EBEL: korán hátrányba került, a hajrában hengerelt a Fehérvár

I. M.I. M.
2019.12.08. 19:47
A Fehérvár jól hajrázott a Graz ellen, ez pedig győzelmet ért (Fotó: Fehér Gábor/Fejér Megyei Hírlap, archív)
A Hydro Fehérvár AV19 hazai környezetben 4–1-re legyőzte a Grazot az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) vasárnapi játéknapján.

Az első harmadban a vendég graziak szerezték meg a vezetést a hetedik percben, a Fehérvár a második játékrészben tudott egyenlíteni. Az utolsó 20 percnek így 1–1-es döntetetlennel vágtak neki a csapatok, azaz nyílt volt a mérkőzés.

A harmadik harmad elején Andrew Yogan megszerezte a második gólját is a meccsen – ezúttal emberelőnyből talált be –, ezzel előnyhöz juttatva a magyar csapatot. Anze Kuralt növelte a különbséget, majd a 4–1-es végeredményt az amerikai légiós, Yogan állította be egy üres kapus góllal.

JÉGKORONG
EBEL
HYDRO FEHÉRVÁR AV19–MOSER MEDICAL GRAZ99ERS (osztrák) 4–1
(0–1, 1–0, 3–0)
Székesfehérvár, 3035 néző. V: Baluska (szlovák), Sternat, Kaspar, Bärnthaler (osztrákok)
FEHÉRVÁR: OUZAS
Stipsicz, Szabó Dániel – Caruso, TIKKANEN – BUSENIUS, T. CAMPBELL (1)
YOGAN 3, Girard, ERDÉLY CS. (1) – Mihály Ákos, Timmins, Kuralt 1 – Kóger D., Sarauer, Lehtonen – Szita, Reisz, Sárpátki – Szabó K.
Edző: Hannu Järvenpää
GRAZ: Höneckl
Lindner, Dodero – K. Johansson, Hamilton 1 – Kirchschläger, Weihager – Egger
King, Garbowsky (1), Setzinger (1) – Oberkofler, Oleksuk, Ograjensek – Krainz, Hilding, Collberg – Kainz, Moderer, Zusevics
Edző: Doug Mason
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Kapura lövések: 20–44

További eredmények: Bolzano (olasz)–Klagenfurt (osztrák) 0–3, Dornbirn (osztrák)–Znojmo (cseh) 2–4, Salzburg (osztrák)–Linz (osztrák) 4–1, Villach (osztrák)–Vienna (osztrák) 1–4

1. Salzburg 24 12 5 2 5 84–51 +33 48
2. Klagenfurt 24 14 2 2 6 73–42 +31 48
3. Vienna Capitals 23 12 2 3 6 69–56 +13 43
4. Linz 23 12 1 4 6 76–64 +12 42
5. Bozen Südtirol 24 11 3 1 9 73–65 +8 40
6. Znojmo 24 11 2 2 9 81–77 +4 39
7. Villach 24 10 2 2 10 73–66 +7 36
8. Fehérvár AV19 24 8 3 1 12 64–78 –14 31