EBEL: szétlövéses Fehérvár-győzelem a Dornbirn otthonában

2017.10.27. 21:53
A Fehérvár AV19 szétlövéssel 3–2-re legyőzte a Dornbirnt idegenben az osztrák élvonalbeli jégkorongliga (EBEL) pénteki játéknapján.

A Fehérvár az 5. percben Hári János emberelőnyös góljával vezetést szerzett, majd az osztrákok egyenlítő gólját követően David Gilbert Hári passzából ismét előnyhöz juttatta a magyar csapatot.

A Dornbirn a 46. percben emberelőnyben egyenlített, majd miután a hosszabbításban nem esett gól, a szétlövésben Olivier Latendresse a székesfehérváriak javára döntötte el a mérkőzést.

JÉGKORONG EBEL
DORNBIRN BULLDOGS (osztrák)–FEHÉRVÁR AV19 2–3 (1–1, 0–1, 1–0, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Dornbirn, 2410 néző. V: Hebeisen, Stolc, Kaspar, Schauer (osztrákok)
DORNBIRN: Quemener
Magnan, Gauthier – McMonagle, CONNELLY (1) – Caruso, Vallant – R. Wolf
D'Alvise, TIMMINS (1), Reid – Fraser, Sylvester, Grabher – Pance (1), ARNIEL 2, Neubauer – Haberl, Häussle, Macierzynski
Edző: Dave MacQueen
FEHÉRVÁR: CARRUTH (1)
Uotila, Manavian – Harty, Vidmar (1) – Stipsicz, Szabó D. – Jyrkkiö
Erdély 1, Latendresse 1, GILBERT (1) – Luttinen, HÁRI J. 1 (1), LoVecchio – Vincze P., Music, Sárpátki – Szabó K., Reisz, Kiss Zs.
Edző: Benoit Laporte
Benoit Laporte:
– A salzburgi mérkőzés után szerencsére sikerült minden játékosomnak kipihennie magát, így olyan Dornbirnt győztünk le, amely egy nappal korábban 8–5-re megverte a Znojmót. Ezúttal egy hibát leszámítva jól működött a védekezésünk, mindenki elvégezte a maga feladatát.

További pénteki eredmények: Bozen Südtirol–Klagenfurt 4–5, Medvescak Zagreb–Innsbruck 3–1

1. Vienna Capitals 14 12 1 1 53–26 +27 37
2. Linz 15 9 1 1 4 50–39 +11 30
3. Innsbruck 16 7 2 7 55–49 +6 25
4. Klagenfurt 15 8 7 39–43 –4 24
5. Znojmo 15 6 1 3 5 43–46 –3 23
6. Salzburg 15 7 8 50–46 +4 21
7. Medvescak Zagreb 14 5 2 2 5 45–44 +1 21
8. Villach 15 5 2 1 7 43–46 –3 20