EBEL: megint parádésan kezdett a Volán, megint kikapott

2017.12.18. 21:59
A Fehérvár nem tudta legyőzni az Innsbruckot (Fotó: Máté Eszter/Fehérvár AV 19, archív)
Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) hétfői játéknapján a Fehérvár AV 19 szétlövésben 4–3-ra kikapott Innsbruckban.

A Fehérvár az előző meccsen a 8. percben már 3–0-ra vezetett, mégis kikapott a sereghajtó Bozentől. Nos, Uotila és Vidmar góljával a 9. percben már ezúttal is megvolt a 2–0 a magyar csapat számára, az első harmadban ezúttal viszont több gól már nem esett.

A második felvonásban 18–3 volt a kapura lövések száma Innsbruck javára, és össze is jött az egyenlítés a hazaiaknak (2–2), de a kettős emberelőnybe kerülő fehérváriak Hári révén a harmadik harmad elején újra előnybe kerültek (2–3).

Erre is volt azonban válasza az osztrák csapatnak, Yogan az 53. percben egyenlített, majd ugyanő döntötte el a szétlövést is (4–3).

JÉGKORONG EBEL
TWK INNSBRUCK (osztrák)–FEHÉRVÁR AV19 4–3 (0–2, 2–0, 1–1, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Innsbruck, 1800
néző. V: Berneker, Lemelin, Nothegger, Verworner (osztrákok)
INNSBRUCK: Nechvatál – Pedevilla, Stach – Wehrs, Ouellet-Blain – Guimond, Lindner – Nussbaumer – BISHOP 1, Spurgeon (1), Lammers (1) – YOGAN 2, CLARK (1), Sedivy (1) – Schramm 1, Schennach (1), Poulsen (1) – Bär, Teschauer, Paulweber. Edző: Rob Pallin
FEHÉRVÁR: Carruth – Harty (1), Manavian – Stipsicz, Szabó D. – Uotila 1, VIDMAR 1 (1) – Láday – LoVecchio, Latendresse, Gilbert – Luttinen (1), Reisz, Vincze P. – KÓGER D. (2), HÁRI J. 1 (1), Erdély – Szabó K., Kocsis, Kiss Zs. Edző: Hannu Järvenpää
Kiállítások: 13 perc + végleges fegyelmi (Pedevilla), ill. 12 perc
Hannu Järvenpää:
– Nagy csata volt, jobban játszottunk, mint a legutóbbi hazai meccsünkön.
A második harmadban sok kiállítást szedtünk össze, a hátrányos védekezésünk jó volt, de
sok energiánkat emésztette fel. A srácok a szétlövésben is a legjobbjukat nyújtották, sajnos
a korong nem pattant be – de nézzük a dolgok pozitív oldalát, így is elhoztunk egy pontot!

1. Vienna Capitals 28 21 3 4 94–54 +40 66
2. Klagenfurt 29 17 1 1 10 80–65 +15 54
3. Linz 29 15 2 3 9 101–82 +19 52
4. Salzburg 29 14 3 12 100–84 +16 48
5. Dornbirn 29 11 3 4 11 85–85 0 43
6. Innsbruck 29 11 3 3 12 94–91 +3 42
7. Graz 29 10 4 2 13 91–98 –7 40
8. Medvescak Zagreb 28 10 2 4 12 76–85 –9 38