EBEL: többet lőtt kapura, mégis kikapott a Volán

2017.10.15. 20:08
A Volán továbbra is utolsó (Fotó: Facebook/Fehérvár AV19)
A Fehérvár AV19 4–2-re kikapott hazai pályán az osztrák jégkorong-bajnokság vasárnapi játéknapján.

Az első harmadban a Volán 16-szor lőtt kapura, míg az Innsbruck 13-szor, de a lényeg, hogy az egyetlen lövést, amely eljutott a hálóba, a fehérváriak szerezték David Gilbert révén.

A második játékrészben egyenlítettek a vendégek, Andrew Clark volt eredményes egyenlő létszámnál.

A harmadik 20 percben – az első kettőhöz hasonlóan – a Volán hiába célozta meg többször a kaput (összesen 45–34 volt a különbség a teljes meccsen), az osztrák együttes háromszor annyi gólt ért el, így győzelemmel távozott Székesfehérvárból.

EBEL
Fehérvár AV19–HC TWK Innsbruck (osztrák) 2–4 (1–0, 0–1, 1–3)
Székesfehérvár, 2680 néző. V: Grumsen (osztrák), Piragic (szlovén), Gatol, Jensen (osztrákok)
FEHÉRVÁR: Rajna – Uotila, Jyrkkiö – Harty, Vidmar (1) – Stipsicz, Szabó D. – Szabó B., Kiss Zs.
ERDÉLY (1), LATENDRESSE 1, GILBERT 1 (1) – Szabó K., Hári J., Vincze P. – LoVecchio, Music, Luttinen (1) – Kocsis, Reisz, Sárpátki
Edző: Benoit Laporte
INNSBRUCK: SWETTE – Lindner, Ouellet – Pedevilla, Wehrs – Guimond, Nussbaumer – Huber
Bishop 1, Spurgeon, Lammers 1 – YOGAN 1 (1), CLARK 1 (1), WAHL (2) – Poulsen, Schennach, Paulweber – Bär, Teschauer, Sedivy
Edző: Rob Pallin
Benoit Laporte:
– A szezon egyik legintenzívebb játékát mutattuk be, de ha nem lősz gólt az előnyökből, nem nyerhetsz.
Rob Pallin: – Óriási szívvel játszottunk, ez leginkább a hátrányos védekezésünkben mutatkozott meg, ez volt a kulcs a győzelmünkhöz. A kiállítások nagy részével nem értek egyet, de a lényeg a három pont.

1. Vienna Capitals 11 11 46–16 +30 33
2. Linz 12 7 1 1 3 39–32 +7 24
3. Znojmo 12 6 1 1 4 33–31 +2 21
4. Innsbruck 12 6 1 5 43–34 +9 20
5. Graz 12 6 1 5 46–44 +2 20
6. Villach 13 5 1 7 38–41 –3 17
7. Medvescak Zagreb 12 3 2 2 5 38–42 –4 15
8. Klagenfurt 12 5 7 27–37 –10 15