EBEL: simán kikapott a Fehérvár a Graz vendégeként

SZ. A.SZ. A.
2020.01.07. 21:26
Az EBEL keddi játéknapján a Hydro Fehérvár AV19 5–1-es vereséget szenvedett a Moser Medical Graz99ers vendégeként.

Fontos meccset játszott kedden az osztrák központú EBEL-ben a Hydro Fehérvár AV19, a 8-9. helyen hetek óta vele kergetőző Moser Medical Graz 99ershez volt hivatalos – a probléma ott van, hogy a forduló előtt még egypontos előny immár kétpontos hátrány, mert a mieink hiába vezettek, végül simán kikaptak.

Pedig tényleg jól alakult az eleje, noha tisztán látszik, hogy az alapszakasz végéhez közelítve fogynak az emberek. A Graz és a Fehérvár is alig egy-két játékost tudott nevezni a negyedik sorába, ráadásul a magyar klub kedd reggel megvált a finn Mikko Lehtonentől, aki korábban ugyan az NHL-ben is bemutatkozott, majd az orosz központú KHL-ben és a svéd élvonalban, az SHL-ben is megfordult, ám egy lábtörés után 32 évesen már nem az igazi, ezt a Volánban 33 mérkőzésen elért 14 pontja (4 gól+10 assziszt) is bizonyítja, sajnos.

Grazban tehát már nélküle léptek jégre az immár csak volt klubtársai, akik közül egy másik légiós, az amerikai Andrew Yogan szerezte meg a vezetést, és 0–1-gyel véget is ért az első harmad. Csakhogy a 22:49 és 34:41 közti tucatnyi játékpercben a 99ers háromszor is betalált, mindannyiszor egyenlő létszámnál, és 3–1-nél el is dőlt a meccs. Ám ha esetleg mégsem, akkor 42:42-re biztosan, hiszen addigra még kettőt kaptak a mieink – egyet már emberelőnyből –, szóval, viszonylag hamar csúnya, 5–1-es veréssé alakult a biztatóan induló mérkőzés.

És már nem is sikerült orvosolni a bajokat, a Graz nyert és előzött, a Fehérvár pedig innentől azért kaparhat, hogy az alsóház hat csapata közül minél feljebb végezzen az alapszakaszban, hogy legalább a középsőt több bónuszponttal kezdhesse, és maradjon esélye „alulról” bejutni a rájátszásba. Mindenesetre pénteken Villachba kell utazni a győzelem reményében.

JÉGKORONG
EBEL
MOSER MEDICAL GRAZ 99ERS (osztrák)–HYDRO FEHÉRVÁR AV19 5–1 (0–1, 3–0, 2–0)
Graz, 1501
néző. V: Gruber, Smetana Seewald (osztrákok), Soós D.
GRAZ: NIHLSTORP, K. Johansson, T. Hamilton – Egger, DODERO 1 (1) – Lindner, Moderer
Oberkofler (1), Hillding, Ograjensek (1) – GARBOWSKY 1 (1), OLEKSUK 1 (2), SETZINGER 1 (2) – Kainz, Reichenberger 1, Zusevics – Krainz, Rappold
Kapura lövések: 38–26
Doug Mason: – Az első volt a legjobb harmadunk, mégis akkor kerültünk hátrányba... Utána a Fehérvárnak is voltak helyzetei, de a kapusunk remekelt, és gyorsan fordítottunk, amihez hozzátettünk még két gólt, és véget is ért a meccs.
Hannu Järvenpää: – Mostanság kétnaponta játszunk, rövid a kispadunk, hatan sérültek és/vagy betegek – ám ez mind csak mentegetőzés, senkit sem érdekel. A Graz kétségkívül jobb volt nálunk, és nekem hatalmas kérdés, miként kaphatunk ennyi gólt: Linzben nyolcat, most ötöt... Ez fejfájást okoz, elemeznünk kell ezt a meccset. Reméljük, néhányan felépülnek, és Villachban mentálisan készen állunk a küzdelemre, mert ezúttal nem így volt, hiába vezettünk.

1. Salzburg 33 18 5 4 6 118–71 +47 68
2. Vienna Capitals 33 19 2 3 9 110–70 +40 64
3. Znojmo 35 16 3 4 12 119–113 +6 58
4. Bozen Südtirol 35 15 5 2 13 104–89 +15 57
5. Linz 34 16 2 5 11 117–117 0 57
6. Klagenfurt 33 15 4 3 11 94–66 +28 56
7. Villach 33 14 3 3 13 98–89 +9 51
8. Graz 33 13 3 4 13 90–97 –7 49