Erste Liga: a Csík és az FTC is söpört a negyeddöntőben

2019.03.05. 20:10
A Ferencváros bemelegített az elődöntőre (Fotó: fradi.hu/Micheller Szilvia)<br />
A Ferencváros és a Csíkszereda is söpréssel zárta le negyeddöntős párharcát kedden a jégkorong Erste Ligában. A budapesti csapat a Vienna Capitals II-t, a székelyföldiek a brassói Coronát győzték le simán, így 4–0-val nyerték meg a párharcukat.

Saari, Sätmark – Hedberg, Piff (1) – Pallierer, Posch – Birnbaum
P. Antal, Bauer, Preiser – Hiltunen, Hofer, Kittinger – Maurer, A. Maxa, Pohl – Artner, Ranftl, Schlögl 1
Edző: Santeri Heiskanen
FTC: ARANY
Kärmeniemi, RANTANEN 1 (1) – Jászai (1), Perrier – Hegyi Á., Sarcia – Boros, Lengyel
Nagy G. 1, Pavuk (1), Walls (1) – SWITZER 2 (1), TÓTH A. (3), Tóth Richárd 1 – Dósa, Hardi R., Roszanov – Farkas L., Pozsár, Tóth Gergő
Edző: Fodor Szabolcs
Kiállítások: 11, ill. 9 perc+10 perc fegyelmi (Nagy G.)
Kapura lövések: 27–55
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–0 az FTC javára

CORONA BRASOV (romániai)–SC CSÍKSZEREDA (romániai) 2–8 (0–3, 0–4, 2–1)
Brassó, 1145 néző. V: Németh M., Soós, Bándi (romániai), Mihai (román)
BRASOV: Polc
Bors H., Carlson – Boriszenko, Mihály E. (1) – Bíró O. (1), Nagy I. – Chitac
Lee, Lidhammar 1, Tendler 1 – Bíró M., Molnár Zoltán, Molnár Zsombor – Gliga, Mihály Á., Vasile – Gajdó, Péter B., Tranca (1)
Edző: Greg Lindqvist
CSÍKSZEREDA: Lundström
BELOV (1), Papp Sz. 1 – Farkas T., Flinta – Gecse (1), Sulakov – Győrfy
BECZE T. 1 (2), Panov, VALCHÁR 1 (2) – Casaneanu 1 (1), Részegh T. 1 (1), Rokaly Sz. (2) – Bíró T. 1, FODOR CS. (2), KRASZNOSZLOBODCEV 2 (1) – Egyed R., Horváth L., Rokaly N.
Edző: Don MacAdam
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Kapura lövések: 28–29
Greg Lindqvist:
– Elnézést kell kérnem a szurkolóinktól, mert szégyenletes, hogy így veszítettünk. Persze a rájátszásban mindegy, hogy 1–0 vagy 10–0, de mi rosszabbul játszottunk, mint előző nap. Gondjaink voltak a védelemben, ezt mindenki láthatta... Számunkra véget ért az Erste Liga, amelyben jó teljesítmény volt az alapszakasz harmadik helye és a rájátszásba jutás, az viszont elfogadhatatlan, ahogy a Csíkszereda kiejtett minket.
Don MacAdam: – Nem volt ez könnyű meccs, a Brassó ellen sosem az. Örülök, hogy már az első harmadban lezártuk a mérkőzést, várjuk a következő fordulót.
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–0 a Csíkszereda javára