EBEL: mínusz kettőről visszajött, de végül kikapott a Fehérvár

2018.10.12. 21:38
Tero Koskiranta góljánál még bizakodhattunk (Fotó: Tumbász Hédi)
A Fehérvár AV19 4–2-re kikapott a Villach otthonában az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság (EBEL) pénteki játéknapján.

Az első harmadban kétgólos előnyt szerzett az osztrák csapat: a második percben, emberhátrányban Corey Trivino lőtt a fehérvári kapuba (1–0), majd a játékrész közepén a szólóban induló Jerry Pollastrone lőtte be saját kipattanóját (2–0).

A második harmadban Timotej Sille szépített (2–1), és a harmadik periódus elején Láday Tamás indításával kilépő Tero Koskiranta egyenlített is (2–2).

Három percig maradt 2–2 az állás, akkor négy a három elleni szituációban Brandon Alderson lövése beakadt – újra vezetett a Villach (3–2). A meccs négy perccel a végső dudaszó előtt dőlt el: Pollastrone szólója ezúttal is gólt hozott, a korong a bal felső sarokban kötött ki (4–2).