EBEL: hosszabbítás után győzött a Fehérvár AV19

2019.01.20. 20:14
A Fehérvár drámai csatában nyert Dornbirnben (Fotó: Soós Attila/Fehérvár AV19)
Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának vasárnap esti játéknapján a Fehérvár AV19 izgalmas mérkőzésen aratott hosszabbításos győzelmet a Dornbirn otthonában. Az 5–4-re végződött mérkőzésen az AV19 csapatkapitánya, Hári János négy pontot szerezve csapata valódi vezérének bizonyult.

Remekül kezdett a Volán a közvetlen rivális otthonában, első emberelőnyös helyzetéből mindössze öt és fél perc játék után megszerezte a vezetést a fehérvári alakulat. Az osztrákok újabb öt és fél perc múlva egyenlítettek – szintén emberelőnyből –, ám a szünetre mégis a fehérváriak mehettek előnyben, Anze Kuralt góljánál Hári János már a második gólpasszát jegyezte.

A középső harmadot ugyan 1–0-ra megnyerte a Dornbirn, ám a harmadikat ismét remekül kezdte a fehérvári csapat: Hári váltott gólra egy előnyös szituációt, igaz, a hazaiak öt perc után megint egyenlíteni tudtak (3–3). Sőt, a hajrára fordulva a vezetést is megszerezték, ám 48 másodperccel a vége előtt Hári harmadik gólpasszát is kiosztotta: Kuralt egyenlített.

Aráadás mindössze két percig tartott, ennyi ideig telt, míg a Volán eldöntötte a meccset – tegyük hozzá, Erdély Csanád győztes góljának értékét tovább növeli, hogy Stipsicz Bence kiállítása miatt emberhátrányból született.