EBEL: nyert a Fehérvár, de nem jutott be a playoffba

K. Zs.K. Zs.
2020.02.29. 20:03
Munkában a fehérvári védelem (Fotó: Fehérvár AV19 Facebook – EHC Liwest Black Wings Linz/Eisenbauer)
A Fehérvár hosszabbításban ütött góllal 6–5-re nyert a Linz vendégeként az osztrák élvonalbeli profi jégkorongbajnokság (EBEL) középszakaszának szombatra kiírt utolsó játéknapján, de közben győzött a Znojmo is, ami azt jelenti: a magyar csapat nem jutott be a playoffba.

A hárompontos győzelemre „ítélt” fehérváriak nagyon rosszul kezdtek, a már biztos playoffrésztvevő Linz Julian Pusnik góljával korán, az 5. percben megszerezte a vezetést, sőt a 7.-ben Dan DaSilva is bevert egy kipattanót (2–0).

Erdély Csanád passzából Jonathan Harty gyorsan szépített, az első harmad utolsó pillanataiban Scott Timmins egyenlített, sőt nem sokkal a második játékrész megkezdése után a kapu előtt őrizetlenül felejtett Timmins fordított is (2–3)!

A harmadik harmad kezdetén Brian Lebler kapu előtti korongszerzés után egyenlített, csakhogy Anze Kuralt gyorsan visszaszerezte az előnyt, majd Timmins egy kipattanóból bevágta a harmadik gólját is (3–5).

A végjáték aztán felért egy hideg zuhannyal: érkezett a hír a párhuzamosan zajló mérkőzésekről, konkrétan a Znojmo győzelméről, amellyel biztossá vált, hogy a Fehérvár nem juthat be a playoffba – és közben a linzi jégen DaSilva emberelőnyből faragott a hátrányból, majd fél perccel a játékrész vége előtt Andreas Kristler egyenlített is (5–5).

Az ötperces hosszabbítás lejárta előtti pillanatokban Erdély beütötte a magyar csapat hatodik gólját, azaz ha a playoff nem is lett meg, a győzelem igen (5–6).

Az utolsó játéknap előtt az alsóházban a Znojmo, az Innsbruck és a Fehérvár reménykedhetett a rájátszásba kerülésben – végül a cseh csapat csatlakozhat a helyét korábban lefoglaló Villachhoz és a Linzhez, valamint a felsőház öt csapatához a playoffban.

JÉGKORONG
EBEL, KÖZÉPSZAKASZ

ALSÓHÁZ
BLACK WINGS LINZ (osztrák)–HYDRO FEHÉRVÁR AV19 5–6 (2–2, 0–1, 3–2, 0–1) – h. u.

Linz, 4400 néző. Vezette: K. Nikolic, Stolc, Bedynek, Pardatscher (osztrákok)
LINZ: Mocher
FINN, Oleksy – Altmann, Rutkowski (1) – Matzka, ROACH (2) – Wolf, Kragl
LEBLER 1, Schofield (1), UMICEVIC (3) – Kristler 1, Brucker, Cijan (1) – FEJES (1), McNeill (1), DaSilva 2 – Ober, Pusnik 1, Gaffal. Edző: Tom Rowe
FEHÉRVÁR: Ouzas
Kaijomaa, T. Campbell – Tikkanen (1), Stipsicz – Szabó Dániel, HARTY 1 (1)
ERDÉLY CS. 1 (2), Sarauer (2), Kuralt 1 – Metsävainio, Reisz, Sárpátki – YOGAN (2), TIMMINS 3, GIRARD (2) – Szabó K. Edző: Antti Karhula
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Kapura lövések: 45–31
Antti Karhula:
– Úgy mentünk Linzbe, hogy mindent megteszünk a győzelemért, és az első harmadban kezdtek is jönni a gólok, noha lassan kezdtünk. Később javult a játékunk, megszereztük a vezetést is, a harmadik harmadban pedig már arra törekedtünk, hogy ne engedjük ki a kezünkből a három pontot. De a lefújás előtt egy kiállítás nyomán jött a hideg zuhany: a Linz lehozta a kapusát, és előbb előnyben közelebb került, majd gyorsan ki is egyenlített. Nem tudom, a srácok értesültek-e arról, hogy a Znojmo nyert, lehet, hogy ez látszott meg a végjátékon… Attól függetlenül, hogy véget ért az idényünk, örülök, hogy sikerült megnyernünk az utolsó mérkőzésünket, bosszantó ugyanakkor, hogy ötven meccsünk lett volna megtalálni azt a versenyképes játékot, amelyet a középszakasz végén mutattunk, és amellyel most ott lehetnénk a rájátszásban.