EBEL: szoros meccsen kapott ki a Fehérvár odahaza

2019.02.22. 20:11
A Fehérvár a Vienna Capitalstól is kikapott (Fotó: Dömötör Csaba)
A Fehérvár AV19 2–1-re kikapott hazai pályán a Vienna Capitalstól az osztrák élvonalbeli jégkorongliga (EBEL) felsőházának középszakaszában.

A gól nélküli első harmadot követően a második játékrészben bekezdett a Vienna Capitals: a harmadik percben megszerezte a vezetést, majd alig két perccel később egy emberelőnyt kihasználva már 2–0 volt a bécsi együttes javára. A fehérváriak még ebben a harmadban szépítettek, Harri Tikkanen talált a hálóba – mint később kiderült, ez volt a mérkőzés utolsó gólja is.

A Fehérvár a negyedik meccsén sem tudott pontot szerezni a középszakaszban, így a felsőház utolsó helyén áll. Legközelebb vasárnap, Salzburgban lép jégre a magyar csapat.

EBEL
KÖZÉPSZAKASZ, FELSŐHÁZ

FEHÉRVÁR AV19–VIENNA CAPITALS (osztrák) 1–2 (0–0, 1–2, 0–0)
Székesfehérvár, 3216 néző. V: Baluska, Siegel, Rezek (osztrákok), Hribar (szlovén)
FEHÉRVÁR: CARRUTH
Harty, Szabó D. – Caruso, Wishart – Stipsicz, TIKKANEN 1
Sarauer, Hári J., Erdély Cs. (1) – Sofron I., Koskiranta (1), Luttinen – Phillips, Vänttinen, Meland – Sárpátki, Reisz, Szabó K.
Edző: Hannu Järvenpää
VIENNA: Lamoureux
Wall, Clark – Fischer, Dorion – Peter, Mullen (1) – Lakos
Tessier, HOLZAPFEL (2), OLDEN 1 – Wukovits, Vause (1), DeSousa – Schneider, NISSNER 1, Nödl – Birnbaum, Grosslercher, Romig
Edző: Dave Cameron
Kiállítások: 15, ill. 15 perc
Kapura lövések: 15–41
Hannu Järvenpää: –
Az első harmadban mintha rozsdásak lettünk volna, aztán kezdtünk feljavulni, a második és harmadik játékrészben egyre jobban játszottunk. Ugyanakkor nem kérdés, hogy nem a saját teljesítményünk miatt veszítettünk, hanem azért, mert a Vienna volt a jobb csapat, megérdemelte a győzelmet. A mi legjobbunk ezen az estén a kapusunk volt.
Dave Cameron: – Jól kezdtünk, és nyilván sokat számított, hogy kétszer is betaláltunk emberelőnyben. Öt az öt ellen mindkét együttes jól teljesített, de a meccs egyik részével sem lehetek elégedetlen. A Fehérvár jó csapat, ezúttal is voltak helyzetei, és bár kaptunk egy gólt fórból, elégedett vagyok a speciális egységeinkkel, az emberhátrányos játékunkkal is.