EBEL: nyert Innsbruckban, ezzel a felsőházban a Fehérvár!

2015.01.30. 21:15
Nyert Innsbruckban, ezzel a felsőházban a Fehérvár (Fotó: NS-archív)
A jégkorong EBEL alapszakaszának hajrájában a Fehérvár AV19 4–1-re legyőzte idegenben az Innsbruckot, amivel a felsőházba jutott.

Amint arról beszámoltunk, múlt héten a Graz kikapott, a Bozen viszont nyert, így a jégkorong EBEL alapszakaszának hajrájában – két fordulóval a zárás előtt – a hatodik helyen álló Fehérvár AV19 középszakaszbeli pozíciója a felsőházban továbbra sem volt biztos.

Ehhez viszont mindössze egy pontot kellett csak szerezniük.

A pontszerzéshez jobb ellenfelet nem is kaphatott volna Rob Pallin együttese, pénteken a tabella 11. helyén álló, legutóbb a Fehérvár ellen 3–1-es vereséget szenvedő Innsbruck ellen lépett pályára.

Jól kezdték a meccset a vendégek, a harmadik percben Kóger Dániel szerzett emberelőnyből gólt. A folytatásban is a Fehérvár uralta a játékot, majd a második harmadban meg is duplázta előnyét, Kovács Csaba bombázott a kapuba villámgyors kiugrást követően.

A második góltól láthatóan még jobban felpörögtek a vendégek, akik a 2004-ben az NHL-ben szereplő Vancouver Canucks által draftolt Andrew Sarauer cselsorozata után már hárommal mentek. És még nem volt vége! Két perccel a harmad vége előtt jött Varga Arnold, aki életerős lökettel négygólos előnyhöz juttatta csapatát – eldőlt a találkozó.

A záró periódus innsbrucki góllal indult, Kris Beech szépített, ám a hazaiak nem tudtak hajrázni, így a végeredmény 1–4 lett, amivel a Fehérvár a felsőházba jutott az EBEL-ben!

A magyar csapat negyedszer került be a playoffba; az utolsó, már tét nélküli találkozóját az alapszakaszban a Znojmo ellen vívja vasárnap.

INNSBRUCK:
Munro (Machreich) – Ross, MacAulay (1), Schannach, Beech 1, Siddall (1) – Pedevilla, Van Ballegooie, Huber, Valdix, Ulmer – Pittl, Stern, Höller, Olsson, Mössmer – Saringer, Hörtnagl, Steinacher, Schramm. Edző: Christer Olsson
FEHÉRVÁR: Engstrand – Wehrs, Szirányi B., Banham (1), Sarauer 1 (1), Kóger D. – Orbán, Reiter A., Marino, Bartalis (1), Kovács Cs. 1 – Ejdepalm, Varga A. 1, Benk (1), Sikorcin 1 (1), Vincze P. – Magosi B., Erdély, Németh A. Edző: Rob Pallin
Gólok. 2:50: Sikorcin (Sarauer – emberelőny, 0–1). 28:31: Kovács Cs. (Bartalis, 0–2). 37:27: Sarauer (Banham, 0–3). 38:02: Varga A. (Sikorcin, Benk, 0–4). 40:43: Beech (MacAulay, Siddall, 1–4)
Rob Pallin:
– Ha azt mondanám, könnyű volt, hazudnék, de ez ilyen szakma... A legutóbbi négy meccsen a lehetőségeinken túl teljesítettünk: összerázódtunk, a játékosok egymásért küzdöttek – ilyen egy csapat! Augusztusban megmondtam, hogy a felsőházba jutunk, mire sokan kinevettek, még házon belül is. Ezért nagyon jó érzés, hogy elértük, amit elterveztem, ugyanakkor a gratuláció csakis a srácoknak jár, nem nekem.

1. Salzburg 42 25 4 4 9 158–108 +50 62
2. Linz 42 19 7 3 13 148–112 +36 55
3. Villach 42 22 4 1 15 127–112 +15 53
4. Vienna Capitals 42 23 1 4 14 116–107 +9 52
5. Znojmo 42 20 3 4 15 148–123 +25 50
6. Sapa Fehérvár AV19 43 19 5 1 18 137–136 +1 49
7. Bozen 42 16 5 2 19 117–114 +3 44
8. Graz 42 16 2 5 19 116–125 –9 41