EBEL: remek győzelmet aratott a Fehérvár a címvédő ellen

2019.02.01. 21:31
A kétgólos Hári János fogadja a társak gratulációját (Fotó: Fehérvár AV19)
A Fehérvár AV19 hazai jégen 5–1-re legyőzte a címvédő Bozen Südtirol legénységét az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság (EBEL) pénteki játéknapján, amivel őrzi a felsőházi rájátszást érő 6. helyet.

Hári János az első harmad derekán középről bombázott a bolzanói kapuba, a második játékrész végén pedig szép összjáték után közelről lőtte ki a hosszú felsőt. Mivel Hári két gólja között, egy emberelőnyben Harri Tikkanen távoli bombája is beakadt, negyven perc után eldőlni látszott a meccs.

A befejező periódus elején újabb emberfóros góllal növelte előnyét a fehérvári csapat: Tikkanen távoli lövésébe Arttu Luttinen piszkált bele a kapu előtt. A végjátékban szépítettek a már biztos felsőházi rájátszó olaszok, de a hazai győzelem nem forgott veszélyben – pláne, hogy egy üres kapus Luttinen-gól is maradt a végére.

A legutóbbi hat meccséből ötöt megnyerő Fehérvár vasárnap a Salzburg ellen hazai pályán zárja az alapszakaszt, előnye továbbra is kétpontos a pénteken a Medvescak ellen fölényes győzelmet (9–2) arató, szintén a 6. helyre pályázó Linz előtt

EBEL

FEHÉRVÁR AV19–BOLZANO (olasz) 5–1 (1–0, 2–0, 2–1)
Székesfehérvár, 3220 néző. Vezette: Nikolic, Gruber, Tschrepitsch, Gatol (osztrákok)
FEHÉRVÁR: Carruth
Harty, Szabó Dániel (1) – Caruso, Wishart (1) – Stipsiscz, Tikkanen 1 (1) – Láday
Erdély Cs. (3), Hári J. 2 (2), Sarauer (1) – Luttinen 1, Koskiranta, Sofron – Sárpátki, Reisz 1, Phillips – Kiss P., Meland, Szita
Edző: Hannu Järvenpää
BOLZANO: Irving
Geiger, Campbell – Glira, Mackenzie (1) – Schweitzer, Carozza – Nordlund
Catenacci, Findlay, Blunden – Miceli, Brace, Petan – Deluca, Kuparinen, Insam – Frigo, Bernard (1), Frank 1
Edző: Kai Suikkanen
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Kapura lövések: 35–23
Hannu Järvenpää:
– Nagy küzdelem volt egy kiváló csapattal szemben. A Bolzano már bejutott a felsőházba, ez azért látszott, mégis nagyon büszke vagyok a srácokra. Már csak egy meccsünk van az alapszakaszból, ráadásul itthon játszhatunk, úgyhogy össze kell gyűjtenünk minden energiánkat!
Kai Suikkanen: – Nem sokat lehet mondani erről a meccsről, mert a Fehérvár abszolút megérdemelte a győzelmet, hiszen kiválóan játszott, mi viszont nem. Persze ez semmit sem von le a hazai csapat érdeméből, de ez nem a mi napunk volt, sokkal jobbnak kell lennünk a jövőben.