EBEL: újabb nagy pofonba szaladt bele otthon a Fehérvár

2017.11.24. 21:54
A Klagenfurt elleni 1–7 után a Medvescak Zagrebtől is nagy verést kapott odahaza a Fehérvár AV19 a jégkorong EBEL-ben: azután, hogy több mint fél óráig nem született gól, 4–0-ra veszített a székesfehérvári csapat.

A találkozó előtt megemlékezést tartottak az 1977-ben játszott első hivatalos Volán-mérkőzésről. Az ünnepségen Cser-Palkovics András polgármester és a Fehérvár AV19 menedzsmentje a pályán köszöntötte az akkori csapat tagjait a 40 éves jubileum alkalmából.

A fehérváriak a 12 csapatos EBEL tabellájának utolsó előtti helyén állnak.

JÉGKORONG
EBEL
FEHÉRVÁR AV19–MEDVESCAK ZAGREB (horvát) 0–4
(0–0, 0–2, 0–2)
Székesfehérvár, 3196
néző. V: Kalian (cseh), Piragic (horvát), Jobbagy (cseh), Zgonc (szlovén)
FEHÉRVÁR:
CARRUTH
Harty, Vidmar – Uotila, Manavian – Stipsicz, Szabó D.
Kóger D., Hári J., Erdély – Szabó K., Gilbert, Sárpátki – Luttinen, Music, LoVecchio – Reisz, Vincze P.
Edző:
Benoit Laporte
ZAGREB:
POULIN
KUDELKA (1), Privitera 1 – Pöyhönen (1), Tikkanen (1) – Cepon, Boivin
Olden, MORLEY (2), MAHBOD 1 (1) – Aviani (1), KOSKIRANTA 2, Simsic (1) – Rajsar, Brine, Zanoski – Jankovic, Ficur, Kegalj
Edző:
Connor Cameron
Kiállítások:
22, ill. 12 perc
Benoit Laporte:
– Kereshetnénk a kifogásokat, de a lényeg, hogy mostanság nem szerzünk elég gólt, meccsenként egy az átlagunk, ami nem elég. Remélhetőleg a tapasztalt bekkjeink stabilizálják a védelmünket, és akkor több időt tölthetünk a támadó harmadban.
Connor Cameron: – Mostanság nem teljesítettünk jól idegenben, az idény elején pedig a fegyelmezettséggel is akadtak gondjaink. Most mindkettőben előreléptünk, és két emberelőnyös találatot is szereztünk. Remélhetőleg erre a sikerre építhetünk.

További eredmények: Linz–Vienna 3–4, Innsbruck–Klagenfurt 2–4, Salzburg–Znojmo 5–2, Villach–Dornbirn 3–6, Bozen–Graz 2–3 – hosszabbítás után

1. Vienna Capitals 21 16 1 4 75–42 +33 49
2. Klagenfurt 22 13 1 8 61–54 +7 41
3. Linz 22 11 1 3 7 74–61 +13 38
4. Salzburg 22 11 1 10 71–63 +8 35
5. Medvescak Zagreb 20 9 2 2 7 65–62 +3 33
6. Graz 22 9 2 1 10 72–73 –1 32
7. Innsbruck 22 8 2 1 11 67–69 –2 29
8. Dornbirn 21 8 1 3 9 62–69 –7 29