan Kapusta
VIENNA: Wraneschitz (Mocher)
Pallierer, Saari – Piff, Satmark 1 – Pelz, Wolf
Hiltunen 1 (1), Kittinger, Rejn (2) – Bauer, Grosslercher, A. Maxa 1 – Artner, Hofer, Rohm – Pohl, Ranftl, Schlögl
Edző: Santeri Heiskanen
Kiállítások: 10 perc, ill. 10 perc+10 perc fegyelmi (Hiltunen)

SCHILLER VASAS HC–FEHÉRVÁRI TITÁNOK 3–8 (1–2, 0–4, 2–2)
Káposztásmegyer, 200 néző. V: Kókai, Pálkövi, Kövesi, Mizsák
VASAS: Koitmää (Tóth B.)
Bugár, Seregély (1) – Surányi, Tornyai – Bálint T. (1), Bukor – Inglis 1, Kedves
CSIKI 1 (1), Székely Mádai G., Turbucz (1) – Czakó 1, Schmál, Szlama (1) – Bödök, Szlépka, Varga T. – GÁGYOR, Hegyi D., Rózsa
TITÁNOK: Szeles
BEUKEBOOM (1), Sándor F. (2) – Reiter, Vas Márk (1) – Kiss R. (1), Szabó B. – Erdély, Imre 1
KISS P. 3 (3), LEWIS 2 (2), MIHÁLY ÁKOS 1 (2) – Bennett 1 (1), Mazzag, Vizi – Balogh B., Hamvai, Péter A. – Almási, Buzás, Nagy Á.
Kiállítások: 12, ill. 2 perc
Ladányi Balázs:
– Háromszor ragadtunk az öltözőben, minden harmadot kapott góllal kezdtük... Ráadásul később is ajándékoztunk néhány könnyű gólt az ellenfélnek, nem voltunk egy súlycsoportban. Kicsit megnyomta a csapatot a teher, hogy sokan győzelmet vártak tőlünk. El kell felejteni ezt a kudarcot, hétfőn új nap, új meccs, amelyiken szeretnénk javítani.
Kiss Dávid: – Tudtuk, hogy a Vasas jó képességű csapat, amelyik a végsőkig küzd, komolyan vettük, rengeteg helyzetet dolgoztunk ki. Örülök, hogy az előnyös játékunk jól ment, de leginkább a csapat öt az öt elleni teljesítményére vagyok büszke. Minden meccset így szeretnénk kezdeni, mert ha nálunk van az előny, jobban tudunk játszani. Mi is fiatal csapat vagyunk, az a legkevesebb, hogy megpróbálunk gyorsan játszani, mindenütt ott lenni, nem hagyni sem időt, sem teret az ellenfélnek.

1. Csíkszereda 13 10 1 1 1 72–42 +30 33
2. Ferencvárosi TC 12 6 4 2 55–27 +28 28
3. DEAC 12 7 1 2 2 45–32 +13 25
4. Dunaújváros 11 6 1 4 48–32 +16 19
5. Brasov 12 5 2 5 36–38 –2 19
6. UTE 10 4 2 2 2 43–30 +13 18
7. Fehérvár 10 3 2 5 32–37 –5 13
8. Gyergyói HK 11 2 1 2 6 32–39 –7 10